Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile pali Wam gazu?


maniak66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Problem ze spalaniem w 1,6 a4 b6 2002r gaz firmy BRC

Wysokie spalanie w mieście 15 litrów przy normalnej jeździe...w trasie przy 160-170 pali 9-10L zatem ok.

wskazówka pokazuje temp 90*C zatem ok, ale spalanie w mieście masakra, gazownicy którzy zakładali instalacje twierdzą, że ich komputer nie wykazuje nieprawidłowości i wszystko jest ok... nie wiedzą co jest, ale to delikatnie mówiąc amatorzy (takie sprawiają wrażenie)

Proszę o poradę gdzie ew się udać lub co zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 1.8T (ANB) z instalacją KME od 9 w trasie do 13 w mieście przy normalnej jeżdzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.8 APR 30v quattro manual gaz ZenitPro wtryski HANA instalka 4 miechy gaz z LOTOSA zawsze i kur..a spalanie 19 - 20L w miescie a nie daje mu do odcinki czy cois tylko do 3 tyś maxxxxxxxxxxx a czasem tak przykrece go do 5 i tyle tylko ze ciągle miasto bez klimy. W czym moze tkwić problem? Cewki, przewody, świece wymienione. Gaz do regulacji??

Mój w takiej samej konfiguracji, tyle że automat bierze w mieście przy włączonej klimie i korkach 20,5-22l. Chyba norma, ja bym nie szukał problemu. W końcu 193 konie trzeba napoić.

Pytanie z innej beczki. Zrobiło się chłodniej, ile musisz przejechać zanim przełączy Ci się na lpg? Chodzi mi o czas i dystans przy temp. zewnętrznej ok. 10st C. No i drugie pytanie, które puściłem Ci przed chwilą na prv. Bierze olej APR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Problem ze spalaniem w 1,6 a4 b6 2002r gaz firmy BRC

Wysokie spalanie w mieście 15 litrów przy normalnej jeździe...w trasie przy 160-170 pali 9-10L zatem ok.

wskazówka pokazuje temp 90*C zatem ok, ale spalanie w mieście masakra, gazownicy którzy zakładali instalacje twierdzą, że ich komputer nie wykazuje nieprawidłowości i wszystko jest ok... nie wiedzą co jest, ale to delikatnie mówiąc amatorzy (takie sprawiają wrażenie)

Proszę o poradę gdzie ew się udać lub co zrobić

Ciężki samochód a silnik słaby i pewnie w mieście takie spalanie, oczywiście zależy od nogi

U mnie 11,8l - (50% miasto , 50% - krótkie trasy do 10km), w trasie 10,5l - samochód z kompletem osób i bagażem

Jestem zadowolony ze spalania jak na taką masę auta i quattro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi S4 z profilu jazda w koło komina 26l, instalacja gazowa zakładana miesiąc temu przeze mnie, Tech, hana, 2 x ac r01:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10l trasa,miasto 13l srednio kolo 12l gdybym jeżdził w trasie jak znaki mówią to 9l (raz tak jechałem w kolumnie):wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie no to z tego co czytam moja fura pali chyba zbyt dużo...

Ostatnio zrobiłem 147 km i pojechałem dotankować gaz do pełna... no i weszło 22.8L Gazu. (tylko że przez ten okres dawałem w piz*ee) Butle mam 60 , ale wchodzi około 48-49L. Na pełnym baku zrobię 370-380 KM max przy normalnej jeździe :///

Silnik 1.8T gaz sekwencja , opony 225 .

Nie za dużo??

Dodam jeszcze że model B6 , 2002rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie no to z tego co czytam moja fura pali chyba zbyt dużo...

Ostatnio zrobiłem 147 km i pojechałem dotankować gaz do pełna... no i weszło 22.8L Gazu. (tylko że przez ten okres dawałem w piz*ee) Butle mam 60 , ale wchodzi około 48-49L. Na pełnym baku zrobię 370-380 KM max przy normalnej jeździe :///

Silnik 1.8T gaz sekwencja , opony 225 .

Nie za dużo??

Chyba trochę dużo, trzeba sprawdzić ustawienia, może wtryski leją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będę musiał sprawdzić... Nie dawno kupiłem i teraz się zaczęło wymienianie.

Mechanik zarobił już na rozrządzie , oleju , filtrach , przegubie , wachaczu , czujniku od stopu , dzisiaj mi padł 1 xenon . Do tego świeci kontrolka od ABS i ESP mimo iż był kasowany błąd. No i teraz jeszcze wtryski.

Ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma możliwości zawsze można zrobić samemu a nie płacić mechanikom.Ja u siebie rozrządu nie wymieniałem ale nie wygląda skomplikowanie i na pewno sam wymienię o olejach, filtrach i innych duperelach nie wspomnę.Ile to zostaje w kieszeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma możliwości zawsze można zrobić samemu a nie płacić mechanikom.Ja u siebie rozrządu nie wymieniałem ale nie wygląda skomplikowanie i na pewno sam wymienię o olejach, filtrach i innych duperelach nie wspomnę.Ile to zostaje w kieszeni

mechanik znajomy to tam bardzo mnie nie obdarł. filtry i olej teraz będe wymieniał sam, bo to nie jest takie trudne. Ale za rozrząd bym się nie brał :)

ma ktoś jeszcze jakiś pomysł , dlaczego tak dużo pali moje audi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich dotychczasowych kalkulacji wynika następująco:

- miasto, auto praktycznie rzadko kiedy osiągało 90 stopni z powodu krótkich odcinków, raczej oszczędna jazda z drobnymi wyjątkami - 15,6 l LPG, nie uwzględniłem zużycia PB, ale jakieś tam było

- rekord w trasie to 10,2 l LPG - przy oszczędnej jeździe w granicach 100-120 km/h, sporadyczne wyprzedzanie, 4 osoby na pokładzie, praktycznie brak ruchu.

- trasa z prędkościami 120+ i licznymi manewrami wyprzedzania - 13 l LPG

- jazda poza miastem na odcinkach 30-40 km, większość manewrów wyprzedzania z 3 biegu, prędkość przelotowa 140 i więcej - około 15 l LPG

a4 b6 1.8t quattro sedan, po programie, opony 235/45/17, ciśnienie 2,4 bara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa 500km, w tym dużo wiosek, zero autostrady, miasta. Jazda dynamiczna, każdy wolniej jadący pojazd wyprzedzany pod praktycznie czerwoną kreseczkę. Cały czas prędkość na poziomie 120km/km, miejscami 100km/h lub 140km/h, w zależności czy wjeżdżałem we wioskę czy wjeżdżałem na ładniejszą dróżkę :grin:

Spalanie 8,5litra gazu :jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa 500km, w tym dużo wiosek, zero autostrady, miasta. Jazda dynamiczna, każdy wolniej jadący pojazd wyprzedzany pod praktycznie czerwoną kreseczkę. Cały czas prędkość na poziomie 120km/km, miejscami 100km/h lub 140km/h, w zależności czy wjeżdżałem we wioskę czy wjeżdżałem na ładniejszą dróżkę :grin:

Spalanie 8,5litra gazu :jerk:

Niemożliwe! Przecież te silniki palą minimum 15l/100km :decayed: A poza tym nie rozpędzają się do 140km/h bo to w ogóle nie idzie i nie da się tym nic wyprzedzić :polew:

Żeby nie było OT, muszę poprawić spalanie które podałem zaraz po montażu :hi:

Cykl mieszany z tym że trasa to do roboty i z powrotem gdzie zawsze mi się spieszy a miasto no to aglomeracja czyli wiecznie korki albo światła - ok 10l/100km

Czysta trasa, z tym że nie autostrada czyli więcej hamowania/przyspieszania- ok 8l/100km (v max ok 100-140km/h)

Robię często trasy "czystej autostrady" tzn. w Katowicach wjeżdżam z trasy na autostradę A4, rozpędzam się do 130km/h i dopiero pod samą granicą z tej autostrady zjeżdżam i mam jeszcze 5km ładnej pustej szosy do celu więc każdym autem jakim jadę spalanie wychodzi piękne (jak ostatnio wracałem "świeżutkim" ADR'em to wyszło ok 6l Pb95 na sto) - ale umówmy się że w Polsce mało kto robi trasy "tego typu" bo mamy tyle autostrad że nie wiadomo którą wybrać :wink:

Jednak muszę przyznać że świeżo po montażu jeździłem na maksa delikatnie z wszelkimi zasadami ecodriving'u ;) I spokojnie osiągałem spalanie rzędu 8-8,5l/100km. A jak już zobaczyłem że to mało pali to sobie pozwalam (późniejsze wychodzenie do roboty, nie wyłączanie klimy, nie sprzątanie bagażnika itp...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja avj leje za ok 100zl i jeżdżę na tym 320-350km. Na rezerwie zrobię śmiało z 30 do 50 km:) Jestem zadowolony choć zbiornik przydałby się większy :( Średnio wychodzi 11l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja avj leje za ok 100zl i jeżdżę na tym 320-350km. Na rezerwie zrobię śmiało z 30 do 50 km:) Jestem zadowolony choć zbiornik przydałby się większy :( Średnio wychodzi 11l.

11 Litrów to wychodzi chyba w cyklu mieszany - moja w mieście pali 13 w trasie ok 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...