Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kamera cofania w A4 B9 nie reaguje


mlody19881

Rekomendowane odpowiedzi

I taka musi być. Bit 5 masz zaznaczony więc masz zaznaczone aps (Audi parking system 8 czujników).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli dobrze rozumiem przycisk wyciszenia w bit 4 nie ma nic wspólnego z kamerą cofania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2022 o 18:54, Muskel1 napisał(a):

Wejdź na dysku C w folder windows/ross-tech/vcds-drv/debug

Masz tam pliki CodingLog.txt,  CodingLog.csv oraz AdpLog.csv jest tam jest w nich zapisany stępel czasowy oraz co z jakiej wartości na jaką i w którym sterowniku zmieniałeś.

Rozumiem ze na pewno dobra i obowiazkowa praktyka jest aby przed jakimkolwiek kodowaniem zapisywac biezacy stan. Czy robiac pelen autoscan i zapisujac = tym samym zapisuje wlasnie wszystkie kodowania we wszystkich sterownikach? 

 

W tym poradniku na yt gosc w 12.49 pokazuje aby wpiac tam ten bialy kabelek aby zasilic kamere. Nie do konca rozumiem, bo tam on wklada tez jakis bezpiecznik ?, (wczesniej pokazuje ten bezpiecznik na takim krotkim kabelku?)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Koalakm napisał(a):

Rozumiem ze na pewno dobra i obowiazkowa praktyka jest aby przed jakimkolwiek kodowaniem zapisywac biezacy stan. Czy robiac pelen autoscan i zapisujac = tym samym zapisuje wlasnie wszystkie kodowania we wszystkich sterownikach? 

Wykonanie i zapisanie pełnego auto-scanu to podstawa. Nie tylko po, to aby sprawdzić czy w sterownikach występują zapisane błędy, ale także po to, aby mieć zapisane kodowanie że stanu "przed". Dodatkowo po doposażeniu czy zmianie kodowań/adaptacji wykonujemy ponownie auto-scan aby sprawdzić czy po zmianach nie pojawiły się błędy. Można wtedy prędzej zdiagnozować wiedząc np., że przed zmianami błędów nie było.
W pełnym auto-scanie masz zapisane kodowania wszystkich sterowników. Zalecam także wykonać mapy adaptacji Adpmap.csv najważniejszych sterowników, w których najczęściej dokonujemy zmian adaptacji, gdyż w auto-scanie adaptację nie są zapisywane. Do tych sterowników należą ABS (03), BCM1 (09), BCM2 (46) oraz MMI (5F).

1 godzinę temu, Koalakm napisał(a):

W tym poradniku na yt gosc w 12.49 pokazuje aby wpiac tam ten bialy kabelek aby zasilic kamere. Nie do konca rozumiem, bo tam on wklada tez jakis bezpiecznik ?, (wczesniej pokazuje ten bezpiecznik na takim krotkim kabelku?)

Są dwa sposoby aby zasilić kamerę.

Pierwszy sposób to zastoswanie bypassu z bezpiecznikiem (ten krótki czerwony przewód). Wtedy wyciągasz jeden z bezpieczników i wpinasz dwa bezpieczniki w jedno miejsce dzięki temu bypyssowi.
Drugi sposób to otwatcie tej beżowej kostki z bezpiecznikami i wpięcie białego kabelka z zarobionym pinem pod bezpiecznik i dopiero w to nowe miejsce włożenie bezpiecznika.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2022 o 16:27, mm1919 napisał(a):

Problemem okazał się przetarty kabel w miejscu łączenia klapy bagażnika z tylną częścią pojazdu.

po zlutowaniu wszystko działa

 

W dniu 11.11.2022 o 16:35, Muskel1 napisał(a):

To kiepsko zabezpieczona wiązka skoro po krótkim czasie się przetarła 

 

W dniu 11.11.2022 o 16:36, Langista napisał(a):

Albo źle poprowadzona.

Tak mi sie zdaje ze w tym miejscu czesto moze byc problem z przetarta wiazka? Patrzac na otwarta klape do wiazkow jest gumowy tunel po prawej stronie...

Dlatego sie zastanawiam czy prowadzenie wiazki na tym palaku od klapy jest ok? Co sadzicie? Jezeli to jest ok to jak ja najlepiej zabezpieczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel ma być luźno w tej przelotce, kiedy jest napięty to wtedy podczas otwierania i zamykania klapy się w niej porusza, co z czasem prowadzi do przetarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Langista napisał(a):

kiedy jest napięty to wtedy podczas otwierania i zamykania klapy się w niej porusza, co z czasem prowadzi do przetarcia.

no wlasnie o to mi chodzi ze na palaku od klapy tak jest, a w tym gumowym tunelu po prawej tego problemu nie powinno byc....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Langista napisał(a):

Kabel ma być luźno w tej przelotce, kiedy jest napięty to wtedy podczas otwierania i zamykania klapy się w niej porusza, co z czasem prowadzi do przetarcia.

I jak każda wiązka owinięty taśmą izolacyjną.

ALLEGRO.PL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

I jak każda wiązka owinięty taśmą izolacyjną.

ALLEGRO.PL

 

To akurat formalność 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok kamera zamontowana zgodnie z instrukcja MUNTEANUBOGDAN.COM i dziala poprawnie.

 

Dla osob ktore beda kupowac zestaw z ali kilka uwag i wskazowek:

1. Ja kupilem ten zestaw: https://pl.aliexpress.com/item/1005004864015130.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.26.79501c24VFY7fb&gatewayAdapt=glo2pol

2. Wszystko przyszlo ladnie zapakowane, caly komplet. Wybralem swiadomie kamere bez sprysku (a mam Avant).

3. Montaz zgodnie z tym co macie w instrukcji i na filmie.

4. Nalezy zwrocic uwage, ze zarobiony PIN od bialego kabelka (zasilanie) gdyz  jest za duzy - nie wcisniecie go w ta beżową kostkę. Sam kabel jest duzo za dlugi, wiec go skrocilem i zamontowalem poprawny pin (takze tu polecam wczesniej zakupic, taki ktory bedzie odpowiedni do bezpiecznika mini)

5. Przy Avant mamy ruchoma automatyczna rolete. Jak juz bedziecie wszystko skladac  zwroccie uwage czy dobrze zamontowaliscie element w ktorym roletka jezdzi w gore - tutaj latwo to zle zamontowac (po demontazu) i Wam sie splaszczy ten rowek i roletka nie bedzie jezdzic - zauwazycie to bez problemu.

4. Koniecznie zaopatrzcie sie w tasme do owijania przewodow, szczegolnie wazna czesc od klapy do bezpiecznikow, na palaku od klapy chyba najwazniejsze bo tam sie moze najlatwiej przecierac.

5. W instrukcji na stronie w kodowaniu jest informacja w pewnym miejscu aby ustawic na "Terminal 15" u mnie to sie nazywalo "cos z immobiliserem / Zacisk 15" - to nalezy ustawic.

Sama kamerka i wiazka jest naprawde dobrej jakosci. Koszt z ali kompletu kolo 160 zl, no i pracy i zabawy troche z tym jest, dosc sporo rozbierania - ale powoli do przodu i sie da. Potem jak zakodujecie i dziala to frajda duza :) Szczegolnie ze za dolozenie kamerki warsztaty licza sosbie juz sporo, a gdy zrobicie sami macie tanio i co najwazniejsze satysfakcje. Mozecie takze oczywiscie kupic sama wiazke przewodow i dokupic oryginal kamery - no ale to juz koszty wzrosna, a narazie nie widze sensu, gdyz naprawde nie widze obecnie roznicy miedzy obrazem z oryginalu a chinczykiem (ale to jeszcze z czasem zweryfiukuje i ewentualnie dam znac). Jezeli ktos bedzie chcial jednak oryginal to nalezy kupic juz z koncowkami przewodow (tak aby pasowala do wspomnianej przeze mnie wiazki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2023 o 09:19, Koalakm napisał(a):

gdyz naprawde nie widze obecnie roznicy miedzy obrazem z oryginalu a chinczykiem (ale to jeszcze z czasem zweryfiukuje i ewentualnie dam znac)

tak jak obiecalem moja opinia po jakims juz czasie uzytkowania kamerki z chin.

W mojej opinii tak jak pisalem wczesniej absolutnie nie widze roznicy w jakosci obrazu - nie wiem czasem czy chinczyk nie ma nawet ladniejszej jakosci. Mam porownanie bo w jednym aucie mam oryginal a w drugim chinczyka z mojego postu.

Tak jak pisalem nie mam opcji ze spryskiwaczem i jak narazie nie zaluje - nie widze potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z wyświetlaniem kamery. Fabrycznie nie mam wogóle pdc, ale chciałbym mieć kamerę. Kamera jest zainstalowana, kodowania i adaptacje zrobione. W momencie gdy mam odpalone auto i wrzucony wsteczny bieg wykonuje reset MMI i kamerą wyświetla obraz, linie skrętne działają przez kilka sekund. Po pełnym uruchomieniu MMI obraz się już nie pojawia. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera chińska z Ali, wiązka także, jeżeli to dyskwalifikuje dalsze działania, kupię oryginał, w zasadzie to kupiłem żeby sprawdzić czy zadziała.

Kamera pokazuje obraz na MMI w chwili gdy auto jest odpalone, jest na biegu wsteczym i w tym momencie zresetuję MMI, wtedy podczas uruchamiania pojawia się na kilka sekund obraz wraz z liniami skrętnymi, linie skrętne również działają w tym momencie, w miejscu gdzie powinno być wyświetlane OPS z czujników jest czarny ekran

po zainstalowaniu okablowania zrobiłem VCDS:

lista Gateway dopisana - 6C Kamera wsteczna

Obie adaptacje w 5F zrobione

próbowałem już zmienić adaptacje z zacisku 15 na różne inne, finalnie zostawiłem zacisk 15

próbowałem też różnych kodowań w bicie 35 bajt 4 (fabrycznie nie mam przycisku od PDC, dodatkowo załatwiłem panel z przyciskiem, też nie reaguje na zmiany kodowania.

kodowanie bajt 38 bit 1 i 2 w różnych konfiguracjach, próbowałem też większości kodowań, gdzie było coś o kamerze

Jedyny błąd to w module kamery 6C - brak kalibracji / nastaw podstawowych

Dodatkowo w danych rzeczywistych kamery:

kamera reaguje na włączenie biegu wstecznego (skrzynia automatyczna)  przechodzi z trybu passive na Active

jedyne co zauważyłem to w danych pojawia się komunikat o oczekiwaniu na informację zwrotną???

Dzisiaj próbowałem zrobić kalibrację na macie, ale nie przechodzi, ponieważ obraz z kamery nie jest widoczny na ekranie

 

Mam wrażenie jakby brakowało kodowania /adaptacji przejścia MMI w tryb wyświetlania Kamery po wrzuceniu wstecznego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera jest na pewno sprawna, podłączona do kolegi Superba działa bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2023 o 15:35, Dkul napisał(a):

Kamera jest na pewno sprawna, podłączona do kolegi Superba działa bez problemu. 

 Możesz wrzucić skan z 6C? Zapewne chińczyk wysłał Ci kamerę z parametryzacja pod inne auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jakas rada na zakłócenia obrazu kamery tylnej? Przyznam szczerze, że nie wiem czy mam to od początku czy po jakimś kodowaniu się popsuło ale są poziome paski zakłóceń. Kamera zamontowana fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...