Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Naprawa z OC sprawcy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ile może być wycena naprawy zderzaka w ASO? Czy będzie to tylko lakierowanie czy przysługuje nowy zderzak?

Widać że jest to otarcie. Czujniki parkowania na razie działają--ale nie mam pewności czy coś nie zostało uszkodzone.

Samochód został najechany z prawego boku. Na parkingu przy małej prędkości.

Facet cofał i przytarł.

Pytam z czystej ciekawości--naprawa i tak z OC sprawcy. (zaznaczam że sprawca zbiegł i został już złapany przez Policje)

20211122_133021.jpg

20211122_133030 (2).jpg

20211122_133030.jpg

20211122_144836.jpg

Opublikowano

Malowanie, pierwsza wycena to pewnie jakieś 400-600zł będzie.

Opublikowano
  • Autor

Tylko że ja daje auto do ASO na naprawę bezgotówkową z oc sprawcy

Nie interesuje mnie gotówka do ręki,

Edytowane przez NelsonPL

Opublikowano

Zadzwoń do ASO to będziesz wszystko wiedział. 

Opublikowano
31 minut temu, NelsonPL napisał:

Tylko że ja daje auto do ASO na naprawę bezgotówkową z oc sprawcy

Nie interesuje mnie gotówka do ręki,

Jeśli liczysz, że z ASO będziesz miec pomalowane na tip top to możesz się przeliczyć, jeśli jest tylko podrapany to zapewne tylko malowanie. 

Opublikowano
34 minuty temu, NelsonPL napisał:

Tylko że ja daje auto do ASO na naprawę bezgotówkową z oc sprawcy

Nie interesuje mnie gotówka do ręki,

To po co pytasz ile taka naprawa może kosztować skoro nawet złotówki nie zobaczysz?

Oddajesz do ASO, podpisujesz pełnomocnictwo, bierzesz auto zastępcze na czas naprawy i tyle. Resztą zajmuje się ASO.

Opublikowano
15 minut temu, pelonek1 napisał:

To po co pytasz ile taka naprawa może kosztować skoro nawet złotówki nie zobaczysz?

Wyjąłeś mi to z ust. 

Niektóre ASO (w zasadzie większość) ma słabe lakiernie, albo jeszcze słabszych lakierników, odstawiają więc wóz do podwykonawców, ale to ich problem.

Opublikowano
5 minut temu, hak64 napisał:

Wyjąłeś mi to z ust. 

Niektóre ASO (w zasadzie większość) ma słabe lakiernie, albo jeszcze słabszych lakierników, odstawiają więc wóz do podwykonawców, ale to ich problem.

Osobiście wziąłbym pieniądze, naprawił poza ASO i tyle. Koledze @NelsonPL jednak nie przemówisz  do rozsądku, dla Niego nie istnieje nic poza ASO.

Opublikowano
  • Autor

Nie będę się bawił w kopanie z ubezpieczycielem, szukał potem warsztatu itd...Nie mam czasu na takie rzeczy... ASO raczej na fuszerkę nie może sobie pozwolić...   

Edytowane przez NelsonPL

Opublikowano
35 minut temu, NelsonPL napisał:

Nie będę się bawił w kopanie z ubezpieczycielem, szukał potem warsztatu itd...Nie mam czasu na takie rzeczy... ASO raczej na fuszerkę nie może sobie pozwolić...   

Zdziwiłbyś się, u mnie na profilu jest opisane, bezgotówkowa naprawa u mnie trwała 5 tygodni, sądzę że części plus robota to jest max 2 tygodnie. 

Edytowane przez Ivanek

Opublikowano
45 minut temu, NelsonPL napisał:

Nie będę się bawił w kopanie z ubezpieczycielem, szukał potem warsztatu itd...Nie mam czasu na takie rzeczy... ASO raczej na fuszerkę nie może sobie pozwolić...   

Nie może sobie pozwolić na fuszerkę? Zejdź na ziemię. Mało jeszcze widziałeś. I żeby nie być gołosłownym, to ostatnio odwrotnie zamontowali ceramikę w RS6 Performance. Wyszło to dopiero w innym ASO przy serwisie po zakupie auta. Dodam tylko, że jedna tarcza to koszt 25k zł.

Większość ASO nie ma swoich lakierni, tylko dają do malowania podwykonawcom. Ostatnie dzieło jakie widziałem, to klapa w RS4 z zaciekami.

Po co w ogóle ten temat, skoro i tak będziesz robił bezgotówkowo w ASO? 

Opublikowano

Tak jak koledzy mówią, ASO odda samochód do podwykonawcy. 

Opublikowano
14 minut temu, dazwid napisał:

Tak jak koledzy mówią, ASO odda samochód do podwykonawcy. 

Nie na 100%, jednak jest taka możliwość. 

Opublikowano
  • Autor

A ile taka przyjemnosc będzie kosztowała finalnie sprawce kolizji?

Z ciekawości pytam.... :)

Opublikowano

Jeżeli sprawca kolizji miał ubezpieczenie, to nic nie będzie go to kosztowało, po to się płaci ubezpieczenie 

Opublikowano
29 minut temu, NelsonPL napisał:

A ile taka przyjemnosc będzie kosztowała finalnie sprawce kolizji?

Z ciekawości pytam.... :)

Ja tu widze że bardziej zależy Ci na "dojechaniu" sprawcy niż na naprawie swojego auta.. 

Ale odpowiadając na Twoje pytanie naprawa takiego zderzaka to koszt 400-700zł w zależności czy będą musieli coś naprawiać czy sam szlif i zderzak będzie gładki.. 

Opublikowano
  • Autor

Oboje nie macie racji...

Po pierwsze sprawca zwiał z miejsca kolizji... Wiec nie jest jak piszesz...  Warto też zapoznać się co to jest REGRES   zanim coś się napisze.

Po drugie 400-700 zł to chyba 10 lat temu... 

Edytowane przez NelsonPL

Opublikowano
Godzinę temu, dazwid napisał:

Jeżeli sprawca kolizji miał ubezpieczenie, to nic nie będzie go to kosztowało, po to się płaci ubezpieczenie 

Jak to nic? Za kolizję straci zniżki i będzie miał dopłatę na przyszły rok, spokojnie między 100 a nawet 600zł może mieć droższe OC.
 

 

Godzinę temu, NelsonPL napisał:

A ile taka przyjemnosc będzie kosztowała finalnie sprawce kolizji?

Z ciekawości pytam.... :)

JW
Naprawa jeśli mieścić się miałaby w szpachlowaniu i pomalowaniu zgodnie z technologią to kwestia około 600zł - mi tyle powiedzieli za zderzak w avancie u lakiernika.

Opublikowano
Godzinę temu, NelsonPL napisał:

A ile taka przyjemnosc będzie kosztowała finalnie sprawce kolizji?

Z ciekawości pytam.... :)

Ubezpieczyciel zapewne wystąpi z regresem o zwrot kosztów za lakierowanie zderzaka 

Dostanie mandat i 6pkt

Podniosą mu składkę przy kolejnej polisie 

Opublikowano

Jak to starszy pan to pewnie się wywinie, powie, że nie zauważył, że Ci przetarł zderzak :decayed:

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.