Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Po 30 000 strzelił pasek


krzycho_e

Rekomendowane odpowiedzi

Podaj kilka szczegółów: czy przy wymianie wcześniej wymieniałeś też rolki itd? Jakiej marki pasek?

:naughty: no też mnie to ciekawi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm znajomemu też kiedyś Gates strzelił po ok. 70 tys. (czyli też przed czasem), ja używam wyłącznie Contitecha i to nie 867 - najczęściej oferowanego ale wzmocniony ct-945, parę złotych droższy ( mam je za niecałe 80 o ile pamiętam) ale spokój bezcenny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam wyłącznie Contitecha i to nie 867 - najczęściej oferowanego ale wzmocniony ct-945

kolego czy na pasku jest to napisane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zjeżdżał powoli i szczępiło bok jak to bywa czasem w afn lepiej od czasu do czasu zerknąć na niego :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFN to dość mocny motorek, więc jest nadzieja, że tłoki i korbowody są całe. Na co się powinieneś szykować - nowe zawory, uszczelka pod głowicę, nowy rozrząd, szklanki, a najlepiej będzie, jak kupisz całą głowicę z zaworami i szklankami - wyjdzie taniej (pewnie od rozwalonych szklanek są zniszczone płaszczyzny). Wiem, co mówię - jestem świeżo po przekręceniu rozrządu wskutek poluzowania koła na wałku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie straszcie mnie :blink: Też mam AFNa ale pasek Contitecha. W sobote zaglądałem bo często się czyta o przeskokach lub zsuwaniach się paska. Jak wcisnołeś odrazu sprzęgło i nie próbowałeś palić to dół powinien być cały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem kpl. pasek gates.

Przykra sprawa. Możesz udzielić informacji czy pasek kupowałeś w ASO? Pytam ponieważ w moim AFN-ie niemiecki serwis założył oryginalny pasek Gatesa wyprodukowany w Niemczech który wytrzymał 80 tys. km i po demontażu nie miał żadnych oznak zużycia. Identyczny pasek kupiłem w ASO i założyłem ale kosztował mnie 170 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie nie ma narazie co panikowac i bac sie o pasek gates jezeli ktos takowy ma zalozony..kolega niewie nawet czy jest zerwany czy zeslizniety czy przetarty..takze czekamy na bardziej szczegolowe info...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pasek strzelił po 7 tyś km ale w wyniku złego montażu, co prawda mam silnik AHU ale nic się nie stało, przynajmniej tak twierdzili ci u których zmieniałem pasek wcześniej. Może i u ciebie nic się nie stało. Od drugiej wymiany przejechałem już 25000 i jest ok. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze montowałem gates'a, ale co 60 tysi. koszt nie jest wielki w porównaniu z wymianą silnika, bo remont się raczej nie opłaci... jak przy 80h to może być nieciekawie... a sądząc że po 30 tys padł, pewnie to nie wina paska tylko mechanik nie wymienił wszystkiego... :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam wyłącznie Contitecha i to nie 867 - najczęściej oferowanego ale wzmocniony ct-945

kolego czy na pasku jest to napisane?

naturalnie, o ile jeszcze się nie wytarły literki, mogę jutro zrobić fotkę mojego bo ma dopiero parę tysi i napisy jeszcze b. dobrze widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze montowałem gates'a, ale co 60 tysi. koszt nie jest wielki w porównaniu z wymianą silnika, bo remont się raczej nie opłaci... jak przy 80h to może być nieciekawie... a sądząc że po 30 tys padł, pewnie to nie wina paska tylko mechanik nie wymienił wszystkiego... :no:

powyżej pisałem że było wymienione wszystko (100%)

Dzisiaj rozdziewiczyłem mój silniczek i co? 8 popychaczy,6 zaworów do wymiany :naughty:. Pasek się zsuwał i zostało go 11mm.Jutro kupuję części i do dzieła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Paski gates sa dobre nawet bardzo dobre ale swojego czasu byly podrabiane przez chinczykow i weszy na nasz rynek i strzelaly ale to bylo okolo 3 lata temu mozliwe ze teraz znow jest to samo ale sprzedawc po tamtych wydarzeniach boja sie kupowac paskow niepewnego pochodzenia ale napewno sa tacy co chca zarobic i sprzedaja badziew :angry: napisz mi na pw gdzie kupiles pasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...