Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biały Allroad - powrót do marki


Wandej

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Wandej napisał:

Czy po sofcie dieselgate on jakby głośniej nie pracuje? :eusathink: Bo mam takie wrażenie słuchając go na zewnątrz. W środku oczywiście cisza.

rób od razu program, nie ma sie nad czym zastanawiac

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dev napisał:

rób od razu program, nie ma sie nad czym zastanawiac

Mocno się waham ponieważ wolałbym nie naprawiać S-tronica tylko go serwisować:decayed: Może motor tego nie odczuje ale skrzynia i sprzęgła na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wymyślaj, program robi sie o to żeby silnik miał lżej sie napędzac i przy okazji mniej palic gnojówy

nie latasz na odcince żeby bac sie o skrzynie

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda cudownie. Zadbany Allroad B8 w bieli kapitalnie się prezentuje. Wnętrze jest wzorcowo utrzymane. Gratuluję udanego zakupu. Niech służy :thumbup1:. Widzę, że z "RZ":kox:  

Edytowane przez ElectricShock
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wandej napisał:

Czy po sofcie dieselgate on jakby głośniej nie pracuje? :eusathink: Bo mam takie wrażenie słuchając go na zewnątrz. W środku oczywiście cisza.

Chodzi jak sieczkarnia i Pracuje głośniej. Przy przyspieszaniu  powyżej 1800 od 3 biegu słychać  bardziej wtryski ;) 

Softa się nie obawiaj jak jak tuner zrobi softa z głowa to nawet limiterow na skrzyni nie ruszy ;)  co do s-tronic’a to niestety ale mechatronice czy tez sprzęgła będziesz musiał ruszyć kiedyś ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dev napisał:

nie wymyślaj, program robi sie o to żeby silnik miał lżej sie napędzac i przy okazji mniej palic gnojówy

nie latasz na odcince żeby bac sie o skrzynie

O to to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2021 o 18:51, Ivanek napisał:

To profanacją jest nazywać ten model 'Allroad' ale to tylko moje zdanie. Wóz przepiękny, sam zastanawiałem się nad takowym ale wybiłeś mi ten pomysł :D:doh:

Tańszy w eksploatacji. A druga sprawa, ze jakby włożyć tam pneumatyka to automatycznie cena auta windowała by w górę i mało kto by to kupował . Zreszta wersje allroad nie ważne czy to a4 czy a6  są mniej popularne... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, ElectricShock napisał:

Cudnie się prezentuje. Zadbany Allroad B8 w bieli kapitalnie się prezentuje. Wnętrze jest wzorcowo utrzymane. Gratuluję udanego zakupu. Niech służy :thumbup1:. Widzę, że z "RZ":kox:  

Auto od nowości na RZ teraz będzie inaczej? Dzięki za miłe słowo planuje go utrzymać w równie dobrym stanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Norbas napisał:

Tańszy w eksploatacji. A druga sprawa, ze jakby włożyć tam pneumatyka to automatycznie cena auta windowała by w górę i mało kto by to kupował . Zreszta wersje allroad nie ważne czy to a4 czy a6  są mniej popularne... 

Racja. Ja akurat już jak pisałem nie chciałbym nawet pneumatyki czy Drive Select( jeden amortyzator pod zawiezenie BR kosztuje 1200zl). Allroad ma jeszcze taki plus ze mieści felgi z niższym ET?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2021 o 21:19, Dev napisał:

nie wymyślaj, program robi sie o to żeby silnik miał lżej sie napędzac i przy okazji mniej palic gnojówy

nie latasz na odcince żeby bac sie o skrzynie

Dla skrzyni nie odcinka straszna...ty powinieneś to wiedzieć. Szkodliwa dla skrzyni jest gwałtowny wzrost momentu obrotowego, co po programie na pewno będzie większe. Pytanie, czy właściciel się godzi z takim ryzykiem :) Jak nie masz strzała momentu i motor płynnie rozwija moc, to skrzyni nic nie będzie, chyba, że ktoś lata kilka godzin z max prędkością, to może się zgrzać bidula :)

Edytowane przez Korton555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Korton555 napisał:

Dla skrzyni nie odcinka straszna...ty powinieneś to wiedzieć. Szkodliwa dla skrzyni jest gwałtowny wzrost momentu obrotowego, co po programie na pewno będzie większe. Pytanie, czy właściciel się godzi z takim ryzykiem :) Jak nie masz strzała momentu i motor płynnie rozwija moc, to skrzyni nic nie będzie, chyba, że ktoś lata kilka godzin z max prędkością, to może się zgrzać bidula :)

Przebieg momentu obrotowego jest uzależniony od wiedzy i umiejętności tunera, poza tym zmienia się oprogramowanie skrzyni w zakresie działania sprzegięł. 

Tylko to już jest wiadome od lat, nie ma co dorabiac do tego ideologii. 

Każde auto które kupiłem po kilku dniach eksploatacji i dokładnym serwisie ma robionego softa, pomijam  hamulce  które są robione natychmiast :decayed:

Oczywiscie, mam je już gotowe przed zakupem auta.....

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Dev napisał:

Każde auto które kupiłem po kilku dniach eksploatacji i dokładnym serwisie ma robionego softa, pomijam  hamulce  które są robione natychmiast :decayed:

Oczywiscie, mam je już gotowe przed zakupem auta.....

Przyznaj się, że kupujesz pod hamulce, które przygotowałeś wcześniej. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dev napisał:

Przebieg momentu obrotowego jest uzależniony od wiedzy i umiejętności tunera, poza tym zmienia się oprogramowanie skrzyni w zakresie działania sprzegięł. 

Tylko to już jest wiadome od lat, nie ma co dorabiac do tego ideologii. 

Każde auto które kupiłem po kilku dniach eksploatacji i dokładnym serwisie ma robionego softa, pomijam  hamulce  które są robione natychmiast :decayed:

Oczywiscie, mam je już gotowe przed zakupem auta.....

No niestety heble seryjne w allroadzie to niestety dramat:facepalm: Nie wiem jak można z tym jeżdzić na dłuższą metę i się nie wkurzać:co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, instruktor83 napisał:

Słuszna decyzja powrotu do :audi::thumbup1:gratulacje zakupu:hi:

Dziękuję:thumbup1:Dzisiaj wjechałem na wagę. Pół zbiornika ropy + ja na pokładnie i dwóch synów łącznie 40kg i wyszło 1910kg:dziura:Dodam że ważę 90kg:wink:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...