Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spadek temperatury audi a4 b6


Groszekgroszek2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, w ostatni czasie mam problem z temperatura silnika, mianowicie taki że gdy się na grzeje do odpowiedniej temperatury (90stopni według licznika) to po krótkim czasie spadnie do 80 stopni,  i po chwili  wraca na swoje miejsce czyli do 90 stopni, wymieniłem już 3 termostaty, w tym modelu jest termostat w obudowie, ostani jest firmy behr, robiłem test wskaźników vag. Com i nie widzę problemu, jeśli chodzi o błędy to w silniku jest błąd zbyt bogata mieszanka ale to podejrzewam jest od instalacji LPG, Dzieje się to tylko w tedy gdy auto ostygnie, proszę o jakieś porady, dodam że jeżdżę na automatycznej klimatyzacji, nie wiem czy ma to jakieś wpływ. 

Pacjent to audi a4 b6 avant 2002rok  1.6 ALZ +LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temp. g62. Jak masz vaga to podejrzyj wskazania czujnika g62 z wskazaniami g2 ale skoro nie termostat to bankowo ten czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprawdzeniu czujnika G62 i G2 wygląda to następująco:

1.Na zimnym silniku przy temperaturze powietrza 10.5 stopni Celsjusza

silnik blok nr 1 : 13.5 stopnia

licznik blok nr 3 :  8 stopni

2. przy temperaturze silnika  55 stopni Celsjusza  według wskazań licznika :

silnik blok nr 1 : 58.5 stopni

licznik blok nr 3 :  52 stopni

3. przy temperaturze silnika 90 stopni  Celsjusza według wskazań licznika :

silnik blok nr 1 86 stopni 

licznik blok nr 3 : 80 stopni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierzność nie jest wysoka. Zrób jazdę próbną i loguj te twie grupy. Będzie można zaobserwować gdy temp. z bloku 003 będzie falowała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem drugi test, zrobiłem ogólnie 40 km, chwili jak wskazówka temperatury zaczęła lecieć  w dól, zatrzymałem się, sprawdziłem bloki pomiarowe i w silniku było 88 stopni, a w liczniku było 80 stopni. później wskazówka wróciła na swoje miejsce i tak to wyglądało:

Silnik blok nr 1 :  95 stopni

licznik blok nr 3 :  88 stopni 

dodam film który nagrałem dużo wcześniej, nagranie jest trochę nie stabilne ale widać jak zachowuje się wskazówka temperatury

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wymień i będzie ok. Kup oryginalny bo zamienniki często błędne wskazania pokazują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALLEGRO.PL

Kup teraz z Rzeszów - Świlcza - CZUJNIK TEMPERATURY SZARY 06A919501A ORYGINALNY, na Allegro.pl, za 137 zł w...

Czy ten czujnik będzie ok? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po wymianie czujnika temperatury, jest znaczącą poprawa bo temperatura po nagrzaniu już nie schodzi w dół, ale jest inny problem teraz strasznie długo się nagrzewa, przykład:

-5 na zewnątrz, po przejechaniu 15 km dopiero wskazówka wskoczyła na 90 stopni, panel klimatronica był ustawiony na 19 stopni po dwóch stronach, prędkość na nawiewu na 3 kreski bez trybu auto. 

Proszę o jakieś porady 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...