Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 Alt] 2.0 130 Avant by Lesiu1990


Lesiu1990

Rekomendowane odpowiedzi

BbCześć od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem audi a4 b6 2.0 130 2002 

Skrzynia multitronic 

Przebieg 330 k. 

Wnetrze czarna skóra 

W planach zakup 17 felg od s-line 

Obecnie na zimówkach 15.

Pozdrawiam ? 

 DSC_0435.JPGDSC_0436.JPGDSC_0434.JPGDSC_0439.JPG

Edytowane przez Lesiu1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, powodzenia życzę bo wybrałeś najbardziej awaryjny i pełen wad silnik do tego z multi, które w tym modelu to strzał w kolano ?

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał:

No, powodzenia życzę bo wybrałeś najbardziej awaryjny i pełen wad silnik do tego z multi, które w tym modelu to strzał w kolano ?

Jak to z każdym autem jednemu chodzi a drugiemu coś się psuje 

Pierwsze 200 km zrobione i jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy wyżej piszą niby najgorszy możliwy zestaw ALT + multitronic. Ale pociesze Cię bo są zadowoleni użytkownicy, ja mam taki i jestem jednym z nielicznych, który nie ma większych problemów czy to z silnikiem czy ze skrzynią biegów. Oczywiście czasem trzeba dolać kapkę oleju ale u mnie wszystko jest na akceptowalnym poziomie.

Co do skrzyni poczytaj tematy o diagnostyce i zasadach użytkowania skrzyni, do tego pomyśl nad zmianą oleju jeśli nie wiesz czy była robiona i kiedy (tylko Ori olej).

Bezawaryjności i zadowolenia z auta życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie wyśmiewam się z Ciebie ale mówię jak jest. Niestety z tymi silnikami, które są w grupie bardzo dużego ryzyka (szansy trafienia na trupa) jest tak, że możesz normalnie eksploatować i będzie ok, zaczniesz dopieszczać i się zacznie lawina. Ale akurat co do multi to chyba na dłuższą metę nie ma pochlebnej opinii o tej skrzyni. W B7 już ją poprawili ale B6 to padaka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2020 o 13:56, kamil-vag napisał:

Z Kielc jesteś? Czy w Kielcach kupiłeś? 

Kupiłem go z okolic Kielc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć skończyły się klocki to audi dostało nowy komplet tarcz i klocków trw na tył i przy okazji wymienione gumki na tloczkach i pomalowane zaciski DSC_0480.JPGDSC_0478.JPGDSC_0475.JPGDSC_0472.JPGDSC_0471.JPGDSC_0469.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie, też sobie malowałem zaciski, tylko bez tych osłon z tyłu :)

A z tą awaryjnością no to nie wiem jak ze skrzynią bo mam manuala, coś tam czytałem, że wadliwa, ale myślę, że jak będziesz dobrze śledził forum to sobie z nią jakoś poradzisz. Silnik też ALT i bardzo nie narzekam, wolnossący wtrysk pośredni bez turbo, dobry na krótkie odcinki miejskie, a wypady za miasto do rodziców i znajomych rzadko. Na autostradzie też sobie dobrze radzi, wtedy właśnie trzeba więcej oleju dolać, ale ogólnie dużo dolewać nie muszę. Właśnie zależy kto czego potrzebuje, jak i gdzie jeździ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć urlop trwa to trochę pozmieniamy przyciemnilem boczne i tylne kierunki oto efekt 

IMG_20200709_165026.jpgIMG_20200709_165013.jpgIMG_20200709_165018.jpgIMG_20200709_102639.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery to modyfikacje nie w moim guście. Lampy tył wyglądają słabo.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z kolegom wyżej, słabo to wygląda, zmyj to i porządnie wypoleruj lampy a efekt będzie zdecydowanie lepszy, ewentualnie jakaś folia i delikanie całe lampy przyciemnić! Zamiast takich "smaczków" proponuje wziąć się za poprawienie tłumika! A w dalszej kolejności poprzeglądać projekty na forum, i jeśli nie zamierzasz więcej zmieniać (pakiet sline, zawieszenie, koło) to pozostanie przy seryjnym wyglądzie i dbanie o mechanikę.

  • Pomoc techniczna 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ostatnio audi miało serwis 

Wymiana oleju + filtry , kompletny rozrząd, uszczelka pokrywy zaworów , świece, nowy płyn chłodniczy stary gdzieś uciekał przez taki przewód jak poniżej ?IMG_20200804_161420.jpg

Auto dostało jeszcze ramki i znaczki klubowe ?IMG_20200804_161602.jpgIMG_20200803_093833.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎22‎.‎06‎.‎2020 o 05:39, Langista napisał:

No, powodzenia życzę bo wybrałeś najbardziej awaryjny i pełen wad silnik do tego z multi, które w tym modelu to strzał w kolano ?

ALT awaryjny? Pomijając pobór oleju to silnik bez wad i bardzo mało awaryjny. 

Zdejmij te listwy ze zderzaków bo wygląda jak passat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Wandej napisał:

ALT awaryjny? Pomijając pobór oleju to silnik bez wad i bardzo mało awaryjny. 

Zdejmij te listwy ze zderzaków bo wygląda jak passat

Te listwy to raczej chyba nie zdejmowalne. Były takie wersje b6. Paskudnie to wygląda i nie wiem na jaki rynek takie cudo dawali ale tak fabrycznie bywało :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te listwy na zderzaku to ori są, mam takie same, zarówno z przodu jak i z tyłu.

rynek bez znaczenia, ja mam auto z DE na ich rynek i ori tak było.

Edytowane przez MaTeo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem nigdy szczerze mówiąc. Wyglądają dramatycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wandej napisał:

Nie widziałem nigdy szczerze mówiąc. Wyglądają dramatycznie. 

Chyba jakieś zboczenie estetyczne mam,bo zawsze mi się podobały te listwy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie też źle nie wyglądają, niestety z tyłu przy dokładaniu PDC trzeba było zmienić zderzak więc listwy nie ma (koliduje z czujnikami), a z przodu będę zmieniał na xenon wiec też znikną ze względu na nowy zderzak.

Gdyby kogoś interesowało to kod wyposażenia dla tych listw jest taki: VR2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...