Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa z OC sprawcy


Rekomendowane odpowiedzi

Ile może być wycena naprawy zderzaka w ASO? Czy będzie to tylko lakierowanie czy przysługuje nowy zderzak?

Widać że jest to otarcie. Czujniki parkowania na razie działają--ale nie mam pewności czy coś nie zostało uszkodzone.

Samochód został najechany z prawego boku. Na parkingu przy małej prędkości.

Facet cofał i przytarł.

Pytam z czystej ciekawości--naprawa i tak z OC sprawcy. (zaznaczam że sprawca zbiegł i został już złapany przez Policje)

20211122_133021.jpg

20211122_133030 (2).jpg

20211122_133030.jpg

20211122_144836.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja daje auto do ASO na naprawę bezgotówkową z oc sprawcy

Nie interesuje mnie gotówka do ręki,

Edytowane przez NelsonPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do ASO to będziesz wszystko wiedział. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, NelsonPL napisał:

Tylko że ja daje auto do ASO na naprawę bezgotówkową z oc sprawcy

Nie interesuje mnie gotówka do ręki,

Jeśli liczysz, że z ASO będziesz miec pomalowane na tip top to możesz się przeliczyć, jeśli jest tylko podrapany to zapewne tylko malowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, NelsonPL napisał:

Tylko że ja daje auto do ASO na naprawę bezgotówkową z oc sprawcy

Nie interesuje mnie gotówka do ręki,

To po co pytasz ile taka naprawa może kosztować skoro nawet złotówki nie zobaczysz?

Oddajesz do ASO, podpisujesz pełnomocnictwo, bierzesz auto zastępcze na czas naprawy i tyle. Resztą zajmuje się ASO.

  • Pomoc techniczna 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pelonek1 napisał:

To po co pytasz ile taka naprawa może kosztować skoro nawet złotówki nie zobaczysz?

Wyjąłeś mi to z ust. 

Niektóre ASO (w zasadzie większość) ma słabe lakiernie, albo jeszcze słabszych lakierników, odstawiają więc wóz do podwykonawców, ale to ich problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, hak64 napisał:

Wyjąłeś mi to z ust. 

Niektóre ASO (w zasadzie większość) ma słabe lakiernie, albo jeszcze słabszych lakierników, odstawiają więc wóz do podwykonawców, ale to ich problem.

Osobiście wziąłbym pieniądze, naprawił poza ASO i tyle. Koledze @NelsonPL jednak nie przemówisz  do rozsądku, dla Niego nie istnieje nic poza ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się bawił w kopanie z ubezpieczycielem, szukał potem warsztatu itd...Nie mam czasu na takie rzeczy... ASO raczej na fuszerkę nie może sobie pozwolić...   

Edytowane przez NelsonPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, NelsonPL napisał:

Nie będę się bawił w kopanie z ubezpieczycielem, szukał potem warsztatu itd...Nie mam czasu na takie rzeczy... ASO raczej na fuszerkę nie może sobie pozwolić...   

Zdziwiłbyś się, u mnie na profilu jest opisane, bezgotówkowa naprawa u mnie trwała 5 tygodni, sądzę że części plus robota to jest max 2 tygodnie. 

Edytowane przez Ivanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, NelsonPL napisał:

Nie będę się bawił w kopanie z ubezpieczycielem, szukał potem warsztatu itd...Nie mam czasu na takie rzeczy... ASO raczej na fuszerkę nie może sobie pozwolić...   

Nie może sobie pozwolić na fuszerkę? Zejdź na ziemię. Mało jeszcze widziałeś. I żeby nie być gołosłownym, to ostatnio odwrotnie zamontowali ceramikę w RS6 Performance. Wyszło to dopiero w innym ASO przy serwisie po zakupie auta. Dodam tylko, że jedna tarcza to koszt 25k zł.

Większość ASO nie ma swoich lakierni, tylko dają do malowania podwykonawcom. Ostatnie dzieło jakie widziałem, to klapa w RS4 z zaciekami.

Po co w ogóle ten temat, skoro i tak będziesz robił bezgotówkowo w ASO? 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dazwid napisał:

Tak jak koledzy mówią, ASO odda samochód do podwykonawcy. 

Nie na 100%, jednak jest taka możliwość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile taka przyjemnosc będzie kosztowała finalnie sprawce kolizji?

Z ciekawości pytam.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprawca kolizji miał ubezpieczenie, to nic nie będzie go to kosztowało, po to się płaci ubezpieczenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, NelsonPL napisał:

A ile taka przyjemnosc będzie kosztowała finalnie sprawce kolizji?

Z ciekawości pytam.... :)

Ja tu widze że bardziej zależy Ci na "dojechaniu" sprawcy niż na naprawie swojego auta.. 

Ale odpowiadając na Twoje pytanie naprawa takiego zderzaka to koszt 400-700zł w zależności czy będą musieli coś naprawiać czy sam szlif i zderzak będzie gładki.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oboje nie macie racji...

Po pierwsze sprawca zwiał z miejsca kolizji... Wiec nie jest jak piszesz...  Warto też zapoznać się co to jest REGRES   zanim coś się napisze.

Po drugie 400-700 zł to chyba 10 lat temu... 

Edytowane przez NelsonPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dazwid napisał:

Jeżeli sprawca kolizji miał ubezpieczenie, to nic nie będzie go to kosztowało, po to się płaci ubezpieczenie 

Jak to nic? Za kolizję straci zniżki i będzie miał dopłatę na przyszły rok, spokojnie między 100 a nawet 600zł może mieć droższe OC.
 

 

Godzinę temu, NelsonPL napisał:

A ile taka przyjemnosc będzie kosztowała finalnie sprawce kolizji?

Z ciekawości pytam.... :)

JW
Naprawa jeśli mieścić się miałaby w szpachlowaniu i pomalowaniu zgodnie z technologią to kwestia około 600zł - mi tyle powiedzieli za zderzak w avancie u lakiernika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, NelsonPL napisał:

A ile taka przyjemnosc będzie kosztowała finalnie sprawce kolizji?

Z ciekawości pytam.... :)

Ubezpieczyciel zapewne wystąpi z regresem o zwrot kosztów za lakierowanie zderzaka 

Dostanie mandat i 6pkt

Podniosą mu składkę przy kolejnej polisie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to starszy pan to pewnie się wywinie, powie, że nie zauważył, że Ci przetarł zderzak :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...