Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T Q prośba o sprawdzenie logów


SoltyS123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o sprawdzenie logów 1.8TQ BFB seria autko pali 14 litrów benzyny cykl trasa-miasto, mam nadzieję ze wszystko dobrze zrobiłem, jeśli czegoś będzie brakowało jutro postaram się dorzucić, dziękuje z góry za pomoc :)

 

 

Grupy 001, 003: http://vaglogi.pl/log-001_003_A3EPvl.html
Grupy 002, 033: http://vaglogi.pl/log-002_033_4jq9I2.html
Grupa 003: http://vaglogi.pl/log-003_TLbYAa.html
Grupy 090, 093: http://vaglogi.pl/log-090_093_v6skft.html
Grupy 115, 118: http://vaglogi.pl/log-115_118_CtKB5.html

Edytowane przez SoltyS123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz ustawienie rozrządu bo jest prawdopodobnie przestawiony o  jeden ząbek, reszta wygląda w miare ok.

Edytowane przez Łukasz13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg wlasnych doświadczeń i jazdy na przestawionym rozrzadzie spalanie było większe o 1-2l średnio i był lekko zmulony z dołu. Ale 12l to i tak sporo by było i chyba dobrze pałujesz, bo mi teraz po chipsie wychodzi 14-15 gazu ale też lekko nie ma. 

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem w tym że nie pałuje, normalnie jeżdżę, rozrząd miałem robiony w 2019 roku, a zauważyłem od jakiś 2 miesięcy większe spalanie, ostatnie dwa tankowania do pełna i wychodziło niecałe 14l spalanie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie norma w 1.8T quattro. Ja mam non stop w granicach 13-14l a wcale dużo nie katuje. Po prostu musisz się przyzwyczaić że te auta tyle biorę i to zaakceptować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie trzeba zagazować albo zmienić auto :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Patryk14 napisał:

Spalanie norma w 1.8T quattro. Ja mam non stop w granicach 13-14l a wcale dużo nie katuje. Po prostu musisz się przyzwyczaić że te auta tyle biorę i to zaakceptować.

Bez przesady że ma tyle palić. Mój pali teraz z klimą srednio z jazdy mieszanej około 10 litrów benzyny, gazu 20% więcej.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kumpel ma tylko ze bez Q to też koło 10 pali mu, sam raczej do rozrządu nie zajrzę.. Niestety, wiem że mam do zrobienia zawór dv bo słychać go i ten króciec od wody bo ubywa po trochu, tylko wątpię żeby to wpływało na spalanie. Czyli w logach oprócz tego rozrządu wszystko dobrze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2021 o 15:01, pelonek1 napisał:

Bez przesady że ma tyle palić. Mój pali teraz z klimą srednio z jazdy mieszanej około 10 litrów benzyny, gazu 20% więcej.

Tego się nie powinno porównywać, bo później ludzie mają bałagan w głowach. Każdy jeździ inaczej.
Mi spala w trybie mieszanym 13-14LPG w aucie po programie.

Jakbym suwał tylko po mieście to byłoby minimum 16. W powolnej trasie nie zejdzie się poniżej 10l.
Jak się jeździ "tak jak większość" czyli zamula to rzeczywiście może i rzeczywiście wciąga mniej, ale raczej niewielu użytkowników 1.8t w Q zamula jak większość.

Gość pewnie co światła daje buta do oporu i chce ruszać jak nowe diesle i zdziwiony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Emejcz napisał:

Tego się nie powinno porównywać, bo później ludzie mają bałagan w głowach. Każdy jeździ inaczej.
Mi spala w trybie mieszanym 13-14LPG w aucie po programie.

Jakbym suwał tylko po mieście to byłoby minimum 16. W powolnej trasie nie zejdzie się poniżej 10l.
Jak się jeździ "tak jak większość" czyli zamula to rzeczywiście może i rzeczywiście wciąga mniej, ale raczej niewielu użytkowników 1.8t w Q zamula jak większość.

Gość pewnie co światła daje buta do oporu i chce ruszać jak nowe diesle i zdziwiony :P

Pewnie że nie powinno się porównywać, ale jak kolega pisze że pali mu 13-14 i to benzyny to trochę dużo. Ja jeżdżę dużo w trasie, mniej w mieście i z licznika średnio pokazuje pomiędzy 9,5 a 10,5 (kasuję go co miesiąc) jest to rzeczywiste spalanie benzyny (licznik skalibrowany do dystrybutora), gazu muszę doliczyć tak jak pisałem 20%. Po samym mieście licznik pokazuje pomiędzy 13 a 16, w zimie raz miałem 18 i do tego też trzeba doliczyć 20%. W trasie pomiędzy 7,5 a 12 w zależności jak ciężka noga w danym dniu, ale żeby spalić 12 w samej trasie to trzeba się postarać. Wszystkie wartości które pisałem to benzyna plus 20% jeśli chodzi o LPG.

Także jak widać u mnie minimum to 9-9,5 LPG, max. w mieście nawet 22, także rozrzut duży. Auto też po programie. Tak czy inaczej to na LPG i tak jeździ się taniej jak Dieslem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja mam czystą benzyne i średnią 13-14 wychodzi, bez butowania i ruszania spod świateł niewidomo jak, normalna jazda za 250zl zatankuje to robię 300km 320km  trzeba gaz zalozyc i zobaczyć jakie będzie spalanie i zastanowić się co dalej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw ten rozrząd bo jak koledzy wyżej pisali może Ci z tego powodu więcej palić. Sam montaż LPG nie zmniejszy Ci spalania, przy sprawnym silniku i przy prawidłowo wyregulowanej instalacji LPG powinien palić o około 20% więcej LPG niż benzyny.

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym od razu szukał dalej. Nie jest pierwszą osobą która ma dokładnie o ząbek przestawiony rozrząd i z tego co pamiętam to nikt nie skarżył się na podwyższone spalanie na tym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co mam dalej szukać? Gdzie mam szukać jeszcze jakieś logi zrobic? Coś spróbować wymienić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd sprawdz i tyle. Po tych logach nic więcej nie widać. Jakie masz korekty w gr. 32? 

Jak tyle pali to może masz wyciek albo zaciski trzymają :P

Jeśli rzeczywiscie spokojnie jezdzisz to spalanie masz z kosmosu. Fakt, że w mieście potrafi duzo spalić ale w trasie spokojnie można zejsc do 8l i nie raz miałem takie spalanie u siebie jeszcze na samej benie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć. Twoje logi nie wskazują na większy problem.
Tak czy inaczej najpierw niech ci przestawią rozrząd o ząbek.


Jak miałem serię jeszcze przed zamontowaniem LPG to przy baaaaardzo delikatnej jeździe na trasie spalił mi 6.5PB, a w mieście około 10-11.
Wydaje mi się, że jeżeli jeździsz delikatnie i masz średnio 14L PB to powinieneś przynajmniej czuć smród niedopalonej benzyny, bo to by wskazywało, że go coś mocno zalewa.

Ciągle pozostaje opcja, że po prostu jeździsz w taki a nie inny sposób.
Najrozsądniejsze wydaje mi się znaleźć kogoś w twojej okolicy co ma to samo auto i mniejsze spalanie i żeby ta osoba zrobiła twoją trasę po swojemu - wtedy przynajmniej wiedziałbyś czy to nie jest kwestia twojego stylu jazdy.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to chyba wezmę się za ten rozrząd i będę informował 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...