Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak długo pojedzie bez ładowania?


SARDYNA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie. Poważne pytanie. Potrzebna szybka odpowiedź. Jedziemy na silniku 1.9 TDI 130 KM (pompowtryski). Pada nam alternator. Nie mamy ładowania. Kupujemy w sklepie nowy akumulator o możliwie jak najlepszych parametrach. Wsadzamy do fury. Odpalamy auto na pycha w ramach oszczędności prądu. Wyłączamy radio, nawiewy i wszystkie światła, nie używamy wycieraczek ani elektrycznych szyb i niczego co jest na prąd. Wjeżdżamy na autostradę i jedziemy bez zatrzymywania się z prędkością w granicach 100 - 150 km na godzinę. Jak daleko zajedziemy? Dystans do pokonania to 750 km. Ile akumulatorów byłoby potrzebne żeby przejechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt na to pytanie nie jest w stanie odpowiedzieć musielibyście wpiąć amperomierz w czasie jazdy i zobaczyć jaki jest pobór prądu. Na włączonym zapłonie jest w zależności od auta jakieś 1,5 A , oznacza po 10 h wyczerpie 15Ah. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, SARDYNA napisał:

Witam panowie. Poważne pytanie. Potrzebna szybka odpowiedź. Jedziemy na silniku 1.9 TDI 130 KM (pompowtryski). Pada nam alternator. Nie mamy ładowania. Kupujemy w sklepie nowy akumulator o możliwie jak najlepszych parametrach. Wsadzamy do fury. Odpalamy auto na pycha w ramach oszczędności prądu. Wyłączamy radio, nawiewy i wszystkie światła, nie używamy wycieraczek ani elektrycznych szyb i niczego co jest na prąd. Wjeżdżamy na autostradę i jedziemy bez zatrzymywania się z prędkością w granicach 100 - 150 km na godzinę. Jak daleko zajedziemy? Dystans do pokonania to 750 km. Ile akumulatorów byłoby potrzebne żeby przejechać?

Z prędkością ok 100km/h zrobiłem 400 km i padł już stracił silnik moc, zwalniałem + była godzina 16:30 listopad więc robiło się ciemno a jechałem na postojowych światłach.. 1.9 TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Langista napisał:

Taniej wyjdzie lawetę ogarnąć, jak załatwić 3-4 akumulatory..

Na jednym aku przeleci te 400km, laweta to już też zależy czy ma assistance czy nie, w moim przypadku promień 75km. 
Telefon na infolinię też był fajny, mówię że mam usterkę alternatora i pani pyta w jakim miejscu stoję a ja odpowiadam ''no rzecz w tym że od Poznania w kierunku na Wrocław'' ''ale jak to?'' no to mówię ''pani bo to 1.9 TDI'' :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że na stacji benzynowej 'najwiekszy' Aku, do tego już stary i rozładowany, (bo kto normalny kupuje Aku na stacji benzynowej) będzie kosztować 400 zł, jeden na bank nie starczy, czyli za dwa już masz 800, gdzie przy akumulatorach stojących na pułkach za coś, co łapie kurz możesz na totalnego trupa trafić, a laweta pod dom za ile, 500? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Langista napisał:

a laweta pod dom za ile, 500?

Kto Ci przejedzie 750km za 500zł? Policz sobie 50gr z kilometra, a wątpię że ktoś jeszcze teraz za tyle jeździ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, przem8 napisał:

Kto Ci przejedzie 750km za 500zł? Policz sobie 50gr z kilometra, a wątpię że ktoś jeszcze teraz za tyle jeździ...

 

Edytowane przez --Rafcio--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, --Rafcio-- napisał:

TDI jak ci spali np 6/100 przy cenie paliwa 5.60 za litr to 750km robisz za jakies 252zl

Tu chodzi o usługę lawety a nie ile diesel spali i jakim kosztem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Muskel1 napisał:

Tu chodzi o usługę lawety a nie ile diesel spali i jakim kosztem. 

Sorry z pośpiechu napisałem, chcialem skasowac odpowiedz ale chyba sie nieda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...