Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 1.8T BFB Q GRAY


FiFfson

Rekomendowane odpowiedzi

A więc przyszła pora na założenie tematu dla mojego autka. Streszczając temat zaraz po zakupie (2 miesiące) Pani skasowała mi przód mojego cuda, także długo się nie nacieszyłem (wymuszenie pierwszeństwa). Prawie rok czasu trwało załatwianie odszkodowania z ubezpieczycielem. Na auto zbierałem jakieś 2-3 lata więc była to dla mnie tragedia bo przez niemal rok nie mogłem go używać. Na moje szczęście wszystko skończyło się dobrze i moja B7 zasypywana jest teraz nowymi zabawkami.

 

A4 B7 

2005 r

1.8T Q

Zawias 1BE

 

Zrobione:

Instalacja gazowa KME NEVO, Reduktor GOLD GT, Listwa wtryskowa YETI+

Felgi Japan Racing JR 28 18' ET45 8.5j + nowe oponki

Kompletny rozrząd wraz z pompą wody

Pasek, rolka oraz napinacz

Sprzęgło komplet z AWX

Dołożony przedni zderzak s-line

Dokładka Maxton Design

Talerzyki B5

Świece PFR6Q

Cewki BERU

Zaworek odpowietrzania skrzyni korbowej 

Dv-ka

Przewód od odmy

Swap hebli przód na 320 Hamulce przód S4 345 Hamulce tył T5 324

No i oczywiście oleje i filtry 

Zakupiony DP od kolegi @bartez80 - zamontowany 

Custom-owy wydech od DP do końca przelot 2.5 cala po całości

Usunięty SAI

Zakupiony Tip z Kwasu od Custom Hoffman @Hoffman

FMIC 550x180x65 + orurowanie - zamontowany 

Dokładka tylnego dyfuzora (rekin)

Hybryda k03 od Geremi Vag Garage - wersja Extream

Virus

 

Większość części kupowana od kolegi @dzik. Polecam z całego serca!

 

W planach:

Hybryda k03

Wtryski 430 (najprawdopodobniej chinole boscha) - Wtryski 525 Bosch od SidMotorSport

Tip z kwasu

Mapa na 250km

Usunięcie SAI

Hamulce tył 324

Hamulce przód S4 345

Oklejenie chromu na czarny mat (grill i listwy)

Listwy drzwiowe s-line lub s4

Pakiet DTM - kupiony w trakcie malowania

Fotele RS5 - kupione czekają na obszycie

Gałka zmiany biegów RS4 B7 - kupiona czeka na obszycie

Przeróbka lamp na Bi Led Koito + czarne środki - Soczewka B8,5 + Czarna łyżwa

Kierownica z multifunkcją - kupiona czeka na obszycie

Kolorowy FIS

VFIZ

Końcowe tłumiki przelot - Cały wydech 2.5 cala przelot

 

 

 

 

 

PSX_20200615_003714.jpg

PSX_20200615_003840.jpg

PSX_20200615_004010.jpg

PSX_20200615_004257.jpg

PSX_20200615_004510.jpg

PSX_20200615_004659.jpg

PSX_20200615_004933.jpg

Edytowane przez FiFfson
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, staram się jak mogę. Osprzęt doprowadziłem do perfekcji. Jak silnik nie będzie przyjmował mocy to rozbieramy i wlatują od razu kute korby i lecimy po 300 kucy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ładnie ale coś mi średnio leży ta przednia dokładka :eusathink:taka hmmm zbyt wysunięta moim zdaniem, ale jeżeli właścicielowi się podoba to najważniejsze :)

Dawaj tylną dokładkę s-line i nakładki drzwi :) może wtedy ta dokładka z przodu nie będzie tak na pierwszy plan wychodzić. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad listwami drzwiowymi nawet się nie masz co zastanawiać - muszą być s4, bo z przodu jest trochę ciężko dokładka jest masywna i jeszcze mocno wysunięta więc sline będzie mało :D 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak myślałem, że s4 podejdą lepiej. Obecnie trwa zbieranie kasy na turbo ale może uda się w następnym tygodniu zorganizować jakieś listwy s4 i dokładkę tył s-line :D. Staram się zrobić coś co chociaż trochę się wyróżni wśród wszystkich za***istych B7-emek na forum :a4fan:. Dzięki wszystkim za rady i za miłe słowa :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna! I super kolor. Sam taki szukałem przy zakupie:)

Udanych modów. Jakie turbo i gdzie program będziesz robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, turbo raczej od Geremiego hybryda, a program w "Motom" blisko mojego miejsca zamieszkania, jest tam spoko facet, który ogarnia 1.8t jak swoją kieszeń. Jak miałem problem z trzęsącą się budą i do niego pojechałem to zdiagnozował, że przewód od odmy się ukruszył i wyglądał na cały ale jak go dotknął to już go wyciągnął tylko końcówki zostały jedna w odmie a druga w trójniku, także ma pojęcie i to duże. Przy okazji programu oczywiście wyłączy mi 2 sondę i sai. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz13 też fajnie ogarnia chip i masz blisko.

Dokładka faktycznie za bardzo wysunięta, ale Twój wybór. ;) Egzemplarz potencjałem! Powodzenia w modach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, fajna sztuka!

Widze że fajnie działasz.. pomyśl o listwach z s4, doda pazura i fajnie się zgra z dokladka, aczkolwiek tak jak koledzy wyżej pisza, trochę za bardzo wystaje:thumbup1:

Bezawaryjności i powodzenia w modach.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Obecnie plany modzenia na + .

Dokładka wystaje sporo, ale to kwestia gustu i stylu jazdy. U mnie by to nie przeszło zaraz bym ją urwał.

Pozdrowienia dla Pabianic lub okolic ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze. :hi:Dawno mnie nie było, także czas na drobną aktualizację. Dzisiaj była wymiana oleju wspomagania oraz tulei wózka przedniego bo coś mi stuka w przednim zawieszeniu. Tuleje wleciały poliuretany z deuter motorsport. Na następny tydzień usuwam SAI + montuje Fmic-a. Dodatkowo za około 2-3 tygodnie najprawdopodobniej wleci wydech z kwasu pod downpipa, który leży i czeka na montaż :wink: Kusi mnie już pójście w moc ale chciałbym przygotować autko w 100% do takich zabaw. 

IMG_20200825_160206.jpg

IMG_20200825_160215.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze czeka mnie wymiana licznika, ponieważ dwa małe boczne jak jest ciepło praktycznie nie działają i FIS też zaczyna powoli od góry zanikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250 kuca, bo pewnie bez otwierania pieca więcej nie wyjdzie. Jakbym już miał otwierać piec to od razu chciałbym kute korby, itp żeby na spokojnie 300+ zrobić, ale to już koszta rosną, a na razie mam inne wydatki jeszcze :thumbdown: + musiałbym poszukać magika, który by mi ten pięć wyremontował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybryda, większe wtryski, heble, DP/lub sportowy kat, drugi IC lub fmic i większe wtryski - te zabegi dadzą Ci relatywnie większy wzrost mocy/cena. Później zaczną się duże nakłady. Niemniej Twoje auto, Twój wybór. ;)  Wolałem zadbać o inne rzeczy niż w moc. Na rolkach wyszła mi zdrowa seria BEX. Lekki program i auto jest żywsze przy niskim nakładzie kosztów.

Powodzenia w modach i bezawaryjności. :thumbup1:

Edytowane przez george
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co wyjdzie, nie mam parcia na cyferki. W połowie września postaram się zamówić hybrydę i kupię wtryski w międzyczasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód przydało by się obniżyć  bo lekka koza jest. 

Zrób konketne foty na jakimś placu a nie na pastwisku bo nic nie widać. :guma:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...