Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania na kierownicy w zakresie prędkości 110-140 Rozwiazanie ! wymiana tuleje 65 mm vs 75 mm


qubanat

Rekomendowane odpowiedzi


Grubosć [mm]: 80

Średnica wewnętrzna [mm]: 12

średnica zewnętrzna [mm]: 65

najpierw upewnij sie czy nic innego wyraznie nie powoduje drgan(np kola)

i czy galka z drugiej strony tego wahacza, w ktory wchodzi owa tuleja jest sprawna

te wymiary to pewniak w naszych audi? chcę zamówić te poliuretany i muszę mieć pewność rozmiaru tulei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tomek jak jeszcze śledzisz wątek to nie śmiej się za bardzo :D

Zaryzykowałem, w sumie nie dużo i wymieniłem same tuleje 65mm na nowe.

Niestety u mnie to nie pomogło tak jak miało to miejsce w przypadku Marka.

Pzdr

Edytowane przez basstian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem w zeszłym roku koła z oponami 19 cali 245x35 , dwie opony Pirelli i dwie Dunlop wszystko było ok , w tym roku po zimie zmieniając koła z zimowych na lato pomyślałem założę na odwrót na ten sezon czyli te z tyłu na przód i odwrotnie . Po dwóch miesiącach zaczęły się drgania pojechałem wyważyć koła niestety nie pomogło , przerzuciłem je tak ja były w zeszłym roku czyli Dunlop na tył i drgania ustały postanowiłem kupić dwie nowe opony i dałem je znowu na przód . Końcowa ocena taka że była to wina opon bo drgania ustały .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam ten sam problem.od 110 tak do 140 wystepuja niewielki drgania tylko ze przy hamowaniu tez sa i to troszke wieksze.ja stawiam na tarcze i opony poniewaz mam zajechane bo ktos przedemna jezdzil na cisnieniu 1.5 bara na wszystkich kolach a mam r18.40.245

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna opcja : sworzeń m12x1.5 i tuleja fi 75 pasuje do przedlifta i teoretycznie zastępuje banany, które były puszczone w akcji serwisowej AUDI tylko oczywiście nie w PL....

http://www.aparts.pl/partscatalogue/116-050-0172-hd-audi-tuleja-lozyska-wahacz-poprzeczny-audi-a4-8ec-b7-3-0-tdi-quattro-2006-01-2008-06,10-00005-05376-19848-0002-03245-0100013,0100208,0100572-116~1050~10172~2HD-0144-03245--.aspx

Tuleje są takie

http://www.aparts.pl/partscatalogue/docloader.ashx?brand=0144&doc=LL_04-2009_EN.PDF

Pytanie czy działa to coś pomoże?

Cenowo wyglada nieźle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta tuleja będzie dobra na obydwie strony?Czyli na lewą i prawą strone wachacza?

http://allegro.pl/meyle-hd-tuleja-wahacza-przednia-audi-a4-a6-a8-q5-i4593712291.html

Chcę wymienic bo też wystepują drgania od 110 do 140km/h ,koła wywazone 2 razy resztę wszystko oky. Dam znać jak wymienie czy będzie pozytywny efekt,

Edytowane przez skrab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów Opiszę swój przypadek może komuś pomogę. W moim aucie też występowały objawy opisywane w tym wątku. Znalazłem wahacze w orginale z tulejami 75 po 450 zł Gdy doszły zacząłem wymianę od lewego poszło całkiem zgrabnie i po 40 minutach ucieszony zabrałem się za prawą stronę , zdemontowałem wahacz prawy po wielkich trudach gdyż wyszedł sworzeń razem z tulejką która wchodzi w zwrotnicę koła po wielkich trudach przy pomocy palnika sciągnołem tuleje ze sworznia :( Wpasowuje w nówkę sztukę i ząkkkk :facepalm: większy sworzeń. Więc do domu Etka a tam same tulejki nie wiedzieć czemu nie występują...... pozostała tylko tokarka niestety . Tuleja jest grubo ścienna więc było z czego zebrać.Moja radość nie trwała jednak długo nakrętka na sworzniu też jest inna . Lewa strona pasowała prawa niestety nie, same nakrętki można jednak dokupić osobno. Mimo tych trudności poskładałem wszystko i w drogę .......MEGA POPRAWA żadnego bicia odzyskałem radość z jazdy i pokonywanych kilometrów .Polecam wszystkim takom wymianę ja się męczyłem z tym dwa lata a jako ciekawostkę podam iż stare wahacze nie miały żadnych luzów ani uszkodzeń , po prostu BUBEL i tyle. WAHACZ E PRAWY LEWY PRZÓD DOLNY AUDI A 4 A 5 Q 5 W (4670915047)

Radość z jazdy Bezcenna. :D :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie próbowałeś wymienić samych tulej?

Dobrze że rozwiązałeś problem.

Poda mi ktoś link tej tulei ???

Edytowane przez skrab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ręka do góry kto zakładał poliuretany i czy jest poprawa czy też nie ma :)

Tylko jest pytanie gdzie je można kupić i gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie próbowałeś wymienić samych tulej?

Dobrze że rozwiązałeś problem.

Poda mi ktoś link tej tulei ???

Stwierdziłem iż mają za sobą parę latek i postanowiłem wymienić całe wahacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...