Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Czy można jechać pare km bez płynu chłodniczego ?


iwan900

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam silnik 2,5 TDI V6 dzien wczesniej odebralem auto z serwisu po wymianie rozrzadu kompletnego olejow filtrow itd, okazalo sie ze na drugi dzien jak wsiadlem do auta po odpaleniu auta pokazala sie kontrolka ze brak plynu w chlodnicy dolalem litr koncentratu myslac ze to moze ubytek po wymianie ale zassalo w ciagu paru sekund dolalem 2 litr i pusto po minucie wszystko wycieklo na ziemie. Pytanie czy moge dojechac do warsztatu bez plynu w chlodnicy czy wziasc transport na ich koszt? prosze o odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary tylko laweta

jak nie będzie płynu to zatrzesz silnik, inaczej mówiąc tłoki przyspawają Ci się do cylindrów :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już masz odpowiedż.Jak chcesz go zapalić i przejechać 30m. to jedż ale jak dalej to nawet o tym nie myśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już masz odpowiedż.Jak chcesz go zapalić i przejechać 30m. to jedż ale jak dalej to nawet o tym nie myśl.

30 m mozna przepchac :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Pudziana to pestka, jak chcesz to Ci przeniesie :) Oczywiście to tylko żart i nie chciałem naszego Pudziana obrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee tam nie mozna-wszystko da rade,ja jechalem 25 km bez pompy wody(rozleciala sie)nie bylo obiegu-delikatnie na piatce,najnizsze obroty,jak tylko mozliwe,starac sie z gorki puszczec gaz,zeby zassane powietrze choc troche ostudzilo silnik i toczysz sie-ale jak masz trase po miescie albo pod gorke-nie ryzykuj,zadzwon po kolesia i wez auto na hol,albo laweta... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wody w Audi 100 86 roku została wymieniona dopiero po 20 latach :)

A zastanawiałem się dlaczego mi sie gotuje w korkach a w zimie niedogrzewa. Po wymianie wróciło wszystko do normy. Więc chyba jednak ważniejsze żeby płyj był, obiegu może nie mieć ale płyn musi być. Ja się zastanawiam dlaczego wycieka, ja bym zobaczył gdzie wycieka i jakos to załatał, żeby tylko dojechać do mechanika.

Ja jak wymieniałem płyn w chłodnicy to wlałem 7,5 litra. A powód był prosty zapomniałem zakręcić przy chłodnicy zaworka i to co wlałem to dołem mi wyleciało, i nie wiem czy czasami nie znalazłem sposobu na odpowietrzenie układu, bo po zakręceniu i zalaniu nie dolewałem ani grama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i tak,ale jak jechalem i prz\ycisnalem gaz to temperatura podskakiwala,a komp wariowal,nastepna sytuacja ford transit-uszczelka pod glowica pekla i olej byl w ukladzie chlodzenia-wlasciwie,to olej z woda byl wszedzie,temperatura na max i tak jechalismy,zeby nie sklamac 70 km,mechanik dziwil sie tylko,czemu uszczelka sie tak przyssala do bloku :gwizdanie:,ale jesli chodzi o to,czy mozna-to mozna... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, ja wcisnąłem na full odrazu łapał temperaturę w Audi 100 i powiem Ci że długo tak jeździłem ok 2 lat. Ale jak temperatura wzrastała to wyrzucałem na luz i jazda delikatna i spadała. Ta pompa nie tyle co była uszkodzona co już wirnika nie miała, więc coś tam pompowała ale nie za dużo.[br]Dopisany: 14 Kwiecień 2009, 16:36_________________________________________________Ale ten silnik był bardzo twardy 2.0D, kolega miał taki sam i zrobił milion km bez remontu, a od kilku lat (ok 2-3) temp. miał 100.

Ja jeszcze nie sprzedałem swojej ślicznotki, bo mi jej szkoda, chciałbym ją odremontować (znaczy rozebrać wymienić co trzeba i złożyć, poprostu kocham ten wóż, bo nigdy nie zawidł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam silnik 2,5 TDI V6 dzien wczesniej odebralem auto z serwisu po wymianie rozrzadu kompletnego olejow filtrow itd, okazalo sie ze na drugi dzien jak wsiadlem do auta po odpaleniu auta pokazala sie kontrolka ze brak plynu w chlodnicy dolalem litr koncentratu myslac ze to moze ubytek po wymianie ale zassalo w ciagu paru sekund dolalem 2 litr i pusto po minucie wszystko wycieklo na ziemie. Pytanie czy moge dojechac do warsztatu bez plynu w chlodnicy czy wziasc transport na ich koszt? prosze o odpowiedzi

Dolej wody do pełna i tyle dojedziesz a potem wymień na G12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...