Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto jadąc na lpg ubywa benzyny


golobplw1

Rekomendowane odpowiedzi

ale to jest normalne... 

Komputer silnika nie jest świadomy, że jeździ na gazie, to co pokazuje FIS to jest kalkulacja na podstawie teoretycznej zadanej dawki powietrza/paliwa i pewnie paru innych rzeczy, generalnie zależy od stylu jazdy. Jak go podepczesz na gazie to Ci pokaże ze po 20km znikło zasięgu 50km... 

Tak już będzie, przyzwyczaj się. A jak się chcesz upewnić ile bierze benzyny to zalej go do pełna, a potem za jakieś 500km zalej drugi raz i policz ile było wlane a ile Ci weszło. Prosta matma i zobaczysz ile faktycznie spalił a ile kilometrów przejechałeś.

Napisałeś, że masz temperaturę przełączania 60stopni, to jest generalnie sporo a, że jest zima to też nie oczekiwał bym cudów i musi palić benzynę.

Edytowane przez rade
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie komputer silnika a  licznik :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Banan napisał:

Nie komputer silnika a  licznik :wink:

? mozesz to rozwinac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no licznik oblicza ilość kilometrów na baku , poziom paliwa itd. - wskazanie paliwa nie jest bezpośrednie po to żeby ruchy pływaka nie wpływały na nerwowe ruchy wskazówki.

Wskazanie jest jakby obliczane z oporu pływaka , ilości kilometrów przejechanych , spalania itd. stąd dziwne wskazania bo licznik nie wie że jedzie na LPG , paliwa nie ubywa ale wg licznika musi ubywać bo kilometry idą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Banan napisał:

no licznik oblicza ilość kilometrów na baku , poziom paliwa itd. - wskazanie paliwa nie jest bezpośrednie po to żeby ruchy pływaka nie wpływały na nerwowe ruchy wskazówki.

Wskazanie jest jakby obliczane z oporu pływaka , ilości kilometrów przejechanych , spalania itd. stąd dziwne wskazania bo licznik nie wie że jedzie na LPG , paliwa nie ubywa ale wg licznika musi ubywać bo kilometry idą :wink:

I z tym wskazaniem benzyny nic nie da sie zrobić ? zeby to nie wprowadzało w błąd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, golobplw1 napisał:

I z tym wskazaniem benzyny nic nie da sie zrobić ? zeby to nie wprowadzało w błąd ?

A co Cię wprowadza w błąd?

Jak masz minimum 1/4 zbiornika i powyżej to paląc tylko LPG wskazówka poziomu paliwa stoi praktycznie w miejscu a zasięg na fisie spada/wzrasta w zależności od stylu jazdy i nie ma co na niego patrzeć jadąc na LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w zbiorniku 80 procent paliwa jezdzac na gazie na fisu maleje ciagle a kreska od wzkaznika benzyny podnosi sie wciaz do gory nie stoi w miejscu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie zrobisz , musisz przeżyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spala Ci dużo pb ponieważ masz ustawione przełączanie przy 60 stopniach. Niech Ci gazownik zmniejszy na 30 stopni i zobaczysz, że będzie mniej. Zanim złapie te 60 stopni to jedziesz na tzw ssaniu czyli jest zwiększona dawka paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie doczytałem we wcześniejszych wpisach - no 60 stopni to bardzo wysoko ustawione 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ustawione na 30 stopni pelny bak benzyny robie 500 km i oblicze ile spalil L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem to samo że jezdziłem na gazie a PB uciekało xd działo się tylko wtedy jak miałem mniej niż pół baku, troche dziwne ale nie wnikałem. Teraz nie ważne czy mam na rezerwie,na 1 kresce wskazówka nie rusza się :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...