Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 AVF- Długo kręci plus wibruje podczas jazdy


benkarf

Rekomendowane odpowiedzi

Siema mam problem z moim 1.9 TDI avf Quatro otóż zacznę od czego się zaczęło podczas jazdy zauważyłem zazwyczaj powyżej 3 tys obrotów nie zależne od biegu samochód podczas dodawania gazu strasznie szarpie szarpie i przestaje dalej,myślałem paliwo lipa dolalem dodatku przeciw wody zmieniłem stacje nie stety dalej to samo, wczoraj wieczorem próbuje go uruchomić nie chce kręci chyba z minutę i w końcu odpalił dodam że dziś rano od strzała bez problemu dodam jeszcze że tak jak mam ten samochód z 4 lata zauważyłem że na jałowym biegu lekko faluje czasami dosyć wyczuwalne aż tak buda lekko kopnie zawsze to okewalwm myślałem że te silniki tak mają. Jeśli chodzi o kompa tak mam sprawdzone grupy 13, 18 i 23 jest dobrze rozmawiałem z mechanikiem mówił że na niego to na 99% oringi pompowtryskiwaczy koszt 150 zł plus wymiana 300 zł, jak myślicie ? Błędów komp żadnych nie wysypuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, benkarf napisał:

sprawdzone grupy 13, 18 i 23 jest dobrze rozmawiałem z mechanikiem mówił że na niego to na 99% oringi pompowtryskiwaczy koszt 150 zł plus wymiana 300 zł, jak myślicie ?

no to piszesz że grupy oki a tu piszesz że uszczelnienie do wymiany, hmm

pokaż logi a wsio tam będzie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku byl zle osadzony oring na pompce i mialem problemy z odapleniem jak Ty, a wartosci w logach byly OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo są okej proszę bardzo 13, 18, 23

Dodam że przy układzie paliwowym nic nie było robione tak jak posiadam ten samochód no oczywiście prócz wymiany filtra paliwa a posiadam go 4 lata 

 

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej...

 

 

Edytowane przez benkarf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekcje dobre,Bipy również, ja bym zaczął od podoginania wtyczek na pompkach, koszt praktycznie zerowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby zerowy ale trzeba i tak zdjąć pokrywę zaworów więc lepiej już odrazu wymienić gumki ktos wie jaki zestaw z ciekawości wiem że mechanik to będzie robił ale są takie czasy że człowiek lepiej śpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bipy sprawdza się przy 3 tys obr to raz a dwa korekty to dobrze by było sprawdzić na zimnym przy starcie motoru no i pod obciążeniem. Skoro tam jest problem.

Bo to że na wolnych obrotach i zagrzanym silniku Oki to jeszcze nie znaczy że jest cacuś. Nie jeden już się na tym przejechał. Zresztą nawet na forum to masa takich tematów jest.

Ps zdjęcie pokrywy i do dogięcie konektorków to pikuś ale wyjęcie i uszczelnienie pompek i ich odpowiednie ustawienie tak by było Oki to inna para kaloszy.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-pompowtryskiwaczy-1-9tdi-org-x4-9676405270

do tego śruba mocująca pompowtryski i regulacyjna jeśli zużyta...

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm spróbuję kolego zrobić logi te same na zimnym a potem na rozgrzanym przy 3 tys obrotów jak wrócę z szpitala poniedziałek dzięki panowie bardzo za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimny bez obciążenia

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej...

Zimny z obciążeniem wszystko możliwe uruchomione 

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej...

 

Zimny 3000 obrotów 

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra grupo gumeczki wymienione smaochod działa jak strzała nawet na jałowym biegu już nim nie trzęsie a przyspieszanie az miło temat zamknięty :)

 

gumki pękały podczas zdejmowania a końcówki były już ładnie wyrobione i konkretne dziury już miały 

Edytowane przez benkarf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...