Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6] Angielski czterołapny AVFant *Quattro* *320/288* *LZ5C* *FMIC* *Bi-LED* *GTC1549VZ* *Sachs Performance*+18


Ivanek

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Ivanek napisał:

No ale mam gorszy problem bo fotel kierowcy odmówił posłuszeństwa w kwestii grzania :(

Góra grzeje? Jeżeli tak, to przetarta mata na dole tj. od strony drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, george napisał:

Góra grzeje? Jeżeli tak, to przetarta mata na dole tj. od strony drzwi.

Zero kompletnie :( :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środa nie pozostała zmarnowana, dotarł cupholder eu od @PATRYKB6dzięki wielkie :)
ESP poleciało pod kierownicę, a teraz mogę z moją lubą spokojnie odłożyć kawkę czy też inne napoje :):D 
 

IMG_20210512_150830.jpg

IMG_20210512_183925.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Ivanek napisał:

Środa nie pozostała zmarnowana, dotarł cupholder eu od @PATRYKB6dzięki wielkie :)
ESP poleciało pod kierownicę, a teraz mogę z moją lubą spokojnie odłożyć kawkę czy też inne napoje :):D 
 

IMG_20210512_150830.jpg

IMG_20210512_183925.jpg

Zadowolony klient to dla mnie priorytet? Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2021 o 23:25, Ivanek napisał:

IMG_20210512_150830.jpg

A jak z uchwytem na telefon podczas rozłożonych uchwytów ? Pewnie niemożliwe żeby w kratkach w tym samym czasie był zamocowany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Sabereqq napisał:

A jak z uchwytem na telefon podczas rozłożonych uchwytów ? Pewnie niemożliwe żeby w kratkach w tym samym czasie był zamocowany 

No dlatego na zdjęciu z monsterkami widać, że go tam nie ma - bo faktycznie nie rozkładał się kubek. 
Jest tutaj :)

PS: nie wiem co z tymi dekorami zrobić, próbnie pomalowałem jeden na czarny mat i nie wiem co zrobić, czy czarny połysk, czy zostawić ori :/ 

IMG_20210512_151511.jpg

Edytowane przez Ivanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sabereqq napisał:

Może okleina carbon 5d ? ;)

Jak okleina to w szczotkowane alu, rozważam plastidipa. Póki co zerwałem dipa z prawego dekoru od kierowcy i jest ori. 

Musi nabrać mocy prawnej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł w szczotkowane alu właśnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apdejty apdejty.. :D
Zabrałem się w końcu za mechanizm tylnej wycieraczki, która miała swoje humorki i przerywała albo nie reagowała wcale, czasem działała poprawnie. Ogólnie i tak system ramienia i pióra, który jest oryginalnie w B6/B7 jest lekko mówiąc żałosny - docisk znikomy i jedne wielkie mazy...
No to tak, przyjacielowi w B7 pomogłem usunąć mechanizm bo kupił zaślepkę na szybę, no to ja rozebrałem swoją tapicerkę i dobrałem się do silniczka i mechanizmu, po otwarciu był jeden wielki żur z rdzy, no ogólnie masakracja - z początku chciałem to czyścić i porządnie przesmarować. Problem stawiało ramie wycieraczki, informacja trzpienia przy pomocy penetratora niewiele pomogła, finalnie pióro ułamałem, mechanizm wyjąłem i od razu od przyjaciela wmontowałem jego w pełni sprawne jak nowe. 
Już wcześniej w planach było pióro z Q5 bo po prostu jest ładniejsze, no i też wyczytałem że lepiej zbiera - dwie pieczenie na jednym ogniu jak to mówią :D
Z allegro 42zł, dostawa smart i kolejnego dnia paczuszka u mnie. Założyłem ramię i jest bajeczka, czyści szybę świetnie, wygląda równie dobrze.

 

@ później wstawię zdjęcie dupeczki bo była brudna ?

IMG_20210520_171424.jpg

IMG_20210525_122413.jpg

Edytowane przez Ivanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ivanek napisał:

IMG_20210520_171424.jpg

Wygląda jakby 10 lat był zakopany pod ziemią :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, artroskk napisał:

Ale ten tyłek B6 się mega prezentuje!

Jakby było trochę wolnego sianka to by wydeszek z końcówkami 100mm pięknie ozdobił tę żopkę, ale ani gotówki ani też łatwo znaleźć zderzak sline avant z 1.8T / 3.0 :(

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacje skromne bo skromne, 
udałem się dziś na przegląd bo termin przypada mi na dniach no i wyjechałem z negatywem.
Napiszcie mi proszę jak duże są szanse na to, by był już uszkodzony sworzeń górnego tylnego wahacza?
Cały wielowahacz RTS, wymieniony 26.01 przy przebiegu 450368, dziś 457930 przegląd i jabłko całe przeskakuje??
Tak naprawdę jakieś stukania może słyszę od 2-3 tygodni ale nie zwróciłem szczególnie na to uwagi.
Nie chcę pisać od kogo brałem zestaw ale zawsze brałem od nich części i byłem mega zadowolony, ciężko wykluczyć czy to wadliwa seria czy błąd znajomego mechanika - jemu to oddałbym to auto do rozebrania i złożenia z powrotem bo robi to naprawdę z zamiłowania.

 

IMG_20210705_142425.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej poprostu wada fabryczna. 

@kamil-vag miał podobne przejścia z wahaczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawych,  swap przód 320mm oraz tył 288mm jak prezentuje się siła hamowania: 
 

IMG_20210705_142506.jpg

IMG_20210705_142504.jpg

IMG_20210705_142459.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LP miałem 4,6 kN, PP 2,7 kN (trzeba przyjrzeć się prowadnicom), Tył po 2,7 kN na stronę. Przód to 320 mm montowany w sierpniu, tył seria, bo 255 mm i dwuletnie tarcze oraz klocki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2021 o 15:40, george napisał:

LP miałem 4,6 kN, PP 2,7 kN (trzeba przyjrzeć się prowadnicom), Tył po 2,7 kN na stronę. Przód to 320 mm montowany w sierpniu, tył seria, bo 255 mm i dwuletnie tarcze oraz klocki. 

Czyli moje wyniki są jak najbardziej prawidłowe na to wychodzi.
Nadal zastanawia mnie temat wahacza, w sobotę go wymienię tylko nie wiem czy sklep zrobi mi wymianę czy jaki czort :/

@edit:

Panowie zakupiłem nowy wahacz, okazało się że to luz na zwrotnicy w miejscu gdzie jest sworzeń górnego tylnego wahacza. Zwrotnica 190zł, wymianka 300zł - ale przynajmniej przegląd już zaliczony. 
Po ostatnim brodzeniu w plaży pękł pierścień ABS prawy tył. Szykuje się wymiana przegubu całego :( Kolejne 500 XD

@edit2:
Po wymianie przegubu, bieżnia była tak wytarta że pierścień abs stał w miejscu bo miał luz :D

Edytowane przez Ivanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacje aktualizacje, długa przerwa spowodowana lekkim odpuszczeniem zainteresowania tą częścią serca koloru LZ5C.
Powodem uszkodzenia pierścienia ABS było to że zakopałem się w piasku Pogorii 4. Na tyle głęboko że wyciągarka ze stalową liną miała problem mnie wydobyć haha.:doh:
Niestety podczas wyławiania mnie w tył, piasek zebrał się pod przednim zderzakiem że wyrwało mi dokładkę, zaczepy praktycznie wszystkie poszły w zapomnienie. 

Na dziś umówione mam spawanie go, jest pewna koncepcja jak go 'usprawnić'? Pokażę wam na fotkach (te dodam później bo obecnie w pracy jestem:lol:).

Kminiłem co też poczynić z uszkodzoną matą grzewczą fotela kierowcy, kolor tej skóry w sporcie grzanym jest cholernie trudny do znalezienia, już nie wspominam o elektryce.. Przewinęły się czarne pół skóry z alcantarą za 1200zł w opcji grzanie + manual i trochę żałuję że nie wziąłem ich.
Wybór padł na zakupienie maty grzewczej od @black_edition, jutro stawiam wóz do tapicera na wymianę bo niestety do Warszawy miałbym kawałek drogi, a kwota przeznaczona na paliwo + czas wyjdzie więcej niż dopłata u lokalnego tapicera:whistling: Liczę na to, że będzie przyjemniej w te zbliżające się chłodniejsze dni, może powróci ochota by powrócić do większego dbania o samochód.

W międzyczasie wpadły czarne kierunkowskazy LED w błotnikach, wersja statyczna - bo według mnie dynamiczne kompletnie nie pasują ani do B6, ani tym bardziej do błotnika B6:grin:
Od majfriendów z ekspresową dostawą w 16 dni kosztowały mnie 33zł.
Jeszcze idą do mnie czarne emblematy sline na listwy drzwiowe, ale te tym razem zabezpieczę lakierem bezbarwnym, poprzednie srebrne szlak trafił po jednej zimie i przekolorowały się  na biały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ivanek napisał:

Wybór padł na zakupienie maty grzewczej od @black_edition

Również mam matę grzewcza od Sławka. Pierwsza zima za nią, bez przygód. :) Tapicer był zaskoczony jakością wykonania (szwy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...