Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z wejściem do silnika przez vcds


Filip2001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jeśli ktoś mógłby pomoc było by superancko...

Jakoś w maju kupiłem vaikena + zainstalowałem sobie vcds lite i wszystko śmigało ok, podłączyłem sie ogarnalem czemu wywaliło check engine itd.. nie było żadnych problemów.

Do dzisiaj..

Chciałem się podłączyć (w sumie to drugi raz od tamtego momentu) w celu sprawdzenia błędów lecz z jakiegoś powodu nie mogę wejść do silnika, wszystko śmiga oprócz zakładki 01 engine której akurat potrzebuje.. Wyskakuje za każdym razem komunikat „too many communications error”.

Ktoś coś wie na ten temat? 
Dodam ze chwile po tym jak u mnie wywalało ten błąd podłączyłem kabelek do audi a4 b5 kumpla i tam śmigało bez zastrzeżeń.

EDIT: auto scan działa i błędy zerknąłem lecz chcialbym je tez usunac czego niestety nie moge zrobic przez zainstnialą powyzej sytuacje

Edytowane przez Filip2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro autoscan działa to możesz po tym jak wykonałeś autoscan ten protokół zapisać i po lewej stronie masz też opcje kasuj błędy. Wtedy kasuje wszystkie błędy, które zostały zapisane. 

Jaki system operacyjny masz na laptopie?

Robiły się może ostatnio aktualizacje systemu operacyjnego na wyższą wersję?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Skoro autoscan działa to możesz po tym jak wykonałeś autoscan ten protokół zapisać i po lewej stronie masz też opcje kasuj błędy. Wtedy kasuje wszystkie błędy, które zostały zapisane. 

Jaki system operacyjny masz na laptopie?

Robiły się może ostatnio aktualizacje systemu operacyjnego na wyższą wersję?

Siemka dzięki za odp.

Wlasnie na auto scanie jeśli dobrze pamietam było tylko „clear”, opcja która nie usunie mi check engine.

Windows 8 + jeśli chodzi o ta aktualizacje systemu to zerknąłem sobie w historie i są jakieś update’y właśnie z maja (wtedy gdy kupiłem vaikena i tego tablecika właśnie) ale nie mam pojęcia czy te aktualizacje się zainstalowały po tym jak się bawiłem w samochodzie czy przed... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden program nie usunie Ci błędu jeżeli usterka wywołująca ten błąd nie zostanie uprzednio usunięta. 

Odinstaluj i zainstaluj ponownie ten vcds. Może pomoże. 

Jaka jet treść tego błędu? Wklej autoscan. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muskel, z autoscanu usuniesz tylko raport błędów ale same błędy trzeba bezpośrednio usuwać w sterowniku, tak przynajmniej mam też na vag-com'ie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko VCDS i tam jest możliwość z poziomu autoscanu usunąć wszystkie błedy. Może te wcześniejsze wersje tego nie mają. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm teraz znowu mam problem z wgl  połączeniem się (wczoraj tez tak miałem ale za 15 razem się udalo)

-wchodzę options, klikam com4 i program dostaje lagga, dopiero jak dołączę kabel wyświetli się od razu „nie znaleziono interfejsu”, gdy klikam w inne com’y wyskakuje od razu brak interfejsu, gdy zamieniam w menadżerze urządzeń na inny com - nic to nie daje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok nie wiem juz totalnie o co chodzi..

Dzisiaj podjalem kolejne 30 prób, nastepnie podjechal kumpel i z ciekawosci sprawdzilismy na jego golfie IV - zadziałało za pierwszym.

Potem stwierdzilem ze ostatni raz zerkne u siebie i boom **nagle dziala** 

 

Dzięki wszystkim za próby pomocy! Milego dnia :) 

Edytowane przez Filip2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Muskel1 napisał:

Może masz gniazdo OBD już obrobione i coś tam nie łączy jak podpinasz vcds. 

Całkiem możliwe następnym razem spróbuje się bardziej przyjrzeć, może coś ze stykami jest czy coś takiego, bo wtyczka ładnie siedziała nie była luźna itd.

Dzieki anyway ze chciałeś pomoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sterownik lpg nie zaburza komunikacji? Czesto są podpięte pod obd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Banan napisał:

A sterownik lpg nie zaburza komunikacji? Czesto są podpięte pod obd. 

Możliwe ze to jest w sumie prawdziwy problem ale w takim razie chyba nic nie mogę z tym zrobić co? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wyciagnąć  na probę bezpiecznik od instalacji i zobaczyć czy to jest to 

Edytowane przez Banan
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyciągnięcie bezpiecznika nie pomoże to mozna na chwile wypiąć komputer od lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo przełączyć auto na benzynę i tak próbować na odpalonym bądź później zgasić na benzynie i przekręcić zapłon. Powinno zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...