Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kupno nowego ale zarejstrowoanego auta z salonu


tytyryty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam mały dylemat. Chcę kupić auto z salonu do mojej firmy, dostałem świetna ofertę na auto które jest na placu z Przebiegiem tylko 5 km. Cena super z tym, że auto jest zarejstrowane od 8 miesiącu na salon (nie jest to auto demo) . W ogloszeniu auto widnieje jako Nowe (bez przebiegu) 

Czy ktoś się orientuje czy:

-gwarancja liczy się od daty pierwszej rej. nawet jak był to salon czyli gwarancję mam tylko na 16 mies. Lub jeżeli wydaje to salon z przebiegiem "zerowym" to gwarancja liczy się od momentu wydania auta. 

-czy takie nowe auto od drugiego właściciela mogę uznać jako nowe w przepisach księgowych? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tu śmierdzi. Auto jest nowe ale ma 5 km przebiegu i zarejestrowane od 8 miesięcy? Możliwe, że służyło jako prywatne auto jednego z wyżej postawionych pracowników salonu/firmy, zbili przebieg z kilkuset (lub kilku tysięcy) km i wystawiaja jako nowe. Ja bym odpuścił..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarze w sierpniu salony rejestrowały auta bo od września zmieniała sie homologacja czy normy spalin i już tego nowego auta by nikt nie zarejstrował - wygoogluj temat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Langista napisał:

Cos tu śmierdzi. Auto jest nowe ale ma 5 km przebiegu i zarejestrowane od 8 miesięcy? Możliwe, że służyło jako prywatne auto jednego z wyżej postawionych pracowników salonu/firmy, zbili przebieg z kilkuset (lub kilku tysięcy) km i wystawiaja jako nowe. Ja bym odpuścił..

Auto jest całe zafoliowane jak nowe na placu u dealer stoi takich ok 100 sztuk.. Auta dostępne od ręki. 

 

8 minut temu, Banan napisał:

Z tego co kojarze w sierpniu salony rejestrowały auta bo od września zmieniała sie homologacja czy normy spalin i już tego nowego auta by nikt nie zarejstrował - wygoogluj temat 

OK poszukam info. 

Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Langista napisał:

Cos tu śmierdzi. Auto jest nowe ale ma 5 km przebiegu i zarejestrowane od 8 miesięcy? Możliwe, że służyło jako prywatne auto jednego z wyżej postawionych pracowników salonu/firmy, zbili przebieg z kilkuset (lub kilku tysięcy) km i wystawiaja jako nowe. Ja bym odpuścił..

Nic nie śmierdzi. Co jakiś czas wprowadzają jakieś zmiany i dealerzy muszą się gimnastykować :) Do latania biorą sobie demówki :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A fakt, zapomniałem o tym wymogu rejestrowania samochodów, teraz to nabiera sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tytyryty napisał:

 

-czy takie nowe auto od drugiego właściciela mogę uznać jako nowe w przepisach księgowych? 

 

 

Moim zdaniem to nowy środek trwały.

Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie w uzasadnieniu wyroku o sygn. akt I FSK 9/06 uznał, że nowy środek transportu objęty jest zawsze obowiązkiem podatkowym w trybie art. 20 ust. 1 ustawy o VAT, jeżeli wystąpi choćby jedna z sytuacji faktycznych wymienionych alternatywnie w art. 2 pkt 10 lit. a) tej ustawy, tj. był używany przez okres krótszy niż 6 miesięcy lub nie przejechał 6000 km.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...