Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile pali Wam gazu?


maniak66

Rekomendowane odpowiedzi

Bo gaz jest ponad dwa razy tańszy od pb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo gaz jest ponad dwa razy tańszy od pb

. . . no może ale i tak trzeba zaplacic za instalację. Jakieś 4000 złotych.

To dopiero po 3 - 4 latach to się zwraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4000 PLN za instalacje to albo na wyrost albo ze złota, porządna instalka to koszt niecałych 3 tys.

Żeby się zwróciła po 3, 4 latach to trzeba chyba do kościoła co Nd. tylko jeździć.

Ja za swoją zapłaciłem 2700 i zwróciła się po ok 10 miesiącach.

Sent from out of space.

Edytowane przez Kasparov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za swoją zapłaciłem 3600 PLN. Jeżdżąc tylko pracy robię ok. 1200 km miesięcznie. Spalanie ok. 11,5-12,5 l LPG. Szybko się zwróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stag 4 Q-box

miasto/trasa: 50/50

Zima: 9L Lpg + 1,5 Pb95

Lato: 10L Lpg + 0,5 Pb95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. . . no może ale i tak trzeba zaplacic za instalację. Jakieś 4000 złotych.

To dopiero po 3 - 4 latach to się zwraca.

Co za herezje... :facepalm:

Mnie się zwróciło w 10 m-cy (o ile nie szybciej).

Wracając do tematu - średnie spalanie przez ostatnie 20tys km - okolice 11.5l LPG

Edytowane przez erchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4000 PLN za instalacje to albo na wyrost albo ze złota, porządna instalka to koszt niecałych 3 tys.

Żeby się zwróciła po 3, 4 latach to trzeba chyba do kościoła co Nd. tylko jeździć.

Ja za swoją zapłaciłem 2700 i zwróciła się po ok 10 miesiącach.

Sent from out of space.

Dokladnie. Ja za swoja instalacje 2300 zaplacilem i dawno sie zwrocilo nawet roku nie trwalo. Wczesniej tankujac za 100 zl robilem 250km max teraz za niecale 80 zl robie 350 ... roznica jest spora i gaz w aucie to bardzo oplacalny interes. (Silnik 1.8T)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 adp droga do pracy: 50% trasa 50% miasto ( tzn turystyczne wsie po drodze do pracy) 8.9 lpg na 100 . Sama trasa i samo miasto jeszcze do sprawdzenia

80% trasy 8.2 spokojna jazda do 100 km//h

Edytowane przez adrian725
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja BRC-Sequent... w cyklu mieszanym zima: 10l LPG/1,0-1,5l PB95; lato: 10l LPG/0,6-0,8l PB95.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dla tych, którzy krytykują instalacje gazowe, bo nie mieli ich jeszcze nigdy w samochodach przedstawiam prostą kalkulację.
Dane:
Ceny paliw wzięte z Auchan Krasne na dzień 27.08.2015 (PB95 i LPG): PB95 - 4,39 zł/l; LPG - 1,71 zł/l.
Koszt montażu instalacji gazowej (KM): 2850 zł.
Spalanie paliw w cyklu mieszanym na 100 km (SPB i SLPG): PB95 - 8l; LPG - 10l.
Obliczenia:
Koszt kilometra jazdy na danym paliwie (CPB i CLPG): CPB=PB95*SPB/100; CLPG=LPG*SLPG/100.
Liczba kilometrów, po których nastąpi zwrot kosztów instalacji - przy założeniu braku konieczności dodatkowego wkładu (coroczne przeglądy itp.) (LK): LK=KM/(CPB-CLPG)=2850/(0,35-0,17)=15 816 [km]
Edytowane przez grzegorzzewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja BRC-Sequent... w cyklu mieszanym zima: 10l LPG/1,0-1,5l PB95; lato: 10l LPG/0,6-0,8l PB95.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dla tych, którzy krytykują instalacje gazowe, bo nie mieli ich jeszcze nigdy w samochodach przedstawiam prostą kalkulację.
Dane:
Ceny paliw wzięte z Auchan Krasne na dzień 27.08.2015 (PB95 i LPG): PB95 - 4,39 zł/l; LPG - 1,71 zł/l.
Koszt montażu instalacji gazowej (KM): 2850 zł.
Spalanie paliw w cyklu mieszanym na 100 km (SPB i SLPG): PB95 - 8l; LPG - 10l.
Obliczenia:
Koszt kilometra jazdy na danym paliwie (CPB i CLPG): CPB=PB95*SPB/100; CLPG=LPG*SLPG/100.
Liczba kilometrów, po których nastąpi zwrot kosztów instalacji - przy założeniu braku konieczności dodatkowego wkładu (coroczne przeglądy itp.) (LK): LK=KM/(CPB-CLPG)=2850/(0,35-0,17)=15 816 [km]

Przy 1.8T + q instalka zwraca się przy aktualnych proporcjach cen Pb95-LPG po 10kkm :-) a jako, że do BEX'a musiałbym lać 98 to nawet szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to możliwe. Albo musiałbyś mieć instalację poniżej 2000 zł, albo jakieś nienaturalne wartości spalania. Podaj zużycie benzyny PB95 i LPG na 100 km oraz koszt instalacji gazowej, to zaraz Cię sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to możliwe. Albo musiałbyś mieć instalację poniżej 2000 zł, albo jakieś nienaturalne wartości spalania. Podaj zużycie benzyny PB95 i LPG na 100 km oraz koszt instalacji gazowej, to zaraz Cię sprawdzę.

NIe musisz mnie sprawdzać, mam to wzdłuż i wszerz przeliczone.

A4B6 1.8T BEX z quattro.

Średnie zużycie Pb98: 10.7/100km

Średnie zużycie LPG z 7kkm: 11.6, zużycie Pb na rozruchy w moim przypadku znikome, średnio 10l/5kkm = 0.2/100km

Średni koszt 100km na Pb98 (5zł) = 53.5

Średni koszt 100km na LPG (1.8zł) = ~23zł (wliczając Pb na rozruch)

Różnica ~30zł na 100km

Instalacja kosztowała 3kPLN, czyli po 10000km zwróci się... a dopiero teraz cena Pb98 spadła poniżej 5zł, a wcześniej u mnie trzymała się 5.3 - stąd też różnica była na poziomie 33zł na 100km.

Sprawdzaj :D

Edytowane przez azure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2500 masz już dobrą instalację.

Co do spalania to 12-13 w mieście ( dużym mieście) . Na trasie nie podaję bo i tak nie uwierzycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja zakładałem, litr lpg kosztował 2.69 i więcej, obecnie kosztuje 1.79, więc różnica spora.

Ale i tak wydatek rzędu 2800zł zwrócił się dość szybko, bo dużo jeżdżę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2500 masz już dobrą instalację.

Co do spalania to 12-13 w mieście ( dużym mieście) . Na trasie nie podaję bo i tak nie uwierzycie.

Dlaczego ma Ci ktoś nie uwierzyć

Mi 3 litrówka na trasie schodziła poniżej 8 litrów ale dziadkowa jazda przy normalnej około 9,5 l gazu.

Od 2 tygodni po awarii skrzyni podskoczyło i nie zejdzie poniżej 13 w trasie (skrzynia nie hamuje silnikiem co przekłada się automatycznie na spalanie większe o około 3 do 4 litrów )

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRC SEQUENT 24.11

Autostrada 170-190 km/h. 14,5 litrów gazu na 100 km.

Spokojna, szybka trasa. 9 litrów gazu na 100 km.

Cykl mieszany. 10,5 litrów gazu na 100 km.

Edytowane przez grzegorzzewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRC Sequent24

Średnia z ~20 000km (prowadzę sobie prosty kalkulator w excelu).

90% miasto, odcinki po około 8km-10km, praca, znajomi, Rodzina, zakupy | 10% wyjazdy w trasę

Gaz: 11,95L

Pb: 1,3L

Kosz przejechania 100km: 33,60 (gaz i Pb tankowane na StatOil, ewentualnie Orlen).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...