Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Android Auto w A4 B9


pl_adamk

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Andrzejx napisał(a):

Miewałem podobnie, do transmisji musi być dobry kabel.

Najlepiej oryginalny dołączony do telefonu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

1.Czy tak ustawiony region ma jakieś znaczenie?? 

2. Czy jest to najnowsze oprogramowanie?

20230410_124943.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lukaszdutka napisał(a):

Mapy masz najnowsze, a gracenote możesz zastąpić na EU

https://mibsolution.one/#/1/16

A czy zmiana gracenote coś zmieni? Czy to bez znaczenia jaka jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2023 o 22:01, jok21 napisał(a):

Na niemieckim forum czytałem że jeżeli mamy AA/Carplay nie widać kto dzwoni na virtualu i inne funkcje telefonu są niewdoczne z poziomu mmi np. Książka telefoniczna może ktoś potwierdzić, a jeżeli tak jest to tylko przy podłączonym telefonie pod port usb?

 

Przy CarPlay nie działa obsługa telefonu z poziomu liczników (z kierownicy).

 

Przy Android Auto działa (książka odbieranie itp).

 

Zakładka odtwarzacz na licznikach działa w obydwu przypadkach, widzimy tytuł i postęp kawałka z youtube spotify itp.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2023 o 09:29, pl_adamk napisał(a):

Miewa ktoś problemy z rozłączającym się AA? Zdarza mi się że telefon rozłącza się w trakcie trybu AA i pomaga reset jedbostki żeby połączyć się ponownie. Zdarza się po kilkudziesięciu minutach działania ale i po kilku.

Od wczoraj przeroniłem chyba 4 oryginalne kabelki usb A->C.

Na kazdym AA po pewnym czasie sie rozlaczal.

Pytanie czy to nie jest wina samego androida ??

Musze jeszcze podpiac i sprawdzic iphona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel nie ma znaczenia, będzie działać tak samo na oryginalnym kablu Samsunga jak i tym kupionym w Audi oraz na Blitzwolfie, Ugreenie czy innym Ventionie od chińczyka.

 

Problemy z AA i Carplay dotyczą telefonu i samej jednostki.

 

W Golfie AA się wieszało po dłuższym czasie, trzeba było wyciągnąć i włożyć na nowo wtyk. Carplay muliło.

Nowy Oneplus11 w ogóle nie działa z golfem ale to jakiś globalny problem z softem w tym konkretnym telefonie.

Była akcja serwisowa na infotainment w zeszłym roku w G8, żadnej różnicy. Robiłem nowa aktualizację 3 tygodnie temu i infotainment działa płynnie, Carplay działa płynniej i mogę jechać 10h bez zwiechy.

 

Niestety mam podstawowe radyjo więc AA i CP po kablu.

Trochę szkoda, że potwierdzacie, że z kierownicy Audi nie ma dostępu do zakładki z książką telefoniczną na zegarach. Przyzwyczaiłem się  że mogę przejrzeć listę nieodebranych połączeń i pooddzwaniac do ludzi z poziomu kierownicy bez sięgania do ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, w przypadku Androida to działa, w przypadku Apple nie ma możliwości obsługi z zegarów po podłączeniu carplay. Przy normalnym połączeniu bluetooth za to działa też na apple z liczników obsługa telefonu.

 

Miałem chwilę golfa chyba 7 z takim dotykowym radyjkiem i tam carplay działał bardzo dobrze (choć długo nim nie jezdzilem).

 

W audi potrafi mi zerwać, pomaga tylko restart całego MMI. Tak nie wiem raz na dwa tygodnie się coś takiego potrafi zdarzyć. Kable próbowałem różne, dzieje się to niezależnie od tego jaki kabel / jaki telefon (używałem i androida i iphone). Ale dzieje się to u mnie naprawdę sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2023 o 16:51, jok21 napisał(a):

Przewód hsd od jednostki do złącza USB,zlacze kupiłem to które siedzi koło przycisku start/stop. Mam kontakt z gościem który tak zrobił i hula. Docelowo będzie to ukryte za schowkiem i podłączony carlinkit lub coś podobnego bezprzewodowego.

Mam takie pytanie, może ktoś już coś podobnego próbował wytworzyć. Teraz mam półkę z gniazdem start/stop bez USB (8W1864131) oraz w podłokietniku USB Charge only (8W0035726). Żeby nie wymieniać gniazda USB w podłokietniku na ten wspierający AA i CP (8W0035736) pomyślałem że może wystarczyłoby wymienić półkę z gniazdem start/stop na taką z USB (8W1864131C), ale dodatkowo myślę że trzeba by było wymienić port USB na taki (5Q0035726E) który posiada dodatkowe zasilanie. Jeśli to miałoby sens to jeszcze zastanawiam się czy w ogóle wymiana portu USB w tej półce będzie Plug&Play oraz czy w ogóle on się tam zmieści na długość. Jeśli nie było by przeciw wskazań na taką instalację pod AA/CP to uważam że to rozwiązanie z portem koło zapalniczki było by wygodniejsze do użycia i montażu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś próbowałem swoich sił i lipa pojawiła się ikonka audi smartfon interface ale kody fec się nie zmieniły aa też nie działa ale myślę że jednak na porcie i przewodzie który mam to nie zadziała podmienię wiązkę port i sprawdzę. Bardziej zastanawia mnie dlaczego kody fec zostały takie jak były kliknąłem aio wiec poszło wszystko 

20230412_130628.jpg

20230412_121607.jpg

20230412_121848.jpg

20230412_122519.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem najpierw backup potem klikanalem zaznaczne na pierwszym zdjęciu 

A może powinienem wejść w aio patch  details i tam przejść te dwa kroki?

20230412_132158.jpg

20230412_132211.jpg

20230412_132217.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydawało ze na tym porcie co jest dostępny z tą półką nie pójdzie. On zadziała w momencie jak w podłokietniku masz moduł z 1 USB i wtedy ten w tej półce jest drugim USB ale wszystkie elementy sterowania siedzą w tym module w podłokietniku, dlatego 5Q0035726 jest mniejszy. To są mojej przypuszczenia bo nic jeszcze w tym temacie nie robiłem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze nowych kodów fec więc jednostka nie jest spatchowana jeszcze nic straconego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jok21 napisał(a):

Zrobiłem najpierw backup potem klikanalem zaznaczne na pierwszym zdjęciu 

A może powinienem wejść w aio patch  details i tam przejść te dwa kroki?

A wrzuciłeś, zanim uruchomiłeś patchowanie, patcha odpowiedniego dla wersji softu do folderu patches w M.I.B.? Raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak muskel ja głupi zapomniałem,już to zrobiłem i wgrałem, mmi żyje ikonka aa jest kody fec też ale niestety aa nie działa myślę że to przez port,zamówię na ali odpowiedni i podłącze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak podłączysz Pendrive z muzyką pod to złącze to działa? w sensie widzi w Media USB i możesz odtwarzać muzykę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem,jest ikonka pendrive ale go nie wykrywa. Ten port to jednak tylko hub z głównego i nie istotne że mmi podaję mu 5v i transmisję danych. W tym z golfa który był na którejś z pierwszych stron posta są dwa dodatkowe kabelki które się wpina w zielona wtykę w mmi bez tego nie ruszy. Ja wpiąłem w port z kolorem żółtym jest jeszcze wolny beżowy myślę że ten żółty jest ok

20230412_123117.jpg

Edytowane przez jok21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Mam następujący problem. Zrobiłem wszystko wg. forum niemieckiego na jednostke delphi. Po podłączeniu w menedżerze połączeń widać urządzenie, po zaznaczeniu czasami odskakuje checkbox, czasami zostaje. VCDS nie wyrzuca żadnych błędów (jak u kolegi na stronie 11, problem z kabelkami). Przewód mam oryginalny od apple, nowy prosto z pudełka. Sprawdziłem kodowanie, sprawdziłem foldery w shellu, który wyskakuje po podłączeniu się i pliki są poprawne. Co może być tego przyczyną? Siri włączona. ? 


edit:
Android auto wyskakuje na ekranie telefonu i potem cały czas w kółko się resetuje (ostatecznie nic nie widać na ekranie samochodu). Wyskakuje na ekranie -> dalej -> odłącza się

 

edit:

mam identycznie jak tutaj, strona 27 na niemieckim forum, ale niezbyt rozumiem co tam gość zrobił ?

page-27

 

edit:

po zmianie byte 19 bit 7 na "full" AA zaczął działać, a na wartości "C0" nie działa... cały czas próbuje odpalić CP

 

 

image.png

obraz_2023-04-13_105210390.png

obraz_2023-04-13_105232193.png

Edytowane przez Rian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jok21 napisał(a):

Tak muskel ja głupi zapomniałem,już to zrobiłem i wgrałem, mmi żyje ikonka aa jest kody fec też ale niestety aa nie działa myślę że to przez port,zamówię na ali odpowiedni i podłącze 

Tak, na tym małym porcie USB nie ruszy. Ten port/gniazdko to nie samo USB tam jest jeszcze jakaś elektronika, musi być odpowiedni więc albo podwójny z podłokietnika AUDI albo np taki jak podałem od golfa/innych 5Q0035726E (z zasilaniem).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...