Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Czy biodiesel jest bezpieczny dla silnika ?


pawelmienko

Rekomendowane odpowiedzi

myślę że problem w Polsce może leżeć w czymś innym... tankujemy u Pana Henia cały czas (choć jak wynika z kontrol NIKu nawet kolosy sobie dolewają co popadnie) ... nagle wlewamy Bioester który nie jest chrzczony i odczuwamy poprawę w pracy silnika...

Przeczytałem i nagle mój mózg się otworzył- ŚWIĘTA PRAWDA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wielu znajomych ,którzy mają audi w dieslu i jakoś nikt nawet nie wspomniał o biopaliwie.Wydaje mi się ,że najlepiej lać sprawdzone paliwo,a wtedy na pewno nic złego z silnikiem dziać się nie będzie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlałem raz przez pomyłkę zbiornik bioDiesla (stacja wyglądała jak BP). jak się zorientowałem co wlałem to było już za późno. Mówiłem na stacji że chcę ten wynalazek wypompować a oni mi na to że jak uszkodzę na tym paliwie silnik to oni kupią mi nowy prosto z fabryki i wymienię na ich koszt, więc pojechałem.

I mogę napisać że na tym paliwie auto więcej mocy miało. Było bardziej żwawe i szybsze. Gdybym mógł to tylko ten wynalazek bym lał... ale że mam tam daleko to leję ON z BP i się turlam...

ja pier.... kolego masz 75km '96 i sie boisz boi lac? normalnie rece opadaja... czy ty wiesz na czym ten silnik pojedzie? poczytaj troche w tej kwestii to sie mozesz mocno zdziwic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc żeby spać spokojnie nie leje biodiesla bo producent go nie poleca...

A to Twój nie jest wyprodukowany przez Audi AG?, bo wg nich do 2002 można stosować do wszystkich a przy nowszych jest tabelka do jakich (chyba dawałem linka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlałem raz przez pomyłkę zbiornik bioDiesla (stacja wyglądała jak BP). jak się zorientowałem co wlałem to było już za późno. Mówiłem na stacji że chcę ten wynalazek wypompować a oni mi na to że jak uszkodzę na tym paliwie silnik to oni kupią mi nowy prosto z fabryki i wymienię na ich koszt, więc pojechałem.

I mogę napisać że na tym paliwie auto więcej mocy miało. Było bardziej żwawe i szybsze. Gdybym mógł to tylko ten wynalazek bym lał... ale że mam tam daleko to leję ON z BP i się turlam...

ja pier.... kolego masz 75km '96 i sie boisz boi lac? normalnie rece opadaja... czy ty wiesz na czym ten silnik pojedzie? poczytaj troche w tej kwestii to sie mozesz mocno zdziwic...

kolega chyba o frytkach :mysli: ... a i owszem pojedzie... szczególnie w lecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak znielubię swoją niunię, która obwiozła mnie po całej europie i Polsce, to będę jej lał biodiesla.

marasso - chcę się zdziwić i poczytać na czym mój silnik pojedzie. Ale tylko opinie ludzi którzy mają audi i leją tylko biodiesla.

Nasłuchałem i naczytałem się wiele na temat rozwalania wtrysków przez to paliwo. Czyżby to była nieprawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega chyba o frytkach :mysli: ... a i owszem pojedzie... szczególnie w lecie...

o frytkach, opale i innych ciekawych wynalazkach... choc tych innych sie nie podjelem sprawdzac :evil:

jak znielubię swoją niunię, która obwiozła mnie po całej europie i Polsce, to będę jej lał biodiesla.

marasso - chcę się zdziwić i poczytać na czym mój silnik pojedzie. Ale tylko opinie ludzi którzy mają audi i leją tylko biodiesla.

Nasłuchałem i naczytałem się wiele na temat rozwalania wtrysków przez to paliwo. Czyżby to była nieprawda?

tu wersji jest kilka - generalnie chodzi o to, ze PD (czyli pompki ktorych ty akurat nie masz) i CR (ktorych ty rowniez nie masz :) ) sa dosc wrazliwe na paliwo i tam niektorzy mowia, ze im sie zacieraly, inni, ze jezdzili i nic sie nie dzialo. koles ktory mi opal leje sam ma cytryne na cr i mowil, ze do niej tez leje opal tylko nie na czysto ale miesza w jakichs proporcjach. a twoj silnik pojedzie na oleju z biedronki czyli na tym co piszesz bo to prawie to samo co ester ze stacji. oczywiscie upraszczam tu mocno ale chodzi o zasade ;) pojedzie tez na oleju opalowym, oleju transformatorowym, przepracowanym oleju silnikowym i przepracowanym oleju po smazeniu frytek... wiecej preparator nie pamietam ...

[br]Dopisany: 02 Maj 2009, 22:02_________________________________________________no i sie kolego estrow nie boj bo to juz sprawdzone ze jezdzic b5 1.9 na nim moze, tylko czy sie to oplaca to inna sprawa. opal np. jest duzo tanszy a estrow ponoc spala troche wiecej - tak twierdza ci co jezdzili i efekt daje to ten sam. ja osobiscie na rzepaku nie strwierdzilem zwiekszonego spalania...no moze delikatnie ale z kolei cena w biedronce byla duzo nizsza niz na stacji z estrem.

a jezdze na tym glownie dla zasady. jestem przeciw podatkom, ktore wcale nie ida na drogi... vide pkp (sic!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reasumując do tego AFF możesz lać wszystko... a bioester w szczególności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO to dzięki za uświadomienie.

od dziś zaczynam lać przefiltrowane estry i oleje pomieszane z dieslem

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sensu lać biopaliwa nie ma, normalny ON na Auchan w Bydgoszczy kosztuje 3.38 zł

I leje to kilkaset aut dziennie.

Paliwko biorą z Orlenu, bo cysternę też widziałem.

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sensu lać biopaliwa nie ma, normalny ON na Auchan w Bydgoszczy kosztuje 3.38 zł

I leje to kilkaset aut dziennie.

Paliwko biorą z Orlenu, bo cysternę też widziałem.

:decayed:

no to jednak spora różnica, bioester na wszystkich Bliskich po drodze RZ-SK 2.99 a podobno na stacji w rafinerii w Trzebini 2.95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sensu lać biopaliwa nie ma, normalny ON na Auchan w Bydgoszczy kosztuje 3.38 zł

I leje to kilkaset aut dziennie.

Paliwko biorą z Orlenu, bo cysternę też widziałem.

:decayed:

ciekawe czy na kazdym Auchan biorą z Orlenu? Większość poleca V-power, verva, BP ultimate a co myślicie o Lukoil? Cena zawsze niższa ale podobno dlatego, że nie mają punktów, prezentów, kart a nie dlatego, że paliwo gorsze. Dopuki miałem golfa zawsze tam tankowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na lukoil raz tankowałem poprzednim dieslem i nigdy więcej tam nie zatankuję. Auto nie chciało jechać, a na wolnych obrotach jakoś dziwnie chodziło. Ja staram się tankować na Shellu lub BP, ale tak naprawdę nigdy nie wiadomo na jakie paliwo w tym chorym kraju się trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialam dolaczyc moje doswiadczenie w tej sprawie.

Pare razy w roku bywam za granica tz. Austria. Mam znajomego ktory pracuje na stacji BP.

Zawsze jak prosze go o zantankowanie to dostaje wlasnie bioDiesla. On sam ma rowniez Audi i tylko bioDiesla tankuje. Z tego co mowil to nie ma zadnych problemow i jest bardzo zadowolony z tego co tankuje. Pozdrawiam Dana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na lukoil raz tankowałem poprzednim dieslem i nigdy więcej tam nie zatankuję. Auto nie chciało jechać, a na wolnych obrotach jakoś dziwnie chodziło. Ja staram się tankować na Shellu lub BP, ale tak naprawdę nigdy nie wiadomo na jakie paliwo w tym chorym kraju się trafi.

Lukoil widziałem raz wyniki kontroli, akurat stacji w gdańsku i wiem ze nigdy tam nie pojade.

a biodiesla nie bede tankowal nawet do innego auta, bo nasze przepisy tak slabo okreslaja jego sklad ze strach pomyslec co oni tam leja przy produkcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym co mowi opinia publiczna na temat biodiesla i innych biopaliw decyduje głównie to co uslysza w mediach od "naukowcow" a "naukowcy" napisza taka opinie za jaka dostana pieniadze, wiec skoro trzeba napisac ze bio jest ok to napisza ze jest ok, a jak ktos ma wiecej kasy i chce zeby ludzie mowili ze bio nie jest ok to wymysla np... ze bio przyczynia sie do glodu w afryce itp podobne bzdury.

A ci co leja "sprawedzone" paliwo z Orlenu do swoich 12 letnich pieknych ałudic i innego "szitu" nie zaleja pozdrawiam serdeczanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wlałem pełny bak bioestra na Bliskiej, samochód nie stracił na mocy, silnik można powiedzieć że był nawet troszkę cichszy, spalanie było takie samo jak na ON. Jedyny problem to to ,że samochód jak odpalałem po nocy miał cięższy start niż na ON i po zapaleniu pojawiał się szaro-niebieski dym z wydechu, który po około minucie znikał. Nadmieniam że na ON nie puszcza ani grama dymka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - to prawda ze wada rozwiazania rzepakowego jest utrudniony rozruch ale nie ma sie czego obawiac. ja uruchamialem a4 na czystym rzepaku w temp. 5 stopni. krecilec musialem chyba 3-4 sek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...