Jump to content

Recommended Posts

Witam, mam w swojej b7 strasznie porysowana przednia i tylnią szybę, zapewnię od wycieraczek..

Co polecacie z tym zrobić ? 
może macie jakiejś sprawdzone produkty ? 

Pozdrawiam.

Mam u siebie podobny problem z przednią. Myślałem o polerce, ale kolega próbował w swoim samochodzie i chociaż rysy zeszły, to odpryski stały się jeszcze bardziej widoczne, więc nie był to do końca oczekiwany efekt.

U mnie odprysków też nie brakuje, więc na wiosnę pewnie zdecyduję się na nową. 

Jeśli masz trochę wprawy w polerowaniu rotacją, to zrób sobie produktem od RRC do polerowania szyb i padem filcowym. Co prawda zostają resztki pasty w odpryskach, ale po czasie się wymyją. U mnie szyba była tak porysowana, że zamiast pojedynczego źródła światła widziałem tylko sieczkę. Po tym zabiegu różnica jest naprawdę spora. Najgorszy w polerowaniu szyby jest fakt, że może pęknąć przy nagłej zmianie temperatury (na rozgrzaną szybę rozpylamy zimną wodę). 

Można też przedobrzyc i zrobić efekt soczewki. Jeśli rysy są znaczące to szkoda zachodu, bo niewiele drozej wyjdzie wymiana szyby. Jak masz ubezpieczenie na szyby to śmiało wal kamieniem i wymieniaj :D

51 minut temu, przem8 napisał:

Można też przedobrzyc i zrobić efekt soczewki. Jeśli rysy są znaczące to szkoda zachodu, bo niewiele drozej wyjdzie wymiana szyby. Jak masz ubezpieczenie na szyby to śmiało wal kamieniem i wymieniaj :D

Hehe też mi to kolega powiedział :grin:

Ale najpierw spróbuje to jakoś wypolerować 

17 godzin temu, Tkoczu_ napisał:

Hehe też mi to kolega powiedział :grin:

Ale najpierw spróbuje to jakoś wypolerować 

Dobra rada! Mam u siebie ubezpieczone szyb, co prawda przypadkiem, ale wybiłem szybę w tylnej klapie. Zadzwoniłem do ubezpieczalni powiedziałem, że szybie "się pękneło", zostałem poinformowany, że będzie zamiennik bo tak jest w umowie. 1 wymiana szyba STARGLASS- krzywa, 2 wymiana bo tamta z wadą produkcyjną- krzywa, dwa telefony może ze 2 miesiące czekania i 3 wymiana na ori. szybę.

Koszt ubezpieczenia szyb niższy od polerki, a szyba taka jak być powinna. Jak zobaczą, że z szybą kombinowane to może być lipa. Lepiej ubezpieczyć szyby...

Edited by tass

Jak masz ubezpieczenie to ja bym się nie bawił tylko kamień w rękę i do roboty :D mniej zachodu, a efekt lepszy :P 

Ja polerowałem i przód , i tył.Wyszlo jak nowe.Kasa niewielka chyba po 200 od szyby. Natomiast boczne są dość głęboko porysowane i będą do wymiany.Demontaż i polerka się nie opłaca.Wszystko zależy od tego jak głęboko są porysowane i kto polerkę miałby robić.

28 minut temu, dekiel 13 napisał:

Ja polerowałem i przód , i tył.Wyszlo jak nowe.Kasa niewielka chyba po 200 od szyby. Natomiast boczne są dość głęboko porysowane i będą do wymiany.Demontaż i polerka się nie opłaca.Wszystko zależy od tego jak głęboko są porysowane i kto polerkę miałby robić.

A czym polerowałeś? I jakich środków użyłeś ? 

Az takiej tragedii nie mam z tymi szybami, widać to jedynie jak wieczorem gdzieś jade i z przeciwka ktoś wali światłami..

4 godziny temu, dekiel 13 napisał:

A ubezpieczenie szyb około 50 pln. Zwykłe szyby nie są drogie, gorzej z akustycznymi itp, przy wymianie szyby pytałem jaka wartość szyby na tył do b6 to 450-500, przód niewiele więcej jak zwykła szyba nie grzana.

3 godziny temu, Tkoczu_ napisał:

Az takiej tragedii nie mam z tymi szybami, widać to jedynie jak wieczorem gdzieś jade i z przeciwka ktoś wali światłami..

Po polerce może być nie lepiej, jak ktoś zwali robotę.

Nowa szyba na tył to około 600 (pilkington) z montażem w avancie, przód to jakieś 450zl za zwykła lub podobnie za szybę z B7 pod czujnik deszczu (też pilkington)

No nie złe sumy :facepalm::shock3:

Pojadę po zimie do jakiegoś „fachowca” żeby to ogarnął a jak nie to zdecyduje się na nowe :facepalm:

12 godzin temu, Tkoczu_ napisał:

Robiłem u znajomego który się tym zajmuje oprócz tego poleruje reflektory.Nie wie czego tam użył ale rysy po wycieraczka chyba znikły a z tyłu to w ogóle szyba była matowa. 

Takie ogólne info.

AUTOKULT.PL

Nie wszystkie uszkodzenia kwalifikują szybę do wymiany. Część z nich można wypolerować. Ważne, by zrobić to umiejętnie i nie zepsuć szkła. Jak to się robi?