Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Android Auto w A4 B9


pl_adamk

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.09.2023 o 11:19, olekj32 napisał(a):

Panowie, czy istnieje możliwość obsługi telefonu przez kierownicę w trybie Carplay? Niestety nie mogę odbierać/odrzucać rozmów kierownicą. Tak samo nie działa przeglądanie kontaktów.

Nie wiem jak w Apple, bo nie koniecznie pałam miłością do polityki firmy. Lecz sprawdź czy w uprawnieniach nie masz czegoś wyłączonego.
Mam wrażenie że samochodowa aplikacja TELEFON żyje swoim życiem niezależnie od podpiętego AA/Carplay. Nawet po połączeniu AA tak czy inaczej korzysta z łącza BT. Miałem nieustanny problem z blokowaniem przez telefon dostępu do kontaktów, przez co widziałem numery ale już nie do kogo należą.
Możliwe że w ustawieniach Carplaya masz coś zablokowane i przyczyna leży w telefonie, a nie samochodzie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2021 o 22:40, Muskel1 napisał(a):

Tak, ma związek z przeprowadzoną aktualizacją poza ASO i nie da się go normalnie skasować. Musisz wejść w sterowniku 5F, następnie w adaptacje i odszukać adaptację "IDE02502-MAS02643-Bestätigung der Verbauänderung"

Odczytaj tam widoczną wartość i tu wklej (4 cyfry i litery)

 

Czy w VCP również można odczytać tą wartość? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Można.

To nie wiem czy mam coś źle ustawione, czy źle szukam. Gdy wchodzę w sterownik 5f, w każdej z opcji na ekranie nie mam tego. Kodowanie TXT całe puste. Czy mógłbym prosić o jakąś podpowiedź co robię źle?IMG_7201.thumb.jpeg.79b313a127697d5778a5f839d2366852.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, musisz szukać Bestätigung der Verbauänderung. Nie wiem tylko dlaczego nie pokazuje wartości.

Screenshot (117).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Jest, musisz szukać Bestätigung der Verbauänderung. Nie wiem tylko dlaczego nie pokazuje wartości.

Screenshot (117).png

Znalazłem, u mnie również nic nie ma

IMG_7207.jpeg

Edytowane przez Vagrico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Muskel1 napisał(a):

To będziesz musiał vcdsem odczytać.

Rozumiem, dzięki za pomoc!😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2023 o 19:09, wuPiotrek napisał(a):

No nie koniecznie, u mnie nie działaja kontakty, odbieranie lewym walcem nie wiem ale napewno nie da się odbierać przyciskiem telefonu. za to w android auto działa. apple cos nie za bardzo komunikuje się z zegarami/kierownicą jeśli chodzi o połączenia
ALE - apple połączone przez bluetooth wszystko działa jak należy. 

Sprawdziłem wszystko na spokojnie. Telefon w trybie bluetooth oczywiście działa bez zarzutu. Z kierownicy mogę odbierać / odrzucać połączenia oraz przeglądać kontakty.

 

W trybie Android Auto nie wiem czy działa, nie posiadam telefonu.

 

Korzystam z Carlinkit i na początku nie mogłem odebrać telefonu z kierownicy. Podłączyłem telefon kablem do samochodu i zaczęło działać odbieranie / rozłączanie telefonu przyciskiem ze słuchawką. Walec po lewej stronie nie działa dalej, ani odbieranie ani przeglądanie kontaktów. Przełączyłem telefon z powrotem w tryb bezprzewodowy i odbieranie przyciskiem ze słuchawką zaskoczyło. Tyle mi starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy można zrobić patch na wersji 3241 bez podnoszenia FW do najnowszej? Pytam bo mam w aucie B&O i jedni mówią że można wgrywać nowszy FW bez obaw nic nie odłączając, inni że lepiej odłączyć i zapiąć pętle Most. Ja jej nie posiadam, w aucie mam aktywny CP i AA, a zależy m i wyłącznie na nowych mapach. Czy najnowszy FW wnosi coś więcej w stosunku do 3241 żeby robić update skoro wszystko działa OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podpowie ktoś jak aktywować Android Auto w jednistce MHS2? Zmówiłem wiązke z gniazdkiem VW passata/golfa tak jak na filmiku dodanym na 31 stronie. Zauważyłem ze do odblokowania używają adaptera usb/rj45. Czy da sie to zrobić bez tego adaptera? Czy to jedyny znany sposób? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, krysstian888 napisał(a):

Czy da sie to zrobić bez tego adaptera?

Da się za pomocą Activatora Congo.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Da się za pomocą Activatora Congo.

 

Zagmatwałem sie w tym niemieckim forum 😅

Jednostke juz zaktualizowałem, aktywowałem właśnie Aktywatorem Congo, i wrzuciłem najnowsze mapy. Teraz biorę sie za podłączenie gniazdka USB.

W takim razie po zamontowaniu gniazdka powinno hulać? 

Czy jeszcze trzeba cos zakodować w bloku 5F? 

Edytowane przez krysstian888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Tak.

Dzięki za informacje! Jesteś w stanie powiedzieć które bajty zaznaczyć w kodowaniu? 

Mój klon vcds miał dostać aktualizacje ale nadal nie mam opisów bitów 😒

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Wszystko opisane jest w instrukcji aktywarora Congo, która się z pewnością kierowałeś.

Nie zauważyłem tam wzmianki odnośnie aktywacji Android Auto tylko aktywacji map, dlatego zacząłem szukać na tym niemieckim forum. Lecz nigdzie nie znalazłem które dokładnie bity zaznaczyć, nie mam opisów tej biblioteki i to kuleje. Poszukam jeszcze, dzięki za zaiteresowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...