Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Czy biodiesel jest bezpieczny dla silnika ?


pawelmienko

Rekomendowane odpowiedzi

Co drugie tankowanie ładuję BIO, zaobserwowałem że spalanie jest delikatnie większe, robię około 200 km na zbiorniku mniej, oraz moc też słabsza, ale to chyba tylko moje odczucie, bo tak szczerze mówiąc to jak depnę po gazie to buja się bez problemu, wyprzedzenie trzech tirów nie stwarza trudności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalałem BIO aż czy tylko 3 razy w karierze jak cena była jeszcze po 3,15zł ;) Nie odczułem różnicy w spalaniu czy przyśpieszeniu, odczuł tylko mój portfel. Kumpel mechanik odradził mi lanie biodiesla bo niby wtryski siadają. Inny znajomy ,który robi na stacji mającej w menu pozycję BIO opowiadał ile to ludzi miało później problemy... kosztowne problemy. Więc dałem sobie spokój. Do Merola Beczki nie bałbym się tego lać. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam ten wątek czy coś nowego sie pojawiło, jakieś inne teorie i jedyne co zauważyłem to ceny jakie wypisujecie. Rok temu ropka była po 3,3zł :) a teraz ;(

Na świętą życzę Wam i sobie żeby nasze pensje w takim tępie rosły co te paliwa.

Co do BIO już się wypowiedziałem i nie będę powtarzał co u mnie się działo, ja go więcej nie zatankuje, oszczędność żadna tylko problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej lanie biodiesla stało się nieopłacalne, po kiego grzyba płacić 5,44/litr za ten zanzajer, skoro zwykły ON kosztuje tyle samo :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka razy zatankowałem passata b5 FL 2,5tdi bio-shitem i powiem tyle:

dno i 3 metry mułu....

auto spala co najmniej 10% więcej(więc argument ekonomiczny odpada),ma mniejszą moc,wali frytkami,jednym słowem kibel :sick3:

dziwię się że to jeszcze ktoś tankuje

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam ten wątek czy coś nowego sie pojawiło, jakieś inne teorie i jedyne co zauważyłem to ceny jakie wypisujecie. Rok temu ropka była po 3,3zł :) a teraz ;(

Na świętą życzę Wam i sobie żeby nasze pensje w takim tępie rosły co te paliwa.

Co do BIO już się wypowiedziałem i nie będę powtarzał co u mnie się działo, ja go więcej nie zatankuje, oszczędność żadna tylko problemy.

Rok temu to ropka była po 4,8 :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...