Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ACK] Klocek nie "bierze" w dolnej części tarczy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam ,

Problem jak w temcie . NIedawno wymieniłem tarcze i klocki (stare tarcze miały bicie i już były zbyt cienki).

Na nowych tarczach (na starych był ten sam objaw) klocek nie przylega w dolnej częci tarczy ( rdza po nocy pozostaje ).

przed wymianą , problem dotyczył lewej i prawej strony. Po wymianie tarcz problem występuje z jednej strony (prawe koło).

moze trzeba wymienic prowadnice zacisku? nie zauwazyłem na nich zuzycia.

Opublikowano

dużo przejechałeś na nowym komplecie, tarcze i klocki potrzebują kilkaset km żeby się ułożyć

Opublikowano
  • Autor

Przejechałem może 500km .

Opublikowano

gdzieś czytałem ale nie pamiętam gdzie że nowy komplet układa się po przejechaniu ok 1000km w zależności od stylu jazdy

Opublikowano

dziwne jak na starych hamulcach też to miałeś :mysli: szukaj przyczyny w mocowaniu zacisku :cool1:

Opublikowano

kurczaki tez tak mam w swojej b5 arj i narazie nie znam pryzczyny tego problemu czekam na dopasowanie sie nowego kompletu.u mnie problem powstal po 2 tyg postoju auta i od tamtej pory nei mogłem sie pozbyc problemu pomimo tego ze tarcze i klocki miały jeszcze sluszną grubosc.zobacze po przejechaniu kilkudziesieciu kilometrow

Opublikowano

trzeba sprawdzic prowadzenie i mocowanie zacisku

prawdopodobnie gumy juz sie wytarły

Opublikowano

Poza wymianą gumek jak napisał devastation wato też przeczyścić szczotką drucianą/ewentualnie pilnikiem jarzma w miejscach gdzie stykają się one z klockami.

b2ea65a2ae460310m.jpg

Opublikowano

Podejrzewam że prowadniki są przyrdzewiałe (bądź zapieczone) , dlatego klocek bierze ze skosa.

Opublikowano
  • Autor

trzeba sprawdzic prowadzenie i mocowanie zacisku

prawdopodobnie gumy juz sie wytarły

Chodzi o gumki na prowadniczkach? niemam takich wogóel u siebie. przeglądałem na allegro i od rocznika 97 chyba była zmiana modelu zacisku , również wszystkie były bez gum.

Podejrzewam że prowadniki są przyrdzewiałe (bądź zapieczone) , dlatego klocek bierze ze skosa.

NIe są przypieczone.przy wymianie klocków wyczyszczone i nasmarowane.

Opublikowano

jakie masz u siebie zaciski?

Opublikowano
  • Autor

Ori , tarcza 288 . Ale widziałem zaciski od 96 rku i wyglądały inaczej.

Opublikowano

Ori , tarcza 288 . Ale widziałem zaciski od 96 rku i wyglądały inaczej.

jedyne co mogę polecić to zestaw naprawczy zacisku hamulca HP 108 347

http://sklep.intercars.com.pl/pics/636/1306X.jpg

Opublikowano
  • Autor

o własnie takiego zestawu nie mogłem znaleźć. dzięki :)

zakupie taki , niechce spie... nowych tarcz i klocków.

Opublikowano

Nie polecam czyszczenia jarzma pilnikiem bo powiększysz luzy i później takie jarzmo do wyrzucenia.

pośmigaj jesze miesiąc i zobaczymy co z tego będzie

Opublikowano
  • Autor

Nie polecam czyszczenia jarzma pilnikiem bo powiększysz luzy i później takie jarzmo do wyrzucenia.

pośmigaj jesze miesiąc i zobaczymy co z tego będzie

Czysciłem tylko szczotką drucianą.

Zakupiłem już i załozyłem komplet naprawczy :prowadniczi i tulejki gumowe (ATE). Jak narazie zrobiłem zbyt mało km , ale wydaje mi się że poprawia się ( "doszlifowuje powoli tą dolną część).

Opublikowano

Bardzo możliwe że to pomoże, a przy wymianie locków nie smarowałeś tych prowadniczek?

Opublikowano
  • Autor

zdjąlem cały zacisk , prowadniczki oczyściłem i smarowałem. Ale stare tarcze miały bicie, trochę jeździłem zanim wymieniłe. Możliwe że od wibracji gumki się wybiły . Nowe odrazu widać że ciasno wszystko wchodzi.

Opublikowano

Cóż teraz zostało przejeździć 200-500 km i obserwować jak pracują

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Czy można np samemu wyczyścić tą rdzę np lekkim papierem ściernym ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.