Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Android Auto w Audi A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Masz rację, tylko nie chciałem rozbierać tunelu środkowego, chyba że są jakieś alternatywne wtyczki na 1x USB co by zmieściło się W schowku lub pod panelem od klimy 

Opublikowano

ale skoro jest widoczny to juz chyba powinien polaczyc. siri wlaczone w iphone?

Opublikowano
W dniu 20.06.2025 o 23:04, bucznol napisał(a):

Podeślesz link do aukcji, z której zamawiałeś port i wiązkę? Jak możesz to opisz też kodowanie, mam tą samą jednostkę u siebie. 

Kupowałem z tej aukcji:
https://a.aliexpress.com/_EvEobQW

Temat o którym pisałem z ładowarką indukcyjną nieaktualny, jednak jej nie odpiąłem - działa normalnie, miałem jednak problem z telefonem. Także w przypadku mojej jednostki (MHS od Delphi) wszystko zadziałało na tej wiążące i porcie z linku powyżej. 

Opublikowano

A później płącz bo radio spalone

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Zrobiłem dzisiaj aktualizację MMI na K3346

Po aktualizacji został błąd 1637 - Interfejs zewnętrznych mediów

Czy jest to związane z tym, że nie posiadam 2xUSB Carplay ?

Czy da radę usunąć ten błąd  ?

 

 

 

IMG_3407.JPEG

IMG_3408.JPEG

IMG_3409.JPEG

Opublikowano
1 minutę temu, duzy616 napisał(a):

Po aktualizacji został błąd 1637 - Interfejs zewnętrznych mediów

Czy jest to związane z tym, że nie posiadam 2xUSB Carplay ?

Tak.

1 minutę temu, duzy616 napisał(a):

Czy da radę usunąć ten błąd  ?

Nie. Będzie dał się skasować dopiero po doposażeniu.

Opublikowano
1 minutę temu, Muskel1 napisał(a):

Nie. Będzie dał się skasować dopiero po doposażeniu.

Ok. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Czy do uruchomienia CarPlay jeszcze trzeba coś  kodować ?  

Opublikowano

Nie trzeba. Tylko w skrajnych przypadkach, gdy MIB z jakiegoś powodu nie zmienił kodowania.

Opublikowano

Jeszcze raz wielkie dzięki za szybką odpowiedź 🙏

Opublikowano

@Muskel1 mam pytanie w zwiazku z dołożeniem AA/CP
od formy hardware wszystko zamontowane. 
utknąłem na etapie software.

mam u siebie wersję oprogramowania: 

MHI2Q_ER-AUG22_P3638 Oprogr. MU:  0917.

 

Znalazłem gdzieś w innym wątku, żeby nie robić akutualizacji do najnowszej wersji P5xxx bo stracę możliwość aktywowania google earth. 

Wracajac do sedna, jak dobrze rozumiem, w moim przypadku żeby uruchomić AA/CP, powinienem spatchować tylko jednostkę za pomocą patcha z github.

 

natomiast teraz nie wiem która wersję powinienem wgrać. Czy wersja 3.6.0, czy 3.7.1 ? 

Opublikowano
Godzinę temu, zduno napisał(a):

Znalazłem gdzieś w innym wątku, żeby nie robić akutualizacji do najnowszej wersji P5xxx bo stracę możliwość aktywowania google earth. 

I tak i nie.

Stare GE zaosało zastąpione widokiem satelitarnym. Aby móc korzystać z widoku satelitarnego należy zaktualizować Firmware do wersji 5092 oraz wykupić licencję Nawigacja i rozrywka.

 

Aby móc korzystać ze starego GE nie należy aktualizować Firmware do wyższej wersji. Uruchomienie starego GE jest płatną usługą (której nie wykonasz w ASO, są osoby oferujące to). Dodatkowo potrzeba karty SIM z pakietem danych.

Godzinę temu, zduno napisał(a):

Czy wersja 3.6.0, czy 3.7.1 ? 

V3.6.0

 

Opublikowano

OK, dziękuję za info :)
Na razie softu nie będę podnosił ( i tak będę korzystał wyłacznie z AA/CP) 

Jakiej największej pojemności karty pamięci obsługuje MIB 2 ?  muszę zakupić kartę SD (mam same micro SD z adapterem). 
64Gb, czy 128 ? 

Opublikowano

Z tego co pamiętam to 128 GB.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Dziekuje za odpowiedz, kupiłem finalnie  karte 64gb.

No więc  utknąłem w martwym punkcie 🙃

Jednostka spatchowana zgodnie z instrukcją. Natomiast w kodach FEC mam tylko takie kody.

Czyli brakuje kodu 00030000 i kodów od AA/CP

Co musze zrobic dalej zeby kody FEC sie pojawiły. 

 

Złącze normalnie ładuje telefon, a sam telefon po podłączeniu kabla pyta o dostęp do pamięci- wiec z tej steony raczej wszystko ok 

20250718_215559.jpg

Opublikowano

Patchowanie zakończyło się zielonym screenem z napisem sukces?

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

Nie było takiej informacji. 


ogólnie wszystko poszło trochę za szybko. 
Cała procedura w REM trwała max 3-5 min. 
w GEM może 1min. 
Ale już chyba wiem gdzie zrobiłem błąd. Nie wrzuciłem patcha do folderu "patches" narzędzia M.I.B. 

Opublikowano

No to bez zielonego screenu nie spatchowałeś. Patch musi być w folderze pachtes.

Opublikowano

@Muskel1 dziekuje za pomoc! 😊

 

Wracam z informacją zwrotną (może komus sie przyda) 

 

1 błąd polegał na tym, że nie wrzuciłem patcha odpowiedniego dla swojej jednostki (przez chwile strona mibsolutnion nie działała i to mnie zbiło z tropu).

2 błąd polegał na tym, że wrzuciłem same pliki do folderu patches  narzedzia m.i.b

Dopiero za trzecim razem (czytając informacje z GEM) dotarło do mnie, że do folderu patches trzeba wrzucić cały folder z odpowiednim patchem a nie same pliki 🤦‍♂️

 

Ps. Wystarczy przeczytac pierwsze max  5-10 stron tego wątku  żeby zrozumieć gdzie sie robi błędy 🙂

 

 

 

20250720_120530.jpg

Opublikowano

Nie jesteś pierwszy i zapewne nie ostatni, popełniający ten właśnie błąd, pomimo tego, że nie wiem ile już razy to tutaj opisałem:decayed::wink:

Najważniejsze, że się udało:thumbup1:

Opublikowano

@Muskel1 nawiązując do strony 43,44 chodzi o kostkę T54C i zajęty PIN nr 1

Napisałeś, że ten kabel fioletowo - czerwony (pin 1) jest od podświetlenia złącza USB. Rozumiem, że chodzi o podświetlenie portu CHARGE ONLY USB ? Jeżeli tak, to czy zamiast łączyć dwa przewody, mogę ten kabelek fioletowo - czerwony odpiąć od kostki i podłączyć od portu 2xUSB (8W0 035 736) ? Chyba, że ten kabelek jeszcze coś podświetla ?

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.