Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kamoka - co to za firma


stachstaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć , ostatnio szukałem części na allegro i zauważyłem dużo aukcji z produktami marki Kamoka . Osobiście nie znałem tej marki i z ciekawości zacząłem szukać informacji na jej temat . I teraz moje pytanie jak to z nimi jest ?? Jedni piszą , że to Czeska firma , kolejni że to chińczyk. Jedni bluźnią na jakoś , inni są w miarę zadowoleni . Zdacie tę markę ? Jakie macie opinie na ich temat ? Warto kupować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeska firma? To chyba żart. Firma z Brzezin koło Łodzi. Sami nie potrafią się określić skąd są :P

kamoka.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamoka to chińczyk. Mają całkiem dobrą jakość jeśli chodzi o zawieszenie(amorki itp) natomiast reszta słabej jakości. 

Montowałem u siebie klika rzeczy tej firmy i amory które kupiłem na szybkości do mazdy 3 do dziś sprawują się ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to oni twierdzą że są to produkty made in Germany :D. Jaro-filtr to taka jakby sieć hurtowni która sprzedaje te części.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Fish1991 napisał:

Kamoka to chińczyk. Mają całkiem dobrą jakość jeśli chodzi o zawieszenie(amorki itp) natomiast reszta słabej jakości. 

Montowałem u siebie klika rzeczy tej firmy i amory które kupiłem na szybkości do mazdy 3 do dziś sprawują się ok. 

Chińczyk jak chińczyk jedno dobrze a 100 spi****li, widocznie miałeś farta bo jak się orientowałem to Kamoka zbiera w większości negatywne opinie. Cena niska a jakość jeszcze niższa więc bym nie ryzykował kupowania czegoś z tej marki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to firma jak wiele podobnych, która kupuje wiele rzeczy i je 'branduje' swoją marką. Produkty mogą pochodzić od różnych producentów, z różnych krajów i się zmieniać. Np. w tym roku elementy zawieszenia będą mieli z Chin a w przyszłym z Indii. Nie jest to żadna nowość, bo takich firm są setki. Meyle, Febi, Denkermann, Bosch, Blueprint, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamoka to najniższa półka na rynku. Tacy desperaci, że aż chinola chcą zakamuflować czechami  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fish1991 napisał:

Teoretycznie to oni twierdzą że są to produkty made in Germany :D. Jaro-filtr to taka jakby sieć hurtowni która sprzedaje te części.

 

Następna WRC Germany  :naughty:................:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załoźyłem końcówki drążków do fabii ,wytrzymały 2 miesiące (ok 1000km),totalny szajs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kompletny zawias Kamoki na przód do A4 B6. Tragedia, rozsypały się wszystkie wahacze i końcówki drążków poniżej 10 tyś km. Tylko łączniki stabilizatora wytrzymały, ale też je wywaliłem dla spokoju.

Edytowane przez golfagn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wrzucajcie każdego chińczyka do jednego worka. Oczywiście kamoka to budżetówka ale zakładając wahacz czy tuleję do np seicento czy astry to swoje wytrzyma. Akurat aluminium w Audi jest dosyć wrażliwe w porównaniu ze stalowymi prostymi wahaczami w różnych autach więc trzeba dać coś sprawdzonego. Kupując filtr kabiny czy powietrza nic się z nim nie stanie a kosztuje 1/2 markowego.:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montujemy zaciski hamulcowe tylne tej firmy do samochodów typu Golf5 Leon2 A3 8P. Nie mamy żadnych reklamacji. Bardzo dobrej jakości zamiennik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem nie raz klientom do samochodów części Kamoka, od amortyzatorów po wahacze, jakieś elementy hamulcowe - nigdy nie było problemów, a było to dłuższy czas temu bo hurtownia w której aktualnie kupuję części akurat tej firmy nie oferuje... A klienci dalej przyjeżdżają, żeby nie było ;) Jedyne "ale" to z zawieszeń zawsze były części stalowe, nie montowałem nigdy aluminiowych wahaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wojtek_lbn napisał:

Montowałem nie raz klientom do samochodów części Kamoka, od amortyzatorów po wahacze, jakieś elementy hamulcowe - nigdy nie było problemów, a było to dłuższy czas temu bo hurtownia w której aktualnie kupuję części akurat tej firmy nie oferuje... A klienci dalej przyjeżdżają, żeby nie było ;) Jedyne "ale" to z zawieszeń zawsze były części stalowe, nie montowałem nigdy aluminiowych wahaczy.

U żony w aucie montowałem wahacze z Kamoki i powiem krótko, tandeta. Równie dobrze mógłbym poprzednie posklejać taśmą i efekt byłby podobny albo nawet lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, malin157 napisał:

U żony w aucie montowałem wahacze z Kamoki i powiem krótko, tandeta. Równie dobrze mógłbym poprzednie posklejać taśmą i efekt byłby podobny albo nawet lepszy.

Ok, przecież nie mówię, że to norma i części są super. Napisałem tylko jak było w moim przypadku, może miałem szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DarekS4 napisał:

Montujemy zaciski hamulcowe tylne tej firmy do samochodów typu Golf5 Leon2 A3 8P. Nie mamy żadnych reklamacji. Bardzo dobrej jakości zamiennik. 

To może ja miałem pecha :eusathink:. Ojciec kupił zaciski Kamoki na tył do Corolli. Cena bardzo dobra, ale mądre przysłowie mówi, że chytry dwa razy traci .. Zaciski ciekły OBYDWA, po dwóch tygodniach, jeszcze droga przez mękę z reklamacją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fanatol napisał:

Zaciski ciekły OBYDWA,

o kurde to musiałeś mieć pecha albo ktoś Jakieś braki spakował 

ja się bardziej bałem że zatrą się po miesiącu a pacjent lata już 3 lata i chodzą jak złoto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...