Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania na kierownicy w zakresie prędkości 110-140 Rozwiazanie ! wymiana tuleje 65 mm vs 75 mm


qubanat

Rekomendowane odpowiedzi


A powiedzcie mi Panowie, czy ktoś zakupił M14/75mm i dostosował je do M12 z 2009
jak byś czytał uważnie wątek to byś wiedział,że wiele osób tak robiło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, umiem czytac ...

Natomiast pytanie było konkretniejsze - a mianowicie czy w Wawie i u kogo to zrobili ?

Żeby nie było wątpliwości ... dodatkowe pytanie .... spec od 'obtaczania' musiał mieć wzorcowego banana ? Ile to trwało i ile kosztowało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


dodatkowe pytanie .... spec od 'obtaczania' musiał mieć wzorcowego banana ? Ile to trwało i ile kosztowało ?
żadnego wahacza nie musi miec.Potrzebuje tylko tuleje do stoczenia do 26mm/kołnierz 35mm. Wiecej jak 50zł raczej nie wezmie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm,

No to mi się nie spinają liczby ...

poliftowy sworzen stozek 17-21mm gwint 14 mm

chyba mój sworzen stozek 15-19mm gwint 12 mm

bo w kwestii tuleji wszystko bedzie ok mimo ze to 75mm.

a te 26 mm 35mm to skąd ?? Ja chyba nie jestem świadom co dokładnie musi być 'obtoczone' ... nie że gwint który jest 14mm a nie 12 ale tak naprawdę to jakaś tulejka, która jest na tym sworzniu ? Nie pogniewam się jesli ktoś wyłoży mi jak krowie na rowie co trzeba obtoczyć :)

Edytowane przez ppa4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIęknie dziękuję!

I ta tuleja jest zdjęta ze sworznia z nowego banana, prawda ? to że na sworzniu nowy gwint jest większy i stożek też większy (rozmiary podałem powyżej), to nie ma w naszym przypadku znaczenia ? Chodzi tylko o rozmiar tej tulejki ze zdjęcia coby się zmieściła do otworu w starej zwrotnicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech CI bozia w dzieciach wynagrodzi! Dzieki :)

przeciez to wszystko bylo kilka razy juz napisane w tym wątku :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jak zobaczyłem ten obrazek i dostałem odpowiedź na pytania pomocnicze, to rzeczywiście to co czytałem wcześniej nabrało sensu ...

Po prostu nie widzialem nigdy tych części na żywo, nie jestem mechanikiem i na chłopski rozum ciężko słuchając bardzije ogarniętych od razu zatrybić ...

Dzięki!


Potwierdzcie mi jeszcze tylko objawy - podajcie swoje, które zniknęły po wymianie bananów.

Ja mam:

1. powyżej 140 kierownica mega podatna na drgania ... czasami mniejsze czasami wieksze

2. lekkie dziwne drganie kierownicy dość często przy hamowaniu 50-90km, hamuje czyściutko przy wszelkich wyższych prędkościach, czyli to raczje nie tarcze ...

Kojarzycie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1. Raczej do 140 km/h. Powyżej tej prędkości nie było drgań.

Ad.2. To raczej nie jest wina wahaczy. Szukałbym przyczyny w klockach, tarczach, zacisku, itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymiana wahaczy na poliftowe nie rozwiązała problemu drga tam sami jak drgało,a wydaje mi się że nawet troszkę bardziej niż na poulieretanach. Może już przesadzam bo poza mną nikt tych drgań nie czuję. Na razie olewam temat do czasu założenia zimówek, jak będzie dalej drgało wtedy chyba kupie całe zawieszenie poliftowe i wymienię wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagladnalem z ciekawosci u siebie i mam.... lewy banan z tuleja 75 mm a prawy z tuleja 65mm...wymienic ten 65 na 75 ? to bedzie pasowalo ? http://allegro.pl/wahacz-przedni-dolny-tylny-lewy-audi-a4-b8-a5-q5-i5992208664.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wymieniłem kompletne wahacze poliftowe , prawy 2014 r. lewy 2013 r. wszelkie drgania , które miałem w samochodzie ustąpiły , polecam zabieg wszystkim , którzy do dziś próbują wyważać swoje koła bez rezultatu , bądź wymieniają felgi opony itp.

Szczególne podziękowania za dodatkowe informacje na pw :

Love-AUDI
quadral20004
Wihajster
Uważajcie przy zakupie wahaczy z sieci i zwracajcie uwagę na gwint sworznia , w moim przypadku musiałem dokupić inny , a sprzedawca zalecał stan jak nowy , a autko stało na podnośniku u mechanika.
Poprzedni nick (info3312)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jak już zakupie wahacze poliftowe używane to warto wymienić w nich tuleje gumowo olejowe 75 mm na nowe? koszt nie drogi podobno ponad stówę za stronę a może to jeszcze bardziej poprawiać jazdę

Edytowane przez Rotebro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zmagam się z problemem drgań na kierownicy jak i karoserii , wszystko czuć i to bardzo , nawet na swoim ciele jadąc samochodem , trzęsie fotelami z przodu i częściowo jakby z tyłu.

Drgania czasami powiększają się w raz z wzrostem prędkości.

Nie odczuwam komfortu jazdy, udało mi się uchwycić drgania na kierownicy , tylko z bliska kamera sobie poradziła , najlepiej widać na szwach kierownicy : https://www.youtube.com/watch?v=6GSUbAVBtiQ

Do tej pory :

215 55 16 ------> 245 40 1 8 Drgania

245 40 18 -------> 215 55 16 było ok

215 55 16 -------> 225 50 17 Drgania

225 50 17 -------> 215 55 16 było ok

215 55 16 (zimowe) ------> 225 55 16 ( letnie Dunlop ) tragedia

225 55 16 (letnie dunlop) -------> 215 55 16 tragedia (zimowe)

Koła wyważałem specjalnie za każdym razem w innej firmie , ostatnio na Hunter gsp 9700 z testem drogowym zdjęcie maszyny : https://zapodaj.net/f1fe04df7e69c.jpg.html

Felgi mam proste , opony też ok . zdjęcie z testu : https://zapodaj.net/1956d3630db77.jpg.html

Wymiana wahaczy kompletnych na 75mm , na chwilę problem zniknął

Wykonana pełna geometria brak rezultatów.

Dwumas i sprzęgło sachs półroczny zestaw

Nowe klocki , bijące tarcze raczej odpadają nic się nie dzieje podczas hamowania , felgi się nie nagrzewają

I na koniec : autko kupiłem na 215 55 16 było wszystko elegancko auto płynęło , założyłem felgi 18 , zaczęły się drgania , okazały się krzywe felgi i to dosyć mocno , przejechałem na nich ok 1000 tys km , byłem zaa granicą nie miałem możliwości wymiany tych felg na swoje 16 , czy mogłem coś narobić tymi 18 , ? od tamtej pory mam problem czego bym nie założył do samochodu

Drgania kierownicy występowały na początku przy 120 km i nie zawsze, teraz niestety występują cały czas niezależne od prędkości min 70-80km w górę .

co następne przekładnia (maglownica ) ?

Proszę o nie przenoszenie tematu do działu "

Drgania na kierownicy w zakresie prędkości 110-140 Rozwiazanie ! wymiana tuleje 65 mm vs 75 mm"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na kierownicy masz drgania? Przy maks obrocie w miejscu i ogólnie przy kręceniu w miejscu pompa nie buczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na kierownicy masz drgania? Przy maks obrocie w miejscu i ogólnie przy kręceniu w miejscu pompa nie buczy?

Na postoju przy skręcaniu pompa nie hałasuje , ale wibracje kierownicy są mocniejsze , przyzwyczaiłem się do nich , z tego względu , że dużo osób zmaga się z wibracjami przy skręcaniu stojąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz i dragania auta w czasie jazdy i osobno drgania na kierownicy, skoro w miejscu kręcąc też drga i mocniej. Płyn wspomagania jest ok? Co do drgań w czasie jazdy - sprawdź piasty, tzn. trzeba zdjąć koła i sprawdzić po tarczach zegarem jakie są odchylenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...