Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeniesienie Akumulatora spod koła zapasowego do bocznego schowka. A4 B8 Allroad 2013


rhistel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem w trakcie zakładania LPG w A4 B8 Allroad 2013.
Jaki akumulator polecacie/macie w swoich zgazowanych kombiakach.
Instalator mówi że max na długość to 278mm
Jakaś porada?

Screenshot_20200324_172210_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20200324_172224_com.android.gallery3d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, rhistel napisał:

Witam wszystkich.

Jestem w trakcie zakładania LPG w A4 B8 Allroad 2013.
Jaki akumulator polecacie/macie w swoich zgazowanych kombiakach.
Instalator mówi że max na długość to 278mm
Jakaś porada?

Screenshot_20200324_172210_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20200324_172224_com.android.gallery3d.jpg

Tak jedna. Zostać przy ori akumulatorze. Zmienisz na inny i zaczną się problemy, najpierw z kodowaniem akumatora a później z niedoladownym aku, problemami z prądem na pokladzie i problem z odpalaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, corradoowner napisał:

Tak jedna. Zostać przy ori akumulatorze. Zmienisz na inny i zaczną się problemy, najpierw z kodowaniem akumatora a później z niedoladownym aku, problemami z prądem na pokladzie i problem z odpalaniem. 

No rzecz w tym że ten oryginalny się tam nie mieści. Jest to Varta AGM 92ah 860A.
A tu na forum mamy parę osób z kombiakami B8 i LPG. stąd moje pytanie jak to u nich zadziałało, jaki akumulator się sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko 

Poradziłeś sobie z problemem.

Jak możesz to opisz co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Langista napisał:

To chyba oczywiste, szukasz Aku o innych wymiarach ale takich samych parametrach.

Raczej takiego nie znajdziesz, tym bardziej że AGM. Jeżeli mniejszy gabarytowo to i pojemność i prąd rozruchowy będzie mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam z tym miejscem w waszych furach ale zawsze można coś pokombinować zakładając dwa mniejsze aku połączone równolegle, w takich miejscach gdzie się da je upchnąć :)

Tylko na kabelki nie radzę żałować pieniędzy.... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jaki aku macie? Bo montuje LPG i muszę kupić aku, a nie bardzo wiem jaki, proszę o odpowiedzi konkretne, a nie o filozofię, dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam LPG (Prinv VSI DI - montowany jeszcze przez niemca) aku z naklejki wyposażenia to  J0B        520 A (92 Ah) battery (po co taki aku to nie wiem - brak start stop, brak mmi czy webasto)

Auto kupiłem 3 lata temu i miało już z boku zamontowany Bosch S4 60Ah 540A - inny się nie zmieści więc kupiłem ten sam aku co był.

 

Posprawdzałem wszystko, obecny Bosch ma w kodzie 454 - czyli data produkcji to czerwiec 2014r... sporo wytrzymał - czyli był zamontowany wtedy co LPG czyli 2014 więc wytrzymał sporo :) Zakodowany był jako 4f0915105  VAO czyli 60Ah Varta

Edytowane przez virus191
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego, też już ogarnęłam temat, gaz Stag 400.4 dpi,a jakiej pojemności masz kolego butle? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Adam35 napisał(a):

Dzięki kolego, też już ogarnęłam temat, gaz Stag 400.4 dpi,a jakiej pojemności masz kolego butle? 

Kolego ja mam 70AH 640A, wszedł bez problemu, akumulator przyjechał z autem z Niemiec, jest wszystko ok. IMG_20230207_212638.thumb.jpg.6e4d3e6e2c91c9fd34aae746e784a70f.jpgIMG_20230207_212626.thumb.jpg.9d47f7dc3965b2746f959eeb1b42c9d1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie wiem jaka mam butlę, ale przy tankowaniu wchodzi 49L LPG i wystarcza na jakieś 450-480km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, virus191 napisał(a):

Dokładnie nie wiem jaka mam butlę, ale przy tankowaniu wchodzi 49L LPG i wystarcza na jakieś 450-480km

To tak u mnie, butla 56L, a jak kolego spalnie benzyny? U mnie z tego co zauważyłem to bedzie gdzieś dwa zbiorniki gazu na pół baku paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, virus191 napisał(a):

Cały bak Pb starcza na 5 tankowań LPG

Dzięki kolego za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...