Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVV] Auto nie jeździ na benzynie


@lien

Rekomendowane odpowiedzi

Moze wizyta u gazownika by sie przydala :gwizdanie: podlaczenie VAG i sprawdzenie bledow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy objaw oszczędzania na benzynie w niesekwencyjnych instalacjach, też tak zajeździłem układ benzynowy w poprzednim samochodzie.

Czy mógłbyś sprecyzować co znaczy nie jeździ, wogóle silnik nie działa na benzynie czy auto jest leniwe może no i co do tej pory sprawdziłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa paliwa pracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby sie przekonać że to instalacja trzeba by chyba ściągnąć reduktor z kolektora tak żeby spaliny się wydostawały jak przed LPG i w tedy się przekonasz czy to instalacja gazu czy jednak paliwowa. Ale ja bym się pokusił na sprawdzenie zasilania tej pompy paliwa. Może za mało prądu ma i nie pompuje tyle ile trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiadajac na pytanie cobradd

auto wogole nie chce palic na benzynie nie chodzi jak sie silnik rozgzeje to dopiero wtedy ale to tak jakby chcial a nie mogl obroty ledwo dochodza do 3 tys [br]Dopisany: 26 Marzec 2009, 11:50_________________________________________________aha pytalem jednego goscia co to moze byc to mowil mi ze jest cos takiego jak (bios) niby jakis przyzad co podlacza sie go zamiast komputera i wtedy jest ok nie wiem czy to prawda pomuszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli że jednak coś tam chodzi na benzynie więc chyba pompkę można zostawić w spokoju, dla pewności to możesz jeszcze odkręcić przy silniku przewód doprowadzający paliwo i sprawdzić czy podaje paliwo. Jeśli paliwo jest podawane to może się wtryski benzynowe zapiekły od nieużywania i dlatego silnik kuleje.

A temu jednemu gościowi to chyba chodziło o BLOSA tylko że to jest taki bardziej wypasiony mikser i z benzyna niewiele ma wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź emulator wtryskiwaczy, on odcina wtyskiwacze ja miałem padniety ten przekaznik i auto kulało na benzynie (gasł, dusił sie, cięzko bylo odpalic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki sam problem jak miałem A4 z silnikiem 1.6 na gazie chodził a na benzynie przerywał szarpał pojechałem do serwisu Boscha do Krakowa i zlokalizowali usterkę instalacja była zwykła po prostu wtryski sie zaczęły zapiekać od gazu wymontowali wyczyścili potem przez jakiś czas musiałem jeździć na benzynie dolewałem środek do czyszczenia układów wtryskowych do paliwa i pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawa to zczytac błedy z ECU silnika i skasować stale wyucozne przez odpięcie akumulatora podobno na 20 min starczy ja zawsze odpinalem na noc. potem mozna szukac dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...