Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile pali Wam gazu?


maniak66

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak wy jeździcie....

Wcześniej jeździłem:

Renault 19 1.4E LPG spalał 7-8l

Renault Laguna 2.0 F3R LPG spalał 10l

Seat Toledo 2.3 V5 LPG spalał 10-11l

a teraz Audi pali od 10 do 12 l, instalacja działa świetnie.

Może coś z twoim autem lub instalacją jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pierwsze kilometry za mna. Na 26 litrach zrobilem 240 km, czyli spalanie 10,8. Klimatronic nonstop na 20 stopni, dawalem czasami w buta, 70% miasto, 30% autostrady. Za dokladnie tydzien jade do polski wiec wtedy zobaczymy srednie na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60% miasto i 70% kilometrów na klimatyzacji, zszedłem do 11,03 a4 b5 1.8 ADR

To się nazywa 130% normy :decayed:

Może wytłumaczyć twoje słowa dokładniej ? ;d

60% + 70% :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trasa Warszawa-Legnica . Prędkość od 70 (na remontowanej Wawa-Piotrków za TIRem) do 200 na obwodnicy Wrocka + A4 na Legnicę.

42 litry LPG przejechane 405 km (5 km od chaty brakło gaziora). Wychodzi jak byk 10/100 :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wyniczek i spokojnie do osiągnięcia. 3 litry nie muszą palić 20 litrów(choć bezproblemowo mogą). Dla przykładu jeżdżąc Pajero II 3,5 V6 gazu spala 14-16/100km. Jazda normalna...czasem odrobina fantazji. Masa 2100kg, opony 265x70xr15 i dość słaba opływowość:decayed: Rekord 11/100, ale non-stop 80km/h. Rekord w drugą stronę: Zimowa polowaczka i jazda po lesie z włączonymi wszelkimi napędami+reduktor = 29/100:decayed: Normalna jazda ze zwykłym 4x4= 18-19/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trasa Warszawa-Legnica . Prędkość od 70 (na remontowanej Wawa-Piotrków za TIRem) do 200 na obwodnicy Wrocka + A4 na Legnicę.

42 litry LPG przejechane 405 km (5 km od chaty brakło gaziora). Wychodzi jak byk 10/100 :))

200km/h w V6 i spalił 10l ? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pali zazwyczaj 9-12 litrów po mieście. Z racji, że silnik nie za duży, w trasie wychodzi podobnie, chociaż da się zejść niżej przy stałej ~90km/h. Chyba nie jest źle :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jest źle :wink:

No raczej nie bardzo, skoro na mieście i w trasie pali ci podobnie. Mi w mieście żre 12-15 (zależy jak sie jeździ) a w trasie średnio 10.1-10.7 podczas prędkosci z reguły w przedziale 110-120 km/h. (a nie przy 90-u. Przy tylu to poniżej dychy się zejdzie :decayed: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już tutaj o moich wynikach:) A6 tip+Q, ostatnio rzadko trasy - jazda pół na pół z miastem+klima - 16.8l lpg. 11.5 moj rekord w trasie przy spokojnej jeździe, bo gdy jadę sobie jak lubię, to koło 14-15l lpg. Przymierzam się do zmiany wtrysków i wtedy zobaczymy, jak się będzie sprawa przedstawiać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny kalkulator LPG Kalkulator Lpg - Kalkulator gazu - Przelicznik Lpg - Opłacalność Lpg - Kalkulator instalacji gazowej - Kalkulator Lpg benzyna - Auto gaz kalkulator - Kalkulator spalania gazu - Kalkulator opłacalności | gazeo.pl niech ktoś go gdzieś przykleji przyda sie do potomnych

2. widzę ze z ASN niema źle 15l-16l w mieście jest w miarę przyzwoite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie 10 litrów w trybie 60% trasa, 40% miasto, spalanie 11,5 w trybie 20% trasa, 80% miasto przy silniku 1.6, to nie, aby deczko za dużo? Zważywszy na fakt, iż z klimy nie korzystałem, latam na 15'', 195 szerokość.

Podlecieć do gazownika, żeby troszkę zwiększył dawkę powietrza czy lepiej nie ruszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie 10 litrów w trybie 60% trasa, 40% miasto, spalanie 11,5 w trybie 20% trasa, 80% miasto przy silniku 1.6, to nie, aby deczko za dużo? Zważywszy na fakt, iż z klimy nie korzystałem, latam na 15'', 195 szerokość.

Podlecieć do gazownika, żeby troszkę zwiększył dawkę powietrza czy lepiej nie ruszać?

Nie masz sekwencji? jeżeli nie masz to może być za bogato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlecieć do gazownika, żeby troszkę zwiększył dawkę powietrza czy lepiej nie ruszać?

A co tu ruszać? To jest za słaby silnik do tej budy i po prostu w czasie jazdy musisz kręcić dłużej na wyższych obrotach. Stąd takie spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...