Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b6 2.5 piszczenie, dziwna praca silnika


Damian98

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra dzis pojechalem do motoryzacyjnego i zamówiłem ową metalowa uszczelkę, bo podejrzewam, że to przez nią jednak..bo tam nic w tym miejscu na zdjeciu nie ma. Czy smarnąć to jeszcze jakimś silikonem? I z jaka mocą to dokrecic? Po złożeniu na starej uszczelce normalnie miałem wyciek jakby ktoś lał od góry i tylko na zapalonym silniku.. Czy ktoś się orientuję czy to to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, tak uporalem się,nie było czasu by powiadomić, że wszystko gra. Dla potomnych wymieniajcie wszystkie uszczelki, które ruszacie.. Ja przez brak dostępności danej uszczelki musiałem cała robote robić 2x. Teraz bede zajmowal się diagnostyką bo coś nie halo jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, na zimno ciezko odpala musi z 3 razy zakręcić nim złapie i do tego dymi przez chwile od odpalenia, do czasu rozgrzania w zakresie 1700 obrotów szarpie(tak jakby w momencie wstawania turbiny) na 1 i 2 biegu na reszcie nie odczuwalne. Jak sie rozgrzeje pali dobrze i nie kopci oraz nie przerywa. Samochód zachowuje się tak od momentu powrotu od mechanika, przed tak nie było. Domyślam sie, że może to być spowodowane kątem wtrysku bądź przestawionym rozrządem. Jakieś pomysły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z twojego opisu stawiam na pompe (ale bez kompa tego nie sprawdzisz ) ,

a rozrząd to sam sprawdzisz  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być źle rozrząd ustawiony, i na zimnym ma ciężko zapalić, mógł też złośliwie paść czujnik położenia jednego z wałków lub wału korbowego, może być wadliwy czujnik temperatury silnika i pokazuje ciągle jakby był rozgrzany / zimny ale to bardzo mało prawdopodobna opcja, bo na zimnym kopci czyli mieszanka bogata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kompa więc to nie problem, wystarczą mi wskazówki i będę sprawdzał. Ja bardziej obstawiałbym coś z rozrządem, kątem wtrysku bądź jak wyżej kolega napisal jakieś czujniki czy coś.. Samochód nie kopcił i odpalał na przysłowiowego strzała przed mechanikiem. Zresztą sam nie wiec co tam pogrzebane było.. Jutro coś podziałam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z tego co wyczytałem na innym forum to w "za późnym" powinna być wartość 0.00 do -1.5 a ja tu mam 4.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem, że wartość z oznaczeniem ZGMP to jakby w minus, dobrze? Bo jeśli tak to chyba musiałbym zmienić wartość z 4.6ZGMP na wartość 1.0ZGMP(+/-0.5) czy dobrze to rozumuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 2ZGMP to jakby -2? To nie bedzie zbyt w minus? Nie lepiej 1.5? A moment dokrecenia tych śrub imbus to 20Nm? Bo ja tu mam tak dowalone te śruby a do tego zjechane, że szok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, żeby to troche zwiększyć to kręcę zgodnie z wskazówkami zegara? Z góry dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych minusów przed liczbą. To jest bug w Twoim programie. Kąt wyprzedzenia zapłonu dla tej jednostki jest 2° po GPZ (czyli gdy w drugim okienku pojawi Ci się "za późny"). Na tyle musisz ustawić. Kręcąc w lewo opóźniasz zapłon, kręcąc w prawo wyprzedzasz. Moment dokręcenia to 20Nm.

20210811_165707.jpg

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po prostu musze wyprzedzić kręcąc zgodnie z wskazówkami zegara i trafić w wartość 2 i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra udało mi się, lecz te 2GMP to był maks, juz dalej nic nie mogę, a po dokreceniu wartość 2.2GMP do przyjęcia? Jeśli nie uda mi się osiągnąć tej wartości 2 przez koniec regulacji to oznacza, że rozrząd zle ustawiony?

Edytowane przez Damian98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki za odpowiedź, zobacze co się będzie działo jak ostygnie, na ciepło pali od strzała. Problem był na zimnym, jak będzie okej to jeszcze spróbuję dociagnac do tych 2 i tak zostawię. A z rozrządem chyba pojadę gdzieś na sprawdzenie, bo nie mam blokad i też nie bardzo wiem jak to sprawdzić. Chyba, że po logach można zobaczyć jakiś odchył? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...