Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Fabrycznie przyciemniane szyby


Kowal

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na szybach napisy "tinted" (przyciemniane). Czy tak jest we wszystkich B6 czy to są jakieś fabrycznie przyciemniane szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy tak jest we wszystkich B6 czy to są jakieś fabrycznie przyciemniane szyby?

Nigdy się dokładnie nie przyglądałem napisom na szybach ale w moim B6 chyba czegoś takiego nie ma :wink4:

_______________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w B6 też jest napis "tinted" na szybach, ale chyba to jest minimalnie przyciemnione bo jakoś nie odczuwam tego :mysli:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w B6 też jest napis "tinted" na szybach, ale chyba to jest minimalnie przyciemnione bo jakoś nie odczuwam tego :mysli:

to chyba jest maksymalne dopuszczalne przyciemnienie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak jest we wszystkich B6 czy to są jakieś fabrycznie przyciemniane szyby?

w niektórych tylko są fabrycznie przyciemnione szyby ,większość szyb w b6 jest zwykła tak jak w pozostałych modelach :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zielone... napisu nie mam... a sam sobie wyciemniłem i luzik... :good:

w polskich wersjach wyciemniano tylne szyby ale to była folia... nie piecowo jak np w passatach b5..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kodzie wyposażenia mam 4GH (przyciemniona przednia szyba) i 4KC (boczne i tylne szyby przyciemnione). Kolorek zielony, ale napisu TINTED nigdzie nie znalazłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He... ja dzis sprawdzilem z ciekawosci. Tez mam "tinted" na szybach. :)

Ostatnio malik sie pytal, czy szyb nie przyciemnialem... moze cos w tym jest :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flyer a gdzie masz wpisane tinted? W tym samym miejscu co dot i rocznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to ciekawe jak to jest że u jednych jest napisane a u innych nie... Sprawdziłem boczne tylne szyby od B7 które kupiłem pod chrom - też są przyciemnione na zielono i napisu TINTED brak :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja doszukałem się w kodach wyposażenia "wszystkie tinted oprócz przedniej" a na szybach nic nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest tak - tylna jest SOLARGREEN

- boczne tyl TINTED

- boczne przod bez napisu ale sa przyciemnione

- przod bez napisu ale jest ciemniejsza

Moze jest cos w tych DOT-ach zakodowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystkie są tinted... niby jak słońce na nie pada to mało widać co jest w środku ale nie widze dużej różnicy od wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli: Widzę, że jest duże zainteresowanie tym tajemniczym napisem TINTED więc postaram się wam wyjaśnić (na tyle na ile będę mógł) co to za napis i o co w nim chodzi.

Otóż po pierwsze "primo" - TINTED oznacza z ang. podbarwiony ale nie jest to regułą, że musi to być kolor zielony ponieważ ja na swoich szybkach też posiadam owy tajemniczy napis natomiast kolor szyb wcale nie jest zielony, może być zielony (bo z tego co piszecie to chyba takowe są) ale nie musi. Za napisem tym kryje się jednak coś innego...

Po drugie "ultimo" - TINTED oznacza, że szybki są termoizolacyjne i tu cytat z leksykonu Audi:

"Szyby termoizolacyjne w odcieniu zielonym łagodzą działanie promieniowania słonecznego, zapobiegając nadmiernemu ogrzaniu wnętrza samochodu. Dzięki temu zwiększa się komfort i bezpieczeństwo jazdy. :cool:"

I jeszcze tak w woli wyjaśnienia:

4GH Windshield in heat-insulating glass with sunshield oznacza Przednią szybę termoizolacyjną szklaną z osłoną przeciwsłoneczną

4KC Side and rear windows in heat-insulating glass oznacza Boczne oraz tylną szybę termoizolacyjne szklane

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...