Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVB] Żółta kontrolka z symbolem silnika


mark0425

Rekomendowane odpowiedzi

Mam malutki problem ze swoim autkiem .Gdy jade z nierozgrzanym silnikiem i chocby zblize sie do 2000 tys. obrotow zapala sie zolta kontrolka z symbolem silnika , jednak poza tym nie ma zadnych innych objawow , czy nieprawidlowosci .Jedzie jak zwykle , obroty normalne , pali na tyk.Wystarczy 3 krotnie zgasic i zapalic silnik i kontrolka gasnie .Gdy osiagnie 90 stopni , nie ma mowy zeby wystapila taka sytuacja , mimo dowolnego katowania silnika .Od razu dodaje , ze nie mam mozliwosci skorzystania z VAG gdyz mieszkam zagranica i koszt takiej wizyty w autoryzowanym serwisie to spory wydatek i calkowity brak pewnosci , ze cokolwiek pomoga .Niestety poziom mechanikow pracujacych w serwisach we Francji jest zenujacy .Pozdrawiam i z gory dziekuje za podpowiedzi.Przepraszam za pisownie (francuska klawiatura).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ratuje cię tylko podpięcie pod kompa. Przyczyn może być wiele.. W moim aucie też paliła się ostatnio ta kontrolka o której piszesz i okazało się że jest to niegroźny błąd, a mianowicie uszkodzony czujnik temperatury silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba przez te kosmiczne obroty (2000 tys. daje chyba razem ze dwa miliony) nawet nie przypuszczałem że można takie wykręcić :naughty:

Jak się nic nie dzieje to spokojnie jezdzij i obserwuj. :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobnie, poczytaj tutaj --> http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t32472.0.html;highlight=%C5%BB%C3%B3%C5%82ta+kontrolka

Ale bez podpiecia sie nie obejdzie by stwierdzic jaki blad pokaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zainwestuj w kabelek i Vag-a to nie duzy wydatek a sie przydaje i nie bedziesz sie nikogo prosił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nic nie dzieje to spokojnie jezdzij i obserwuj.

No nie wiem czy to dobry pomysł. Jeśli kontrolka się zapala, to z jakiegoś powodu i lepiej nie czekać na dalszy rozwój wypadków :gwizdanie:

Tak jak pisze kondrads - przyczyna może być trywialna, ale może też okazać się, że to coś poważnego. Lepiej zrób porządną diagnostykę, będziesz miał odpowiedź i czyste sumienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...