Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pre sense city - czy wszystkie B9 mają seryjnie?


SynKopa

Rekomendowane odpowiedzi

ahh i jeszcze chcialem dodac 2 slowa odnosnie moich spostrzezen dotyczacych aktywnego tempomatu.

Tak jak pisalem wczesniej aktywny tempomat jest swietnym elementem wyposazenia i ja wiem ze juz auta bez aktywnego tempomatu nie kupie. Jednakze nalezy miec na uwadze ze czasem moze nie zadzialac poprawnie. W 99% jest wszystko ok, ale czasem zauwazylem juz kilka razy ze kiedy jade sobie i nic nie ma przede mna i widze daleko ze auta stoja na swiatlach radar to 1 raz na nie wiem 200 radar nie zauwaza auta przed, tzn pewnie by w koncu zauwazyl ale by wtedy bylo mega hamowanie awaryjne, wiec sam zaczynam hamowac bo juz widze ze mam duza predkosc a on wcale nie zaczyna hamowac. Jest to naprawde bardzo bardzo sporadyczne, ale jednak sie zdarza - dlatego tez zwracam na to uwage, ze mimo wszystko nalezy byc czujnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są tylko asystenty pomagające. Nie wolno całkowite polegać na ich działaniu i zajmować się czymś innym nieżeli prowadzeniem pojazdu. Odpowiedzialność leży po stronie kierującego:wink:

Też kilka razy spotkałem się z podobną sytuacją. Ma to miejsce tylko w przypadku stojących lub bardzo powolnie poruszajâcych się pojazdów przed nami, gdy zbliżamy się do nich z większą prędkością niż oni.

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Muskel1 napisał:

To są tylko asystenty pomagające. Nie wolno całkowite polegać na ich działaniu i zajmować się czymś innym nieżeli prowadzeniem pojazdu. Odpowiedzialność leży po stronie kierującego:wink:

Też kilka razy spotkałem się z podobną sytuacją. Ma to miejsce tylko w przypadku stojących lub bardzo powolnie poruszajâcych się pojazdów przed nami, gdy zbliżamy się do nich z większą prędkością niż oni.

 

Dokladnie tak.

Potwierdzam - to wlasnie w takiej sytuacji lubi sie zdarzyc. Co oczywiscie jest jakims bledem oprogramowania albo czego. Jadac na autostradzie, jakies innej drodze gdzie doganiamy jakis pojazd lub jak ktos zajedzie takie rzeczy nigdy nie maja miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to po prostu konflikt asystentów pre sense i ACC. Za stojące i bardzo wolno poruszające się przeszkody odpowiedzialny jest pre sense, który reaguje bardzo późno (w ostateczności). Za ruchome przeszkody z koleii ACC. Gdy przy aktywnym ACC auta przed nami bardzo wolno się poruszają lub stoją, systemy nie mogą się "zdecydować", który z nich ma zadziałać i w ostateczności przejmuje pre sense, który wykona hamowanie awaryjne. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Muskel1 napisał:

Myślę, że to po prostu konflikt asystentów pre sense i ACC. Za stojące i bardzo wolno poruszające się przeszkody odpowiedzialny jest pre sense, który reaguje bardzo późno (w ostateczności). Za ruchome przeszkody z koleii ACC. Gdy przy aktywnym ACC auta przed nami bardzo wolno się poruszają lub stoją, systemy nie mogą się "zdecydować", który z nich ma zadziałać i w ostateczności przejmuje pre sense, który wykona hamowanie awaryjne. 

no byc moze, ale nadal jest to blad dzialania i to dosc powazny moze byc w skutkach niestety. Chodz to dziwne bo przy wlaczonym ACC przeciez radary (a mamy 2) caly czas powinny skanowac droge przed soba no i powinny wychwycic te auta ze sa blisko, przeciez radary potrafia ocenic odleglosc i czy cos sie zbliza czy nie...

P.S. mysle ze wypadki Tesli to wlasnie tego typu problemy ;)

Edytowane przez Koalakm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest błąd. To jest normalne działanie ACC. W instrukcji pisze, że ACC nie reaguje na stojące pojazdy, właśnie sprawdzałem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Muskel1 napisał:

To nie jest błąd. To jest normalne działanie ACC. W instrukcji pisze, że ACC nie reaguje na stojące pojazdy, właśnie sprawdzałem:wink:

o kurde - a to mega CENNA informacja. Choc chyba w praktyce w 90% przypadkow dziala, choc w sumie kurka musze zwrocic uwage dokladnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki. Czyli "..może eagować w ograniczony sposób..."

To na zakrecie tez wazna informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

czy mając "Pakiet systemów wspomagających Miasto" i "Pakiet systemów wspomagających Trasę" wszystkie pakiety pre sense powinny być na pokładzie?

Patrząc na zawartość pakierów wszystkie powinny być, natomiast w menu mam tylko jedną opcję "Pre sense" nie ma opcji włączenia/wyłączenia innych "city, basic, rear".

Podobnie, nie mam w menu asystenta omijania albo skrętu w lewo... czy one też zawierają się w opcji Pre sense?

Z góry dzięki za odpowiedź, bo nie wiem czy mam zgłaszać reklamację :)

Pozdrawiam,

Tomasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tsw napisał:

Panowie,

czy mając "Pakiet systemów wspomagających Miasto" i "Pakiet systemów wspomagających Trasę" wszystkie pakiety pre sense powinny być na pokładzie?

 

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Muskel1 napisał:

Tak.

Dzięki, a czy jestem w stanie to jakoś zweryfikować tak jak np. asystenta skrętu w lewo którego nie widać w menu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asystent skrętu w lewo to asystent zwrotu należący do pre sense front. Zapobiega kolizji z nadjeżdżającym pojazdem z przeciwka podczas skrętu w lewo. Warunek to włączony kierunkowskaz oraz prędkość pojazdu w przedziale 2-10 km/h

Na filmiku pokazane od 2:28 min

 

Screenshot_20220222-105726_Chrome.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2021 o 22:35, Yacek napisał:

Układ skracania drogi hamowania 6K8 pre sense city bez pre care

jak to rozumieć ?

podpinam się pod pytanko :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu masz asystenta pre sense city/pre sense front, który jest seryjnym wyposażeniem.

Dodatkowym wyposażeniem może być jeszcze pre sence rear, pre sense basic czy w innych modelach także pre sense side (Audi A8).

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest u mnie Pre Sense City (niby tylko) czyli wg instrukcji do 85 km/h zareaguje na nagłe zdarzenia oraz pieszych. A na szybszych drogach też ostrzeże i przyhamuje w razie potrzeby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...