Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kabel do a4 b6


piotrekZch

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam prośbę mam audi a4 b6 2003 rok 2.0 alt. Mógł by ktoś wrzucić linki do aukcji z allegro bądź z niej strony kabli które nadadzą się do kodowania mojej audi (chodzi o takie zexzy jak test licznika przyuczenie rns-e po wymianie (obecnie 1din) itp dodatkowo jakim programem robić takie rzeczy ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem ze swoim kablem, a nie chce zakładać nowego tematu żeby śmiecić forum. Kabel ma około roku mało używany był. Aż nagle po podłączeniu i włączeniu vcds kabel nie włącza żadnego kanału.  Test kabla w opcjach pokazuje że jest ok. Tak jak by po prostu się zablokował. Jest jakaś rada na niego? Czy już śmieć? 

IMG_20210705_220142.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz na jakim chipie jest ten interfejs to możesz pobrać sterowniki, powinno pomóc, ewentualnie przywróć kompa do momentu, w którym ostatni raz korzystałeś z niego, mogła jakaś aktualizacja wejść, co steruje magistralą danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Langista napisał:

Jak znajdziesz na jakim chipie jest ten interfejs to możesz pobrać sterowniki, powinno pomóc, ewentualnie przywróć kompa do momentu, w którym ostatni raz korzystałeś z niego, mogła jakaś aktualizacja wejść, co steruje magistralą danych.

Już na dwóch kompach to robiłem i jest to samo. 

Ale to kabel rozbierać czy szukać w kompie w magistrali urządzeń 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kompie, ja mam aktualnie to samo z viakenem, pod koniec tygodnia support połączy się ze mną na team viewerze i zobaczymy, czy naprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze może głupie troche pytanie ale o co chodzi z tą blokada kabla i czego nie robić zeby jej uniknąć osobiście zakupiłem to co wyzej w linku wrzuciłem ten vaiken coś tam ale jeszcze czasu nie było zeby po testować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wolno go odpalać z innym programem niż ten dołączony do niego ani nie wolno także aktualizować go.

To jest po prostu klon i działa tylko i wyłącznie z jednym programem.

Jeśli jest na atomedze to da się go naprawić jeszcze przez kogoś obeznanego. Z tym że jak ktoś go używa tylko do B6 to kie wiem czy nie taniej kupić pierwszy lepszy kkl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli jeśli mam coś takiego to tylko progarmy z CD z zestawu?

VIAKEN.PL

Viaken - elektronika dla motoryzacji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to masz zwykły kkl. To tyczy się Chinoli.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły kkl? Czyli będzie chodzić nie  tylko z tymi z CD?

Edytowane przez piotrekZch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pieterb napisał:

Nie wolno go odpalać z innym programem niż ten dołączony do niego ani nie wolno także aktualizować go.

Normalnie odpala się z programem ze strony adako,głowica też się wówczas aktualizuje. Jedynie trzeba odpalić poprzez loader,jak się głowica zaktualizuje to trzeba poprzez nowszą wersję loadera odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, pila24 napisał:

Normalnie odpala się z programem ze strony adako,głowica też się wówczas aktualizuje. Jedynie trzeba odpalić poprzez loader,jak się głowica zaktualizuje to trzeba poprzez nowszą wersję loadera odpalić.

Hmm, w sumie masz rację, mój błąd ale już nie chciałem koledze mącić. Mogłem napisać że się da ale sposobem.

Bo nie każdy ma pojęcie i wiedzę co i jak i potem sami sobie robią bajzel jeszcze wiekszy.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na komputerach i elektronice cos tam się znam akurat ta tematyka mi dość obca jest ale rozumiem ze chodzi o to ze do b6 wystarczy ten cały  kkl a od b7 trzeba inny kabel itp. Zapytam przy okazji do kabla jest na płycie vag i vcds z czego lepiej korzystać?. Potrzebuje tego wiadomo do sprawdzania błędów itp i do paru zmian w kodowaniu auta naj wieksza to chyba będzie zabawa z tego co widzę z zmianą Radia obecnie jest concert ale po dłuższym rozmyślaniu miedzy chińczykiem 2din a rns-e padło na rns tyle że z tego co coś widziałem tam spoto kodowania jest po podłączeniu...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...