Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Czy biodiesel jest bezpieczny dla silnika ?


pawelmienko

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumie że ten długi monolog miał nam pokazać że nie warto lać ropy na stacjach bo jest złej jakości tylko mamy lać opał. A skąd mamy wiedzieć czy ten opał nie jest jeszcze bardziej oszukany niż ropa przecież jest przeznaczony przeważnie do systemów grzewczych no i na potrzeby rolnictwa, no ale taki ursus czy piec C.O. to przepali wszystko. Mimo wszystko pozostane przy markowych CPN-ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies dziesiec lat temu pracowalem w Polsce dla goscia ktory mial stacje kontenerowa i bylem z nim w Jedliczu kolo Krosna po paliwo.Widzialem wtedy jak w dlugiej kolejce staly grzecznie cysterny z najrozniejszej masci firm(dla jasnosci:po to samo paliwo) :gwizdanie:.

Ale moze teraz jest inaczej? :cool1:[br]Dopisany: 20 Październik 2010, 22:15_________________________________________________Ups...nie do tego watku :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje doświadczenia o bioestrem ze stacji Bliska.

-na minus:

poranne odpalanie, nawet latem-dużo gorzej

trochę więcej pali

-na plus:

silnik ciszej pracuje

no i cena dobra

ale na zimę nie polecam tego paliwa

Ostatnio zalałem w Płocku na Bliskiej bio i miłe zdziwienie bo dynamika znacznie lepsza niż na zwykłym ON i spalanie niskie, pomyślałem że chyba pomylili zbiorniki i nalali zwykłego ON do zbiornika na bio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do felicji 1.9 D 64 KM z 99r silnik AEF nie zaszkodzi bioester z bliskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno filtr paliwa trzeba częściej wymieniać i rozszczelnia uszczelki od pompy paliwa ale ile w tym prawdy to :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu tankuję B100 na stacji Bliska. Zrobiłem jakieś 10-15 tys. może to nie jest dużo, ale pewne doświadczenie jest :-)

1. Co do frytek... B100 po odpaleniu z rana faktycznie inaczej śmierdzi niż zwykły ON. Ale gdy silnik się rozgrzeje jest ok.

2. Odpalanie zimnego silnika: im zimniej tym ciężej. Ale bez przesady :-) minimalnie gorzej niż na ON. Tak z pół obrotu silnika ;-)

3. Awarii nie było żadnych - nic nie cieknie itp.

4. Spalanie w normie, nie odczułem jakiegoś znacznego zwiększenia

5. Kultura pracy silnika - w moim przypadku wyciszenia/pogłośnienia nie zauważyłem :P Może mam nie najlepszy słuch :-)

Ogólnie polecam biodiesla jako alternatywę przy tych cenach ON :-) Ale nie polecam zalewać od razu całego baku B100, tylko stopniowo zwiększać jego zawartość w mieszance.

P.S.

Kiedyś zmuszony do odpowietrzenia filtra paliwa użyłem oleju roślinnego :-) Na czystym OR faktycznie waliło frytkami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Bio (przynajmniej 2.5tdi) silnik chodzi troszkę ciszej :good:

Dajcie spokój z tymi skrótami z paliwem - zaoszczędzicie pare groszy na litrze tylko po to żeby auto było słabsze i żeby się ukłąd paliwowy wysrał :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leję 50/50 do 1.9 tdi i nie odczuwam negatywnych skutków.

Silnik chodzi ciszej, pali tak samo, mocy nie ubyło a zapach frytek bezcenny :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co Ci to da Bio100 biodiesel czy jak tam są zwią jest po 4,46zł a ON po 4,89zł ( bynajmniej u mnie ). Co z tego że troszkę mniej zapłacisz jak Ci go więcej spali . Dla mnie gówniane oszczędzanie, Jak By bio100 kosztował z 3zl to mógłbym się zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pieprzysz głupoty ze masz On po 5,40zł . NIEZRZESZONA "Komunikacja Miejska Płock" - Płock, Przemysłowa 17 masz ON po 4.93zł !!! Nie wiem co Ty kupujesz po 5,40zl Shell V-power Diesel czy co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...