Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Android Auto w A4 B9


pl_adamk

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, olekj32 napisał(a):

W tej chwili korzystam z carlinkit 5.0. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Nie zawiesił się ani razu, nie zauważyłem lagów. Wcześniej miałem wersje 4.0. Model 5.0 jest chyba trochę szybszy.

Mi carlink 3.0 działa ,ale często nie łączy się i na iphoneie wyskakuje komunikat "to urządzenie nie jest obsługiwane"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowym użytkonikiem A4 B9 poprzeczytaniu wątku z opisem różnych jednostek chciałbym sie dopytać czy za pomocą opisanych tutaj metod zrobię:

1. Zauktualizuje MMI tak aby poprawić wykląd wyświetlania np. Stacji radiowych? 

2. Wgram patcha mib z najnowszymi mapami ze strony VW? 

3. Czy moja jednostka obsłuży AA jezeli zmienie porty ładowania na podwójne (lub wtyczka VW) 

Pytam ponieważ w większości postów widze jednostki MIB2 a z tego co widze moja MHS2 jest niższym modelem. W załączniku foto wersji. Z góry dzięki za informacje i proszę o wyrozumiałość ale dopiero to wszystko poznaję 😅

IMG20230912202859.jpg

IMG20230907103931.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedz. To tylko jeszcze jedno pytanie, czy coś z powyżych rzeczy da sie zrobić w tej jednostce czy pozostaje ją zaakceptować taka jaka jest? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zaktualizować soft do nowszej wersji, uruchomić AA/CP (tu konieczne są 2 wyjścia USB aby działało), zaktualizować mapy i je aktywować.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, krysstian888 napisał(a):

Dzięki to pozostaje szukać opisu do mojej wersji

Masz urządzenie diagnostyczne ? Będzie potrzebne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, krysstian888 napisał(a):

Mam klona vcds 🙂

Możesz mieć problemy połączyć się ze wszystkimi sterownikami.

Podpinałeś już do auta czy jest komunikacja? Klony mają problemy w B9 najczęściej i nie łączą się ze sterownikami 29,39,46, D6 i D7 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Możesz mieć problemy połączyć się ze wszystkimi sterownikami.

Podpinałeś już do auta czy jest komunikacja? Klony mają problemy w B9 najczęściej i nie łączą się ze sterownikami 29,39,46, D6 i D7 

Muszę dokładniej sprawdzić wieczorem w domu bo po rozpakowaniu tylko sprawdziłem czy łączy sie z silnikiem i włączyłem test zegarów po zapłonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadź pełny auto-scan, tam będzie widać, z którymi sterownikami się łączy, a z którymi nie.

Do uruchomienia AA/CP musisz połączyć się ze sterownikiem 5F i tam zmienić kodowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Przeprowadź pełny auto-scan, tam będzie widać, z którymi sterownikami się łączy, a z którymi nie.

Do uruchomienia AA/CP musisz połączyć się ze sterownikiem 5F i tam zmienić kodowania. 

Ok przeskanuję wieczorem i dam znać :)

Przeskanowane klon łączy sie ze wszystkimi sterownikami poza 46 długie kodowanie w 5F działa lecz nie ma w nim opisów, napisałem do supportu gdzie go zakupiłem, mają to poprawić. 

Edytowane przez krysstian888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, arnonim napisał(a):

Czy jest coś nowszego P330_N60S5MIBH3_EU.7z  ?

Nie ma.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy istnieje możliwość obsługi telefonu przez kierownicę w trybie Carplay? Niestety nie mogę odbierać/odrzucać rozmów kierownicą. Tak samo nie działa przeglądanie kontaktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można odbierać i odrzucać. Przy kierownicy multifunkcja plus (jak na poniższym zdjęciu) naciskasz lewy walec i odbierasz tym połączenie.

Screenshot_20230925_145810_Gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie koniecznie, u mnie nie działaja kontakty, odbieranie lewym walcem nie wiem ale napewno nie da się odbierać przyciskiem telefonu. za to w android auto działa. apple cos nie za bardzo komunikuje się z zegarami/kierownicą jeśli chodzi o połączenia
ALE - apple połączone przez bluetooth wszystko działa jak należy. 

Edytowane przez wuPiotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, wuPiotrek napisał(a):

u mnie nie działaja kontakty,

U mnie działają (AA). CarPlay nie testowałem bo nienawidzę Apple:decayed:

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... carplay nie sprawdzałem, ale  na AA wszystko w kierownicy działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MiruK napisał(a):

hmmm... carplay nie sprawdzałem, ale  na AA wszystko w kierownicy działa

U nie też wszystko działa z kierownicy (AA). Poprawiłem wyżej bo wkradł się błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...