Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Czy biodiesel jest bezpieczny dla silnika ?


pawelmienko

Rekomendowane odpowiedzi

to bio100 Ci więcej spali i na oszczędzasz że ohoho , nie dość ze mocy mniej to jeszcze dla ślinika nie za dobrze :P Może jak by zbadał to jeszcze na bio100 drożej Ci wychodzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bio 100 silnikowi szkodzi - proszę o pomoc i wyjaśnienie w jaki sposób. Bo ni kak ni siak nie potrafię sobie tego wytłumaczyć ! Rozumiem złe smarowanie common raile lub pompowtryskiwaczy, rozumiem mniejszą moc i dynamikę. Ale ni kak ni siak nie rozumiem szkodzenia silnikowi. Rozumiem ,że paliwo wpada do cylindrów (komora spalania ) tam zostaje spalone i w formie spalin o wątpliwym zapachu wydmuchane. Silnik sam w sobie to bardzo hermetyczne urządzenie które nie ma kontaktu z paliwem poza cylindrami !!!. Wszystkie opinie typu " kolega zalał coś i 100km pózniej padło mu to czy tamto" nie przemawiają do mnie .Miał padake to mu padło i tyle. więc powtarzam pytanie " W jaki sposób paliwo szkodzi silnikowi? " w wyjaśnieniu nie piszcie o pompach wtryskowych , gumowych połączeniach przewodow paliwowych i całym tym bałabanem związanym z układem zasilania !!! :hi: :hi: :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bio 100 to jest ten sam zamiennik co biodiesel nazwa została zmieniona i tyle ale nadal to olej po frytkach i jego składniki są te se same :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że pracuje na Bliskiej i nigdy bym nie zalał BIO 100 :D bo to syf... widzę przy dostawach w porównaniu z ON :) Poza tym żadne oszczędności :) w tym momencie u mnie na stacji różnica 40 groszy pfff Jak Tir tankuje 700lirów to może coś tam zaoszczędzi ale w osobówkach to żadna oszczędność.

PS. Czasem jak widzę jak jakieś panienki zalewają Bio100 do np nowiutkiego peugeota HDI-ka to śmiać mi się chce :) bo długo nie pojeździ :P Ale nie mój interes :P może je stać na naprawy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem kiedyś z profesorem z politechniki Radomskiej z wydziału mechaniki pojazdów i koleś mówił że do starszych dizli można spokojnie lać , bio paliwa mają lepsze parametry smarne niż zwykła ropa ale jak długo stoi takie paliwo to w nim wytwarza sie coś jagby kwas który już nie jest za dobry dla silnika bo powoduje korozje , testowali bio na rużnych silnikach nawet w silnikach Comonreil i też chodziły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam leje do siebie tylko ON na dobrych stacjach i jestem spokojny o swój silnik,wiadomo trzeba więcej zapłacić ale normalnie pali i ma moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakiej przepływki?

Ale tu są fajne bajki na dobranoc :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bio 100 rozpuszcza cały syf z baku i wwala do filtra i przepływki, oszczędności raczej z tego nie ma. poza tym przynajmniej mi na bio pali litr więcej.

Kolego przypływka nie ma nic do tego możesz nawet denaturat wlać z wodą i coca-colą i nic jej nie będzie. Bio paliwo rozpuszcza syf z baku to są Bajki. Chociaż sam na tym nie smigam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bio 100 rozpuszcza cały syf z baku i wwala do filtra i przepływki, oszczędności raczej z tego nie ma. poza tym przynajmniej mi na bio pali litr więcej.

wiekszej glupoty nie slyszalem w tym watku :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano jeszcze czytałem te bajki ale teraz jak zobaczyłem ile natłukliście to czytać się nie chce..... widzę co mechanik to inna ideologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pisać konkretne i potwierdzone info, a nie ogólnie bądź że kolega kolegi powiedział że jest be :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ! ponawiam pytanie : W jaki sposób szkodzi silnikowi ?

Ma silne właściwości higroskopijne (łączy się z wodą z baku, cysterny, dystrybutora), chyba więcej dodawać nie trzeba :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gęstszy, przez co może wypłukiwać osad ropopochodny z baku (to jest napisane na stronie stacji bliska)

Po drodze masz filtr paliwa żeby ewentualne zanieczyszczenia zatrzymać. Filtr to jest część eksploatacyjna, w dieslu wymieniana co przegląd olejowy, więc gdzie ta szkoda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kompletny brak argumentów jeżeli chodzi o szkodliwość bio-100 na pracę jednostki napędowej. Skutki uboczne dotyczące podzespołów zasilania " uzasadnione". pozdrawiam kolegę majkel_majki za rozsądne postrzeganie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...