Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej do 3.0 TDi


Deamian

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, kirbag napisał:

Jaki argument przeciw Totalowi?

Taki, że to olej na docieranie silników, nie wart długich dystansów bo nie trzyma długo swoich właściwości, bardzo krótko wręcz.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2021 o 19:06, Langista napisał:

Taki, że to olej na docieranie silników, nie wart długich dystansów bo nie trzyma długo swoich właściwości, bardzo krótko wręcz.

Ten sam olej w różnych silnikach będzie inaczej "wyglądał" (przebieg, typ jazdy itd.). Masz jakieś wyniki badań zużytego Totala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2021 o 19:06, Langista napisał:

Taki, że to olej na docieranie silników, nie wart długich dystansów bo nie trzyma długo swoich właściwości, bardzo krótko wręcz.

Pokaż konkrety, chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nadchodzi czas ponownej wymiany oleju. Ostatnio zalalem Mobile 1 ESP 5w30 ale teraz chyba chciał bym zmienić na coś innego. Co wybrać? 

Eurol Syntence 5w30

Total Quartz Ineo Long Life 5w30

Castrol EDGE Titanium 5w30

Ravenol SMP 5W-30

PMO Extreme 5w30

O dziwo czytałem również dobre opinie o naszym Orlen Platinum MaxExpert V 5W-30 ale cena jakaś niższa że wszystkich dlatego jakoś mnie nie przekonuje. 

A może lepiej coś z 0w30

Eurol FS 0w30

Albo 0w20

Mobile ESP X2 0w20

Castrol Edge LL IV 0W-20

Chce zmienić tego Monika ESP bo wydaje mi się że wcześniej na oryginalnym 0w20 silnik pracował ładniej. Albo to już moje urojenie jakieś. ? Na pewno silnik w DS5 którego miałem wcześniej miał lepsza kulturę pracy na wolnych obrotach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Deamian napisał:

Total Quartz Ineo Long Life 5w30

Po przeczytaniu opinii wlałem ten niecały rok temu do 3,0 TDI. Nie napiszę swojej opinii bo zrobiłem tylko 2,5 k km.

Jeśli chcesz np. pełen syntetyk i cena nie gra roli to zalej np. Ravenol VMP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem zakochany w Motul ale troszkę mi go podbierał, zmieniłem na valvoline allclimate, najtańszy 5W40 praktycznie 5l za 100zł, cisza spokój, wymiana co 10 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Deamian napisał:

Witam. Nadchodzi czas ponownej wymiany oleju. Ostatnio zalalem Mobile 1 ESP 5w30 ale teraz chyba chciał bym zmienić na coś innego. Co wybrać? 

Eurol Syntence 5w30

Total Quartz Ineo Long Life 5w30

Castrol EDGE Titanium 5w30

Ravenol SMP 5W-30

PMO Extreme 5w30

O dziwo czytałem również dobre opinie o naszym Orlen Platinum MaxExpert V 5W-30 ale cena jakaś niższa że wszystkich dlatego jakoś mnie nie przekonuje. 

A może lepiej coś z 0w30

Eurol FS 0w30

Albo 0w20

Mobile ESP X2 0w20

Castrol Edge LL IV 0W-20

Chce zmienić tego Monika ESP bo wydaje mi się że wcześniej na oryginalnym 0w20 silnik pracował ładniej. Albo to już moje urojenie jakieś. ? Na pewno silnik w DS5 którego miałem wcześniej miał lepsza kulturę pracy na wolnych obrotach. 

A Liqui Moly TopTec 5w30? 2gi raz taki zalałem.. nie mam zastrzeżeń..choć też specjalistą nie jestem;)

  • Smutek 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2022 o 21:36, nerwos napisał:

A Liqui Moly TopTec 5w30? 2gi raz taki zalałem.. nie mam zastrzeżeń..choć też specjalistą nie jestem;)

No Liqui to tak jak Ravenol już chyba wysoka półka. A co za tym idzie to i cena dość wysoka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Deamian napisał:

No Liqui to tak jak Ravenol już chyba wysoka półka. A co za tym idzie to i cena dość wysoka

liqui = hc, ravenol VMP to nie hc.  Liqui to olej HC, taki jak np Motul tylko kosztujący jak ravenol :)

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co w końcu będzie najlepsze z wymienionych przeze mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamiar wymienić po 15k to zalej jeden z tych lepszych, jak po 10k, ten ze średniej półki, tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...