Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ile pali Wam gazu?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Spalanie 10 litrów w trybie 60% trasa, 40% miasto, spalanie 11,5 w trybie 20% trasa, 80% miasto przy silniku 1.6, to nie, aby deczko za dużo? Zważywszy na fakt, iż z klimy nie korzystałem, latam na 15'', 195 szerokość.

Podlecieć do gazownika, żeby troszkę zwiększył dawkę powietrza czy lepiej nie ruszać?

Nie masz sekwencji? jeżeli nie masz to może być za bogato

Sekwencja, więc..? :wink:

Opublikowano

Skoro sekwencja to żadna dawka powietrza.

Można sprawdzić czy czasy wtrysków PB i LPG się pokrywają

Miałem wcześniej 1.6 i spalanie było podobne.Na trasie to około 8l, ale spokojna jazda, po mieście to 12 spalił

Opublikowano

Ja ostatnio mieszczę się w spalaniu 9.5-9.6 l/100km (jazda z prędkością do 120km/h) :naughty: Jest to dobry wynik patrząc że wcześniej na trasie robiłem wyniki rzędu 12-13 l/100km - ale to są uroki tych niemieckich wielopasmowych dróg :decayed:

Opublikowano
Skoro sekwencja to żadna dawka powietrza.

Można sprawdzić czy czasy wtrysków PB i LPG się pokrywają

Miałem wcześniej 1.6 i spalanie było podobne.Na trasie to około 8l, ale spokojna jazda, po mieście to 12 spalił

A co się dzieje jak się nie pokrywają?

Opublikowano
Skoro sekwencja to żadna dawka powietrza.

Można sprawdzić czy czasy wtrysków PB i LPG się pokrywają

Miałem wcześniej 1.6 i spalanie było podobne.Na trasie to około 8l, ale spokojna jazda, po mieście to 12 spalił

A co się dzieje jak się nie pokrywają?

Jak to co?

Jak LPG powyżej PB to mieszanka za bogata i zalewa gazem i dużo pali, nawet czasem gorzej jedzie, gaz spala się w katalizatorze jeżeli on jest

jak poniżej to wiadomo uboga mieszanka wypalanie gniazd zaworów itp

Opublikowano

Warto dodać, że chodzi o czas Pb na lpg oraz Pb na Pb

Czas Pb na lpg jest krótszy niż Pb na Pb to jest bogato

Czas Pb na Lpg jest dłuższy niż Pb na Pb jest za ubogo.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Trasa przy spokojnej jeździe ok 400km na 46l lpg (na autostradzie jazda 140-180km/h). W mieście 300-350km na lpg

Opublikowano

Trasa Wrocław-Świnoujście-Wrocław przeszło 900 km średnio wyszło 9.6 lpg

Opublikowano

2.8 v6 ośka

Tak około 40% miasto i 60% trasa (przy prędkościach 90-120km/h) pali różnie w przedziale 11,0 - 13,5 lpg

Opublikowano
Trasa przy spokojnej jeździe ok 400km na 46l lpg (na autostradzie jazda 140-180km/h). W mieście 300-350km na lpg

Mam dokładnie ten sam wynik, tylko że w quattro :wink:

Opublikowano

ja mam stara instalacje sekwencje w 2.8 quattro , i jak robilem trase PL-Uk to mi spalil srednio 11L :)

Opublikowano

2.8 193km quattro manual wtryski HANA komp ZenitPRO w miescie normalnie 14, w palnik 18 - 19, trasa 100/h tempomat 10 -11L

średnio przy 70% miasta i 30% trasy i czasem wpier...ol czasem spokojnie wychodzi jakies 15 - 16 litrów czyli jakims 1.9 tdi wychodzi 7,5 litra czyli to samo bo tdi nie spali przy takich przelotach 5 i nie ma tej frajdy co 2.8 :banan:

Opublikowano

witam u mnie po zalozeniu gazu na tym silniku wyszlo miasto -13-15 trasa `10-12 srednio 12,5 , ale teraz jak zmienilem opony z 215/45 na 235/45 to odrazu litr w gore poszedl ... wtryski hana niebieskie i stag 300

Opublikowano
Trasa przy spokojnej jeździe ok 400km na 46l lpg (na autostradzie jazda 140-180km/h). W mieście 300-350km na lpg

Mam dokładnie ten sam wynik, tylko że w quattro :wink:

Mam moda na 195KM/300Nm

Opublikowano

1.8turbo AMB 170 km

quattro

tiptronic

koła 235/45/17

- miasto: 18

- trasa: 15,5

instalacja BRC 24

Opublikowano

- miasto: 18

- trasa: 15,5

1.8T w trasie prawie 16 litrów? :facepalm: Albo na "czwórce" jeździsz - albo dobrze po garach dajesz...

Opublikowano

- miasto: 18

- trasa: 15,5

1.8T w trasie prawie 16 litrów? :facepalm: Albo na "czwórce" jeździsz - albo dobrze po garach dajesz...

Autko mam od ponad miesiąca dopiero i niby był na regulacji bo wczesniej w opcji mieszanej wciągął mi 19l, ale chyba coś im nie wyszło i w przyszłym tyg. po wymianie oleju, filtrów i rozrządu śmigne do innego gazownika.

A nogi aż takiej ciężkiej nie mam:)

Opublikowano

Podlacze sie do tematu mi moje A4 1.8 125KM w automacie pali w miescie 16l LPG czy to jest normalne ile powinno palic takie auto w korkach nie stoje jezdze tak do 100km/h poniewaz przy tej predkosci jest juz 3000obr powiedzcie ile wam pali z tym 4 biegowym automatem ;(

Opublikowano

1,6 AHL instalacja STAG 4 (od 3 tyg) pierwsze tankowanie i pierwsze wyliczenia 11 l /100 km (pół na pół trasa/miasto)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.