Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy, błąd alternatora !?


kamilex4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam dziwny problem, co jakiś czas moje Audi dźwiga obroty do ok 900. Teraz przy tym zjawisku pojawia się błąd alternatora i brak ładowania. Po kilku godzinnym postoju, kontrolka już się nie zapala :/ komputer nic nie pokazuje. Miał ktoś podobny problem ? Jaka była przyczyna ?

Proszę o pomoc 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj przyczyny w alternatorze lub instalacji, kontrolka oznacza że nie ładuje akumulatora...

możliwe że alt do regeneracji

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego po postoju znika samoczynnie ? I żadnych śladów na komputerze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedną z przyczyn to szczotki mogą się wieszać w alt - po postoju chwilę ok i znów problem wraca... z km na km może być coraz gorzej...  trzeba się udać do elektryka niech sprawdzi co się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy awarii szczotek podwyższone obroty są normalną sytuacją czy to jeszcze coś więcej niż alternator może być ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podwyższa obroty bo prawdopodobnie ECU widzi spadek napięcia na akumulatorze aby doładować więcej...

niestety próba kończy się fiaskiem i wywala komunikat na fis:  "Hello nie ma ładowania!!!"

ps. może też pada regulator napięcia

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wszystkie połączenia masa i plus czy nie ma gdzieś luzu. W Bagażniku poczynając przy biegunach akumulatora , później w komorze silnika przy alternatorze. W podszybiu koło wlewu płynu do szyb masz taką puszkę, otwórz ja i zobacz jak tam połączenia wyglądają. Tam jest punkt w którym sie zbiegają dodatnie bieguny. Jak tam luz bedzie to wypali styki i napięcie spada. 

$_107.JPG

$_107-1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik co mi zmieniał akumulator powiedział że w Audi się nie koduje akumulatora :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poszukaj sobie mechanika, który sie trochę lepiej zna. W B8 akumulator należy zarejestrować w systemie. Jeździć będzie bez zakodowania ale poźniej sie problemy zaczynają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew opiniom, że przy zastąpieniu akumulatora immym o tych samych parametrach nie trzeba kodować jestem innego zdania. System nie wie,  że został włożony nowy akumulator jezeli sie go nie zakoduje. Widać to doskonale na tym filmiku. W przedlifcie da sie uruchomić wskazanie naładowania akumulatora na MMI i tu właśnie widać (10:30 min) co skala pokazuje bez zakodowania. 

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...