Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koronawirus


trepek

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, XV 1900 napisał:

 

Każdy polak pracujący legalnie w całej uni europejskiej po powrocie do PL jest Wolny od 14 dniowej kwarantanny.

Norwegia nie jest w UE ale jest w EOG czyli też się łapie:thumbup:

55 minut temu, Langista napisał:

Tak, od dzisiaj to weszło, nie wiedziałem o tym.

No i pięknie:wink4:

Można wreszcie przyjechać do rodzinki:buhaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adam87 napisał:

Norwegia nie jest w UE ale jest w EOG czyli też się łapie:thumbup:

No i pięknie:wink4:

Można wreszcie przyjechać do rodzinki:buhaha:

Tylko nie zapomnij zaświadczenia od pracodawcy, potwierdzającego Twoje miejsce pracy, bez tego będziesz traktowany jak zwykły turysta łapiący się na kwarantannę :thumbup1:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał:

Tylko nie zapomnij zaświadczenia od pracodawcy, potwierdzającego Twoje miejsce pracy, bez tego będziesz traktowany jak zwykły turysta łapiący się na kwarantannę :thumbup1:

Dzięki za podpowiedź..

A sama umowa nie wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam chyba lepiej mieć aktualne zaświadczenie z pieczątka że Pan ten i ten, nr pesel, może nr dowodu pracuje tu i tu na stanowisku takim. 

Z tego co Wiem to w DE nawet nie biorą tego do weryfikacji po prostu spojrzą na kartkę i każą jechać dalej... 

Bo moja ciotka jechała teraz na takie zaświadczenie do opieki i kobita jej kazała przysłać dane, zdj dowodu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa o pracę też wystarczy, głównie strona na której są Twoje dane i to wszystko, wystarczy imię, nazwisko i nazwa firmy gdzie pracujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to niech napisze papier, że pracuje z datą. Żaden problem a może być pomocny. Umowę też wezmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście o tym bonie? Co myślicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bon to gwóźdź do już bardzo dobrze zabitej trumny, dla polskiej gospodarki.. oni na prawdę nie wiedzą jak działa ekonomia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki.Skoro to dotyczy 7 mln Polaków(ja też się łapię),to skąd oni biorą tą średnią taką wysoką?I kto ją ma?Tylko potwierdza,jak to super u nas płacą.A przez koronawirusa przeważnie najwięcej jęczą ci,którzy i tak mają i tym bardziej nie dadzą zarobić,bo kryzys.A są branże,że naprawdę pandemia niewiele ich rusza.Ale się będą tym zasłaniać.:wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, mirek31071977 napisał:

Skoro to dotyczy 7 mln Polaków(ja też się łapię),to skąd oni biorą tą średnią taką wysoką?I kto ją ma?

Taki przykład tylko. Wystarczy że w przedsiebiorstwie 4 osoby zarabiają po 4 tys brutto i 1 osoba 10tys brutto i mamy piękną średnią 5200:-)

To nic że 80 % zarabia poniżej średniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP 1...

Kto ma więcej rozumu od 3 latka wie że tam prezes ustala info..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20200524-150342.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2020 o 14:31, wesz82 napisał:

TVP 1...

Kto ma więcej rozumu od 3 latka wie że tam prezes ustala info..

i co z tego jak PIS poparcie dalej ma na poziomie +40% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2020 o 14:44, mirek31071977 napisał:

Tak z innej beczki.Skoro to dotyczy 7 mln Polaków(ja też się łapię),to skąd oni biorą tą średnią taką wysoką?I kto ją ma?Tylko potwierdza,jak to super u nas płacą.

To jest kwota brutto wiec na reke wychodzi ok 3900 na UoP. A jak masz wlasna dzialalnosc to jeszcze mniej, troche ponad 3k na czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko pokazuje ile te kilka % ludzi zarabia (setki tysięcy zł miesięcznie) że tak statystyki podbija :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG-20200529-WA0024.jpg

No i się wyjasniło

Edytowane przez Dev
  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przekraczania granic, wczoraj jechałem i pomimo korku, to sprawdzanie wyglądało następująco:

Z dwóch pasów stawiają 20 metrów przed znak, że z lewej strony mają jechać kierowcy 'zawodowi'  bez żadnej kontroli, a pojazdy z pasażerami na drugi pas (wyobraźcie sobie 70% ruchu na raz musi zjechać na jeden pas bez odpowiedniego wcześniejszego poinformowania). Potem koleś sprawdza temperaturę, dalej rozdzielają ten pas na dwa i tam jest Meksyk. Stoi trzech typa i obsługują po 3 auta. Sprawdzają dowód osobisty, patrzą na kartkę papieru, na której możemy napisać cokolwiek, byle by było nasze imię na niej, jak się zgadza to jedziemy dalej.

 

Tyle z kontroli, do której ja trafiłem o 23, Google pokazywało 5.1 km do kontroli, te 5.1 km turlałem się 2.5h. nawet nie chce myśleć jak długi ten korek był za mną, pewnie z 20 km lekko, tylko po to żeby odwalić taką błazenadę.

Żeby nie było, nie winie tu służby granicznej, oni tylko wykonują polecenia i są Bogu ducha winni, a przy tym na prawdę (przynajmniej w moim przypadku w Zgorzelcu) byli uprzejmi i spokojni.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa wyżej..

Ja wczoraj przekraczałem granicę tj płynąłem promem ze Szwecji do Polski.

Przed promem w Szwecji sprawdzali tylko temperaturę. Gdy zapytałem Strażnika ile mam, to zapytał czy naprawdę chcę wiedzieć ile mam. Powiedziałem, że tak to na odczepne powiedział, że nie ma czasu na takie sprawdzanie. 

W Polsce z kolej tak jak wyżej kolega pisze, można by napisać po Norwesku (w moim przypadku) moje dane u przepis na sałatkę i też przejdzie:facepalm:

DLA MNIE OGÓLNIE CAŁY KORONAWIRUS TO ŚCIEMA. KTOŚ POPROSTU DOBRZE UGRA NA TYM ZATRZYMANIU ŚWIATA....

Cieszę się, że wreszcie jestem z rodzinką.... nie byłem w domu 5 m-cy..

Pozdrawiam:hi:

Edytowane przez Adam87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...