Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Słabo zbiera się powyżej 150 km/h

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jakieś dziwne odgłosy z filtra na postoju na wolnych? Pufanie buczenie?

Opublikowano
  • Autor
LOG.TUNEZILLA.COM

 tu są logi nowego ecu 170km 410nm

Opublikowano
  • Autor
W dniu 27.11.2021 o 20:46, nik23 napisał:

Jakieś dziwne odgłosy z filtra na postoju na wolnych? Pufanie buczenie?

nie ma

 

Opublikowano

Teraz mierzy ok. Dawka paliwa jest na okolo 165KM ustawiona. Z ciekawosci mozesz wrzucic kanal 11 to zobaczymy jak turbo duzo dmucha i kanaly gdzie jest aktualna dawka paliwa, kat poczatku wtrysku i katowy czas otwarcia wyrysku- nie pamietam ktore kanaly - 1?2?3?. Najlepiej plynnie od 1300 do 4500 obrotow na 3 biegu.

Opublikowano

No dobra, wróćmy jednak do głównego problemu... uszkodzony był ECU czy raczej jakiś magik tam już grzebał :co:

003+011 wrzuć

i te parametry o które prosi nadybek masz w 1 i 4 grupie, czyli + dynamiczny 001+004

Opublikowano

Chyba ktos podciagnal tylko paliwo i cisnienie nie ruszajac zbytnio poczatku wtrysku. Paliwo jest wtryskiwane jeszcze dlugo po GMP. Na pewno ten program skroci zycie turbo ale nie przez podbite cisnienie a przez temperature spalin.

Lepsze gotowce mozna w sieci znalezc no ale cóż...

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, nadybek napisał:

Chyba ktos podciagnal tylko paliwo i cisnienie nie ruszajac zbytnio poczatku wtrysku. Paliwo jest wtryskiwane jeszcze dlugo po GMP. Na pewno ten program skroci zycie turbo ale nie przez podbite cisnienie a przez temperature spalin.

Lepsze gotowce mozna w sieci znalezc no ale cóż...

no tak a jak mógł bym wgrać inną mapę w sensie dopracowaną przez jaki interfejs 

 

Opublikowano

I jest jeszcze pomoc w postaci Vag EDC suite.

Opublikowano

Ten program nie ma sensu...

Zmiany względem oryginalnej mapy:

zmiany.jpg.cfe0a1040a127468ea43ebc9cb7982de.jpg

Zmieniony driver wish na 77mg/st.

Limitery podciągnięte

turbo podciągnięte

ale sterownik nie wie jak podać taka dawkę bo mapa czasu wtrysku kończy sie na 55mg/st...

Turbo podciągnięte nawet w miejscach gdzie dawka jest nie zmieniona.

SOI nie ruszone wiec nawet jakby sterownik podał ta dawkę to prawie cale to dodatkowe paliwo pójdzie w wydech.

 

Sterownik prawdopodobnie podaje oryginalne dawki tylko w logu pokazuje bzdury. Do tych oryginalnych dawek podaje więcej powietrza.

Sprawdźmy w Twoim logu:

 

log.jpg.5de054b3c67d3c96607d8bc68cf26599.jpg

Dla 2982obr sterownik niby podaje 65,9mg. Dla tej dawki czas wtrysku wyrażony w stopniach obrotu walu wynosi 25,5st.

no to bierzemy mapę czasu wtrysku która w tym programie jest nie zmieniona:

duration.jpg.b6d16fc0d5431086be662cece2a1c597.jpg

Wynika z niej, ze przy 3000obr czas wtrysku 25,9st odpowiada dawka tylko 50mg...

ECU interpoluje wartości pomiędzy wartościami w mapie ale nie ekstrapoluje wartości wykraczających od dołu i od góry w mapie tylko wykorzystuje ostatnia wartość. 

Np. mapa  10  20  40  50

Chcemy 15 poda pomiędzy 10 a 20. Chcemy 42 to poda coś pomiędzy 40 a 50 ale bliżej 40. Chcemy 60 to poda ostatnią wartość czyli 50.

W PD nie ma regulacji ciśnienia wtrysku tylko jego czas wyrażony w kącie. Jeżeli ta mapa nie zostanie ekstrapolowana dla kolejnych większych wartości jakie chcemy podawać to już wiesz co jest podawane do cylindra.

Turbo:

boost.jpg.bd4029c6e53b2dc623e1d7d06fb4d6bf.jpg

Ale nie zmienione mapy N75. jakby podać duza dawkę paliwa to turbo by odfrunelo.

Limiter dawki względem ciśnienia atmosferycznego:

IQlimitviaatmairpress.jpg.0ef29c3e3af3cb08273186dad175de64.jpg

Oooooo! I jest nasza dawka "podawana" 65,9mg...

ograniczenie dymienia:

smoke.jpg.e2468a1c0f7b129d27c7fb2effb81159.jpg

Co bylo w oryginale:

2004752220_wykresori.jpg.d53087901c0a0d1d811407d34e9fd32f.jpg

 

A takie bylo zamierzenie tjuunera ;)   :

1292271322_wykresstage1.jpg.5e752271bac63155094f47a44048d6dc.jpg

 

Reasumując. Czujesz poprawę na tym sofcie ale to tylko dlatego, ze przeplywka mierzy ok i sterownik podaje pełna dawkę pod 130KM...

Oczywiście nie jestem tunerem wiec pisze na tyle na ile się znam i mnie logika prowadzi

Twój przypadek kopnął mnie w tyłek i robię mapy własnego a4 tylko ja mam edc16

 

Ori soft dla 038906016JQ:

016JQ sw 1570 ori.bin

 

 

Edytowane przez nadybek

Opublikowano
  • Autor
4 godziny temu, nadybek napisał:

Ten program nie ma sensu...

Zmiany względem oryginalnej mapy:

zmiany.jpg.cfe0a1040a127468ea43ebc9cb7982de.jpg

Zmieniony driver wish na 77mg/st.

Limitery podciągnięte

turbo podciągnięte

ale sterownik nie wie jak podać taka dawkę bo mapa czasu wtrysku kończy sie na 55mg/st...

Turbo podciągnięte nawet w miejscach gdzie dawka jest nie zmieniona.

SOI nie ruszone wiec nawet jakby sterownik podał ta dawkę to prawie cale to dodatkowe paliwo pójdzie w wydech.

 

Sterownik prawdopodobnie podaje oryginalne dawki tylko w logu pokazuje bzdury. Do tych oryginalnych dawek podaje więcej powietrza.

Sprawdźmy w Twoim logu:

 

log.jpg.5de054b3c67d3c96607d8bc68cf26599.jpg

Dla 2982obr sterownik niby podaje 65,9mg. Dla tej dawki czas wtrysku wyrażony w stopniach obrotu walu wynosi 25,5st.

no to bierzemy mapę czasu wtrysku która w tym programie jest nie zmieniona:

duration.jpg.b6d16fc0d5431086be662cece2a1c597.jpg

Wynika z niej, ze przy 3000obr czas wtrysku 25,9st odpowiada dawka tylko 50mg...

ECU interpoluje wartości pomiędzy wartościami w mapie ale nie ekstrapoluje wartości wykraczających od dołu i od góry w mapie tylko wykorzystuje ostatnia wartość. 

Np. mapa  10  20  40  50

Chcemy 15 poda pomiędzy 10 a 20. Chcemy 42 to poda coś pomiędzy 40 a 50 ale bliżej 40. Chcemy 60 to poda ostatnią wartość czyli 50.

W PD nie ma regulacji ciśnienia wtrysku tylko jego czas wyrażony w kącie. Jeżeli ta mapa nie zostanie ekstrapolowana dla kolejnych większych wartości jakie chcemy podawać to już wiesz co jest podawane do cylindra.

Turbo:

boost.jpg.bd4029c6e53b2dc623e1d7d06fb4d6bf.jpg

Ale nie zmienione mapy N75. jakby podać duza dawkę paliwa to turbo by odfrunelo.

Limiter dawki względem ciśnienia atmosferycznego:

IQlimitviaatmairpress.jpg.0ef29c3e3af3cb08273186dad175de64.jpg

Oooooo! I jest nasza dawka "podawana" 65,9mg...

ograniczenie dymienia:

smoke.jpg.e2468a1c0f7b129d27c7fb2effb81159.jpg

Co bylo w oryginale:

2004752220_wykresori.jpg.d53087901c0a0d1d811407d34e9fd32f.jpg

 

A takie bylo zamierzenie tjuunera ;)   :

1292271322_wykresstage1.jpg.5e752271bac63155094f47a44048d6dc.jpg

 

Reasumując. Czujesz poprawę na tym sofcie ale to tylko dlatego, ze przeplywka mierzy ok i sterownik podaje pełna dawkę pod 130KM...

Oczywiście nie jestem tunerem wiec pisze na tyle na ile się znam i mnie logika prowadzi

Twój przypadek kopnął mnie w tyłek i robię mapy własnego a4 tylko ja mam edc16

 

Ori soft dla 038906016JQ:

016JQ sw 1570 ori.bin 512 kB · 2 pobrania

 

 

Wielkie dzięki chłopie właśnie miałem pisać dziś ze leci mi paliwo z wydechu teraz wiem na czy stoję 

jeszcze mam małe pytanie czy mapa od passata b5 130 km z ecu 038906019GS SG1487 będzie pasować do mojego 038906019jq? Bo dorwałem od kolegi softa daje link czy raczej dać sobie spokój i dać +/- 600 zł za profesjonalną mapę ??

Passat 1,9 TDI AWX 179 HP.bin

Edytowane przez adrianekxxxx

Opublikowano

Mapa nie będzie pasować. Musi być dokładnie to samo HW i SW sterownika*

* może być inne SW ale wtedy trzeba wrzucić nie tylko mapy tylko cały soft i np wyłączyć immo.

Jak się nie boisz to możesz wrzucić do któregoś sterownika ori który zamieściłem i poczekać to Ci zrobię delikatny sofcik. Tylko nie wiem ile bo już ze 20h szukam poszczególnych map w swoim sterowniku i próbuje wszystko zrozumieć jak co działa.

Juz chyba znalazlem kwiatka w oryginalnym programie u mnie... Cisnienie doladowania jest mierzone do 2601mbar a ogranicznik w sofcie SVBL jest ustawiony 2620mbar...

Opublikowano
  • Autor

a ten soft panowie będzie git ?

170 km.bin

Opublikowano

Za dobre pieniądze możesz mieć soft zdalnie na podstawie logów więc nie wiem po co kombinujesz z plikami niewiadomego pochodzenia. Juz dawno bys jeździł ze zrobionym softem albo byś dostał ori wsad. 

Opublikowano

Kolejny soft w którymś ktoś zapomniał o zwiększeniu dawki w mapach duration. Chciałby duzo ale zapomniał powiedzieć ecu jak to zrobić.

Możesz go sobie sprawdzic. Szkodliwy nie jest. Maksymalna dawka w oryginale 52mg. Tutaj max to 60. Może delikatnie dymić na wysokich obrotach.

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, przem8 napisał:

Za dobre pieniądze możesz mieć soft zdalnie na podstawie logów więc nie wiem po co kombinujesz z plikami niewiadomego pochodzenia. Juz dawno bys jeździł ze zrobionym softem albo byś dostał ori wsad. 

aktualnie mam ciężki miesiąc u muszę kontrolować wydatki w najbliższym czasie mapa będzie zrobiona u Kivi Racing Factory ale na razie muszę jakoś mieć czym jeździć

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, nadybek napisał:

Kolejny soft w którymś ktoś zapomniał o zwiększeniu dawki w mapach duration. Chciałby duzo ale zapomniał powiedzieć ecu jak to zrobić.

Możesz go sobie sprawdzic. Szkodliwy nie jest. Maksymalna dawka w oryginale 52mg. Tutaj max to 60. Może delikatnie dymić na wysokich obrotach.

instalacja udała się samochód jeździ nawet nie dymi a silnik był rozgrzany wiec nie jest zbyt szkodliwy dla turbo i wtrysków ?

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.