Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1Z] Zawor N75

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wiec moja niunia załapała chorobę polega na tym ze przy 3k obrotów na 4 biegu odcina jakby moc (tak jakbym zdjął nogę z gazu). Czytałem dużo na ten temat i myślałem ze to zaworek N75 lecz mechanik twierdzi ze to taki oto zawór.. Czy ma racje ?

2344d1891d2e76b5m.jpg

Opublikowano

po pierwsze nazwij poprawnie temat, a po drugie, tak to jest N75

Opublikowano
  • Autor

myślałem ze N75 wygląda tak

zawor.jpg

ale jeśli mechanik ma racje to dzięki za pomoc :)

Opublikowano

to jest do AFN czyli sterowany podcisnieniowo a u nas w 1Z jest nadcisnieniowo

Opublikowano
  • Autor

ok dzięki za odpowiedz satysfakcjonuje mnie wystarczająco :a4fan:

[ Dodano: 03-04-2007, 22:01 ]

podepnę sie pod ten temat: n75 wymieniony i autko chodzi dobrze na obrotach. Ale mam problem do moja audiczka bardzo słabo ciągnie na każdym biegu poniżej 2500 obrotów. Z dwójki jest najgorzej bo zbiera sie katastrofalnie wolno. Komp nic nie wykazuje. Mechanik sam mi powiedział ze coś jest nie tak bo za słabo idzie póki turbina nie zacznie pompować mocno...

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
Wiec moja niunia załapała chorobę polega na tym ze przy 3k obrotów na 4 biegu odcina jakby moc

ja też mam taki problem, który mi nie daje spokoju...

czy wymiana N75 pomoże????? czy to jest wina tego zaworka???

mechanik powiedzial mi, ze musze wymienic czujnik cieśnienia doładowania znajdujacy sie w ECU...

Opublikowano

mam sporadycznie dokładnie to samo 3.2krpm i odcian moc na IV biegu.

Podejrzewam przeładowanie i notlauf z powodu N75 - nie zawsze się tak dzieje, ale już 2 razy dokładnie przy takim scenariuszu.

A jednocześnie na II przy depnięciu z 2krpm potrafi dymić czyli niedoładowuje.

N75 juz zamówiony jak wymienię zobaczę co się zmieni, jak będe miał okazję to kabel pozyczę i pomierzę z nowym - zobaczę czy coś się poprawiło.

Opublikowano
N75 juz zamówiony jak wymienię zobaczę co się zmieni

jak wymienisz, to daj znać czy jest poprawa...

ja musze pożyczyć od kogoś sprawne N75 i załozyć do swojego i zobacze czy bedzie poprawa,

o wynikach, oczywiści napisze... :a4fan:

Opublikowano

ja mam podobnie tak jak by odcinalo moc ale jak na chwile popuszcze pedal gazu to i znowu idzie i takimi skokami troche to wkorzajace.

Opublikowano

Zaba, u mnie jest dokładnie to samo.. Poza tym raz działa a raz nie.. W sumie prawie się przyzwyczaiłem ;-)

malusie OT: witam ziomka !

:a4fan:

Opublikowano

Koledzy, a gdzie znajduje się N 75 w silniku 2.5 tdi v6 AKN :question: Czy różni się znacznie od przedstawionego na zdjęciu w pierwszym poście :question:

Opublikowano

tak wygląda

n75jl0.th.jpg

a znajdziesz sam bez problemu, musisz tylko iść po przewodzie od turbulum i on Ci doprowadzi :cool:

Opublikowano

zdeniu, dzięki wielkie.

Opublikowano

No ja tez muszę zmienić...

U Dilera Audi w Białymstoku oryginalny zawór do 1Z kosztuje 168 zł.... czy to duzo :question::question::question: sam nie wiem bo tylko w jednym miejscu w Białymstoku takie coś dostanę :biggrin: :biggrin: do tego na zamówienie...az z Poznania :eek:

Opublikowano
No ja tez muszę zmienić...

U Dilera Audi w Białymstoku oryginalny zawór do 1Z kosztuje 168 zł.... czy to duzo :question::question::question:

nie ... to jest normalna cena ... :wink:

Opublikowano
U Dilera Audi w Białymstoku oryginalny zawór do 1Z kosztuje 168 zł.
dokladnie tyle samo zaplacilem u siebie w Czestochowie
Opublikowano

Tez mialem efekt żaby.

Mechanior podpial pod kompa i od razu powiedzial, ze trzeba ten zaworek wymienic. Wymiana trwala ok 1,5h. Koszt zaworka 170zl, robocizna 30zl, podpiecie pod kompa 40zl. To koszty we Wrocku.

Co do przewodow to wygladaja masakrycznie. :a4fan:

Opublikowano

No i byłem dzis u Diulera Audi w Białym..cza soczekiwania to... koło miesiąca napewno :eek: :eek: :eek:

ktoś z Białegostojku zamówił juz tą zcęsć.....i juz miesiac minął i jeszcze nie mają :confused:

do tego niby z Niemiec musza ją sciągać,....bo w magazynie głownym w Poznaniu nie ma tej części :confused: :confused: :confused:

albo w kulki lecą..albo olewają klienta :evil:

Opublikowano

NorZad patologia :eek: nie no ciezko uwierzyc ja czekalem 1dzien bo nie chcialo mi sie jechac na 2 koniec miasta i wylacznie dlatego :confused:

Opublikowano

we Wrocku się czeka min 3 tygoodnie - tak samo sprowadząją od producenta...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.