Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile pali Wam gazu?


maniak66

Rekomendowane odpowiedzi

Może tankujesz na takiej stacji co mają słabe pompy.

Obija zawór?

Powinno wchodzić około 80% pojemności butli, czyli u ciebie jakieś 43l

Można to zmienić podginając pływak w butli do góry

Dla przykładu u mnie butla 67L a wchodzi 60L na pusty zbiornik - tak było nic nie podginałem.

Wszystko zależy od pływaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALT z KME Nevo, Hany zielone, KME Silver i spalanie wygląda tak:

11,05

10,13

10,00

9,52

9,41

8,82

10,00

9,30

10,52 - włączona klima.

Ogólnie do butli 54l wchodzi 43-45l w zależności od stacji. Aktualnie 23zł/100km :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli jak mi wchodzi 40 to tragicznie nie jest. Zawsze tankuje bp albo shell. Dzieki za pomoc.

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radlin koło rybnika 2,22 powyżej 20l lpg -3gr/litr 2,19 od chyba miesiąca siie trzyma cena:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na A1 wyzysk bo za Toruniem w kierunku północnym 2,83, bo wiedzą, że każdy tankuje bo od samej Łodzi nie ma jeszcze żadnej stacji.

Moje 2,4 w mieście przy ciut cięższym bucie spala 19l/100km. Kurcze wydaje mi się, że ciut za dużo i chyba zerknę w instalkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podginać pływak w butli? Kto wpadl na ten genialny pomysł.. Zdajecie sobie chyba sprawę, ze wraz ze wzrostem temp na zewnątrz cisnienie w zbiorniku wzrasta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podginać pływak w butli? Kto wpadl na ten genialny pomysł.. Zdajecie sobie chyba sprawę, ze wraz ze wzrostem temp na zewnątrz cisnienie w zbiorniku wzrasta?

Sieni dobrze mówi podegniecie pływak ok gazu wejdzie więcej ale musi być ta przestrzeń wolna 20/30% gdzie ma się też gaz spręrzać ..??? W upalne dni auto na słońcu może być nie ciekawie jak to j***** za przeproszeniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście aby butla z gazem sama wybuchła?

Ona jest na duże wyższe ciśnienie niż pompowane.

Co ciekawe sam kiedyś myślałem że jak zawór odbija to już jest pełno i nic wiecej nie wejdzie.

Na zagranicznych niektórych stacjach tankowałem, to gość nie wyłączał pompy gazu po odbiciu zaworu.

Trzymał ile się dało, aż pompa już nie dała rady pchać i nic się nie stało tym bardziej że byłem w cieplejszym kraju gdzie 30stopni to normalka w cieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście aby butla z gazem sama wybuchła?

Ona jest na duże wyższe ciśnienie niż pompowane.

Co ciekawe sam kiedyś myślałem że jak zawór odbija to już jest pełno i nic wiecej nie wejdzie.

Na zagranicznych niektórych stacjach tankowałem, to gość nie wyłączał pompy gazu po odbiciu zaworu.

Trzymał ile się dało, aż pompa już nie dała rady pchać i nic się nie stało tym bardziej że byłem w cieplejszym kraju gdzie 30stopni to normalka w cieniu

było takie coś w Polsce że facet odjechał ze stacji i butla wybuchła... ale nic mu się podobno nie stało..

Aczkolwiek powiem że ja miałem uszkodzony pływak w butli i mi wchodziło normalnie 55 litrów ale nic się nie stało...

To zależy od instalacji wszystko jest jest dobrze zrobiona nic sie nie stanie a jak ujowo to może być problem :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest zle uwtawinony na bogato to wezmie i 14 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sekwencja na stag-4 i pali 8 litrów nie więcej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sekwencja na stag-4 i pali 8 litrów nie więcej :decayed:

nie wierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja tartarini 1.8 ADR średnio 10 L w mieście 12/13

w sumie standard.. u mnie na 18 w trasie około 9,5-12 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście aby butla z gazem sama wybuchła?

Ona jest na duże wyższe ciśnienie niż pompowane.

Co ciekawe sam kiedyś myślałem że jak zawór odbija to już jest pełno i nic wiecej nie wejdzie.

Na zagranicznych niektórych stacjach tankowałem, to gość nie wyłączał pompy gazu po odbiciu zaworu.

Trzymał ile się dało, aż pompa już nie dała rady pchać i nic się nie stało tym bardziej że byłem w cieplejszym kraju gdzie 30stopni to normalka w cieniu

było takie coś w Polsce że facet odjechał ze stacji i butla wybuchła... ale nic mu się podobno nie stało..

Aczkolwiek powiem że ja miałem uszkodzony pływak w butli i mi wchodziło normalnie 55 litrów ale nic się nie stało...

To zależy od instalacji wszystko jest jest dobrze zrobiona nic sie nie stanie a jak ujowo to może być problem :facepalm:

W momencie gdy zatankujesz za dużo gazu i nie będzie się miał on gdzie rozprezac, to wielozawor upusci jego nadmiar pod auto kanałem wylotowym pod butla. Ale lepiej nie podginac pływaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak jest zablokowany pływak to i tak wam nie wejdzie 100% gazu, wiec nic się nie stanie i nie wybuchnie. Ja mam zablokowany na full i na pierwszym tankowaniu w butle 59 weszło 57 l wiec jakiś malutki zapas jest. A poza tym jak się tankuje to odrazu się odjezdza i gaz odrazu ubywa :-)

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...