Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poprawa świateł przeciwmgielnych


Langista

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, wymieniłem u siebie ostatnio żarówki ze zwykłych "Osram" na "+150% OSRAM H11 12V 55W NIGHT BREAKER LASER DUO"

Przed:

1.jpg2.jpg

 

Po:

3.jpg4.jpg

 

 

Świecą teraz dużo lepiej ale czy to naprawdę wszystko co da się z nich wycisnąć? Pamiętam, że przeciwmgielne w B5 były niebo lepsze, praktycznie za dodatkowe światła robiły, a to jest w sumie jako efekt wizualny, bo podczas jazdy dosłownie nic to nie daje. Nie wiem, wypaliły się odbłyśniki? Polerowanie szkła coś da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na porządną mgłę.

Przejedź się w nocy na starych żarówkach i na tych +150% i napisz o efekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbłyśniki raczej się nie wypaliły bo rzadko używa się przeciwmgielnych, chyba że należysz do coolmenów jeżdżących 24/7 na przeciwmgielnych:decayed:

Najprawdopodobniej masz wypiaskowane szkła. Polerka może trochę polepszyć ale cudów nie oczekuj. Kształt i charakterystyka lampy wpływa na jej świecenie a tego tu nie zmienisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fido napisał:

Poczekaj na porządną mgłę.

Przejedź się w nocy na starych żarówkach i na tych +150% i napisz o efekcie.

Już miałem, nic nie dają bo ksenon za jasno świeci a one od dołu ze swoją barwą nie potrafią się 'przebić' ?

1 godzinę temu, Muskel1 napisał:

Odbłyśniki raczej się nie wypaliły bo rzadko używa się przeciwmgielnych, chyba że należysz do coolmenów jeżdżących 24/7 na przeciwmgielnych:decayed:

Najprawdopodobniej masz wypiaskowane szkła. Polerka może trochę polepszyć ale cudów nie oczekuj. Kształt i charakterystyka lampy wpływa na jej świecenie a tego tu nie zmienisz. 

No nie, nie należę do tego grona osób ? ale zastanawia mnie czy warto to polerować skoro nowy zamiennik kosztuje 60 zł.. 

 

Nie da rady wstawić tu czegoś z B7 co lepiej świeci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli "lepiej świeci"

Może się okazać że na jaśniejszych będziesz mniej widział, czyli białą ścianę dookoła.

To tak jak we mgle włączyć długie światła.

Żółte halogeny robiły lepszą robotę niż te obecne białasy,ledy i inne hidy sridy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup zamienniki bo z polerką troche zabawy jest. Przy tych z B7 też znacznych różnic nie będzie bo podobne lampy. Nie zapominajmy, że są to lampy przeciwgmielne, które nie są głównym źródłem światła i załączamy je zgodnie z  przepisami gdy widoczność spadnie poniżej 50 m więc nie mają daleko świecić tylko możliwie rozjaśnić przed autem. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem o co Wam chodzi ale ja mam cały czas porównanie do halogenów z B5, gdzie one na prawdę dawały światło na asfalt do 50m w przód a nie 15-20 maks..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to ich zadanie by oświetlać pobocza w odległości 15-20 metrów.

Krótkie świecą na 40 m a Ty chcesz więcej jak 50m ???

Jak tak to pozostaje ci zainstalować dalekosiężne, tylko gdzie ich użyjesz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy nie są np na maksa opuszczone w dół... bo góra/dól da się je trochę regulować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kamil-vag napisał:

Pytanie czy nie są np na maksa opuszczone w dół... bo góra/dól da się je trochę regulować...

O tym w ogóle nie pomyślałem :doh:

Dzisiaj rano podczas jazdy do pracy była mgła i te światła nie dały mi dosłownie żadnej poprawy. Jeżeli uda się je wyżej ustawić, to mam nadzieję, że coś to pomoże, chociaż przy wyciąganiu jednego halogena widziałem śrubę ale ona chyba była od regulacji w poziomie, nie w pionie.. tak czy inaczej, jak nie pomoże regulacja, to kupię nowe i jak to nie pomoże, to zrobię przeszczep z B5 :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może odbłyśniki są zmatowiałe od wilgoci bo halo rozszczelnione , mało prawdopodobne ale możliwe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem to akurat i w środku suchutko, także nie ma szans aby odbłyśnik był wypalony/matowy. Sprawdzę jednak po próbie ustawienia, czy coś się zmieni, jak nadal nie będzie widocznej poprawy to wstawię nowe, wiele to nie kosztuje a moim zdaniem powinno dać poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę późno ale straszny młyn mam i dopiero dzisiaj znalazłem chwilę, żeby te światła przeciwmgielne ogarnąć. Sprawa wygląda następująco, świeci to fatalnie, ewidentnie coś jest nie tak ale jeszcze prosiłbym Was o sprawdzenie pod ścianą, czy macie tak samo :

IMG_20201207_190520.jpg

Ten z lewej daje szerszy pas światła ale ten z prawej to jakieś nieporozumienie.. oczywiście to jest już po wstępnym podniesieniu wiązki światła, bo oryginalnie świeciło to na dolną listwę bramy garażowej. Efekt jest taki :

IMG_20201207_190932.jpg

Niestety zdjęcia sprzed nie mam ale dosświetlało mi do tej kuleczki śniegu na lewym pasie.. wciąż po włączeniu świateł mijania sprawa ma się tak, że nie ma żadnej poprawy w widoczności. Dla porównania same światła mijania :

IMG_20201207_190942.jpg

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są ori halogeny? Czy jakieś zamienniki, ja jak wymieniałem u siebie to wstawiłem zamienniki, ale widząc jaki w nich jest "dziwny" chrom, przełożyłem wkład z ori, dzięki temu mam ładne szkło i odpowiedni chrom. I tak ich używam tylko jako drl i clh, wiec są opuszczone dość nisko, żeby nie walić ledami po oczach... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori, nie wiem, czy już tak wypalone ale chętnie zobaczę jak komuś innemu te halogeny świecą przy ścianie, będę miał porównanie, czy warto kupić nowe, bo to co jest teraz nie pełni żadnej funkcji poza pokazaniem, że faktycznie mam halogeny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tego nie widzisz, ale z wiekiem halogeny maja strasznie wypiaskowane szklo, chrom też czyściłem bo już był na nim nalot i nie spełniał w 100% swojej roli... 

Specjalnie Ci zrobiłem zdjęcie, jak wypiaskowane szłko ogranicza widoczność... 

16074173518798247610331287568153.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że wypiaskowane to wiem bo to widzę akurat z zewnątrz już ale to by skutkowało słabym światłem, a ja tu mam ewidentnie wypalony odbłyśnik w prawym halogenie, nie kosztują dużo a regeneracja oryginalnego praktycznie pokrywa się kosztami z kupnem nowego zamiennika. Dasz radę cyknąć fote jak to u Ciebie świeci pod ścianą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam ledy, do tego niżej opuszczone, więc nie wiem czy to coś Ci da, ale mogę cyknąć... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ledy powinny jeszcze lepiej pokazać, jaki strumień światła rzucają sprawne halogeny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...