Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekłamany zasieg na fisie


Kali 4444

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, TOMOB4B6 napisał:

Tak tylko silnik był wymieniany na taki sam  a pytanko czy programem Delphi coś zrobię tzn adaptacje 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TOMOB4B6 napisał:

 

Delphi ? Nie żartuj z tak nie udolnym interfejsem zrobisz prawie nic. Tylko o wyłącznie vcds

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeże temat bo walczę z tym juz dłuższy czas i żadnego efektu. Więc dzis rano tak poszedłem do auta zapielem vaga wszedłem w grupę 17 i sprawdzam ile litrów paliwa czujnik 1 pokazywało 27 litrów czujnik 2 pokazuje 21 litrow(zgaszone auto)odpalam czekam 5 minut rezystancja zmienia się i wskazanie paliwa tez czujnik 1 27 litrów czujnik 2 15 litrów wydaje mi się ze tak nie może być i trochę mnie to denerwuje już a niemam pojęcia czy winny jest któryś pływak czy zegary.Dolaczam zdjęcia 1 przed odpaleniem 2 po odpaleniu jeśli to ma znaczenie.Ps Przepraszam za pisownie ale pisałem post na szybkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kali 4444 napisał:

Odświeże temat bo walczę z tym juz dłuższy czas i żadnego efektu. Więc dzis rano tak poszedłem do auta zapielem vaga wszedłem w grupę 17 i sprawdzam ile litrów paliwa czujnik 1 pokazywało 27 litrów czujnik 2 pokazuje 21 litrow(zgaszone auto)odpalam czekam 5 minut rezystancja zmienia się i wskazanie paliwa tez czujnik 1 27 litrów czujnik 2 15 litrów wydaje mi się ze tak nie może być i trochę mnie to denerwuje już a niemam pojęcia czy winny jest któryś pływak czy zegary.Dolaczam zdjęcia 1 przed odpaleniem 2 po odpaleniu jeśli to ma znaczenie.Ps Przepraszam za pisownie ale pisałem post na szybkiego.

 

20211110_115750.jpg

20211110_120201.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem na tak dużej ilości paliwa jak u Ciebie ale u mnie na zapłonie dwa czujniki pokazują jakąś wartość, a po odpaleniu wartość z czujnika 2 spada do 0, a cała ilość paliwa wyświetlana jest przez czujnik 1. Tak jest w sytuacji do połowy baku, a przy większej ilości nie weryfikowałem.

I w czym właściwie tkwi problem, zaniża ilość paliwa na wskaźniku czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz zaniża raz zawyża  i tak naprawdę nie wiadomo ile jest paliwa naprawdę w danym momencie po ssumowaniu  z czujnika 1 i 2 jest np 40 litrów a za chwilę może być 47 znów za 15 minut znów opadnie na 42 dlatego niewiem gdzie tkwi problem czy w zegarach czy w pływakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zapłonie pewno przechodzi paliwo z jednej komory do drugiej dlatego może wskazania inne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Banan napisał:

Po zapłonie pewno przechodzi paliwo z jednej komory do drugiej dlatego może wskazania inne 

Tylko na zdjęciu widać tak jakby paliwa ubywało a nie przelewało bo w 1 komorze jest 27 litrów a w drugiej najpierw 21 a później 15 a w 1 dalej 27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Banan napisał:

może ścieżki wytarte w pływaku ??

Tylko w której komorze?Rok temu była zmieniana pompa paliwa nie zauważyłem żeby było coś  nie tak chyba że w drugiej komorze za siedzeniem kierowcy tam nie zaglądałem a pasowało by do przyczyny bo wartości zmieniają się właśnie w drugiej komorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazania nigdy nie będą takie same, u mnie przynajmniej zawsze jest inaczej. Czy przy wymianie pompy paliwa, nikt nie skrzywił pływaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał:

Wskazania nigdy nie będą takie same, u mnie przynajmniej zawsze jest inaczej. Czy przy wymianie pompy paliwa, nikt nie skrzywił pływaka?

Nie bo problem był od początku odkadkupilem auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...