Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto jadąc na lpg ubywa benzyny


golobplw1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam instalacje gazowa STAGA i od pewnego czasu jezdzac tylko na lpg pobiera mi rowniez duzo pb ... W czym moze byc problem bo gazownik stwierdzil iz nie jest mozliwe zeby auto palilo lpg z pb ... jakies porady ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankuj więcej niż cwiartkę baku i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile litrów ? komputer fis nie bedzie wtedy głupiaj przy takiej ilości pb ? bo wczesniej tankowalem normalnie za 50 zl i to starczalo spokojnie na miesiac jazdy a teraz ledwo na 5 dni i zero na fisu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wskazówka opadnie do ćwiartki to dzieją się takie cyrki jak u Ciebie jeżdżąc na gazie. Ja nie tankuje po 50zł, bo to żadna rozrywka dla mnie co chwilę tankować pb, tylko przynajmniej po 150 i jak się zbliża do ćwiartki to znowu. U mnie 20-25l beny starcza  spokojnie na 2 miesiące w zimie, a jeżdżę praktycznie codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tankuj benzyny, wyjeździj wszystko i odpalaj na lpg. Jedyny sposób.

Mi nie raz wychodziło, że na 100km auto spala 13-14 lpg i 4-5 pb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2022 o 17:41, golobplw1 napisał:

Witam posiadam instalacje gazowa STAGA i od pewnego czasu jezdzac tylko na lpg pobiera mi rowniez duzo pb ... W czym moze byc problem bo gazownik stwierdzil iz nie jest mozliwe zeby auto palilo lpg z pb ... jakies porady ? 

Daj przekaznik na pompę paliwa żeby odcinalo jej zasilanie w momencie przejścia na LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak w sterowniku nie jest ustawiony dotrysk czy wzbogacanie benzyną to nie ma możliwości, że spala ją podczas jazdy na gazie. Opadająca wskazówka przy małej ilości beny podczas jazdy na gazie to akurat norma w tym modelu.

Oczywiście zdarzają się awarie sterownika lpg i silnik pracuje na obu paliwach ale w takim przypadku odczucia byłyby bardziej dramatyczne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ten typ tak ma, że przy mniej niż 1/4 baku, paląc tylko LPG wskazówka benzyny i zasięg na FISIE opada jakby paliło się normalnie benzynę, gdzie litrów w zbiorniku na 100% nie ubywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważną kwestią jest też samo odparowywanie benzyny, która się podgrzewa od pompy paliwa, szczególnie jak jest niski stan, do tego "chlupie" po całym pustym zbiorniku. Więc lepiej mieć więcej w zbiorniku.

Osobiście jeżdżę od 4/4 zbiornika do 1/2. a i tak ubywa sporo benzyny, szczególnie teraz zimą. Do tego mam ustawiony dotrysk od 4000 obr./min.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dayd_4 napisał:

Osobiście jeżdżę od 4/4 zbiornika do 1/2. a i tak ubywa sporo benzyny, szczególnie teraz zimą. Do tego mam ustawiony dotrysk od 4000 obr./min.

Też wlałem ostatnio do pełna po ostatnim obniżeniu VAT :wink:

Z reguły jeżdżę od 1/2 do 1/4 baku i bardzo rzadko tankuję bo dotrysku beny nie mam do tego auto bardzo szybko się nagrzewa.

U Ciebie nie lepiej ogarnąć LPG niż przepalać bez sensu tą drogą benzynę?

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2022 o 15:59, pelonek1 napisał:

Też wlałem ostatnio do pełna po ostatnim obniżeniu VAT :wink:

Z reguły jeżdżę od 1/2 do 1/4 baku i bardzo rzadko tankuję bo dotrysku beny nie mam do tego auto bardzo szybko się nagrzewa.

U Ciebie nie lepiej ogarnąć LPG niż przepalać bez sensu tą drogą benzynę?

A co tu ogarniać? Ja mam tak specjalnie ustawione, bo zamierzam dłuuuuugo jeździć tym autem i bardzo o niego dbam:thumbup:

A że drogo? - No drogo, tym bardziej że leję tylko 98, ale skoro oszczędzam jeżdżąc na LPG, to bilans i tak jest taki, że globalnie licząc jeżdżę "taniej" niż na benzynie - tak na to patrzę:cygaro:

Średnio wychodzi mi koszt, jakbym jeździł "współczesnym" beznyniakiem:ok2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, dayd_4 napisał:

A co tu ogarniać? Ja mam tak specjalnie ustawione, bo zamierzam dłuuuuugo jeździć tym autem i bardzo o niego dbam:thumbup:

Myślałem, że instalacja LPG nie ogarnia Ci mocy i dlatego masz dotrysk PB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotrysk benzyny chłodzi zawory itp. przy wyższych obrotach także tak jak day4_d stwierdził wydłuży to bezawaryjność silnika a głównie głowicy .

Edytowane przez Elhape
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2022 o 23:04, Elhape napisał:

Dotrysk benzyny chłodzi zawory itp. przy wyższych obrotach także tak jak day4_d stwierdził wydłuży to bezawaryjność silnika a głównie głowicy .

bajki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowie temat mianowicie mam cały bak pb i tak wskazówka od pb leci do góry jak by ubywało benzyny i fis rowniez leci w dol jezdzac na lpg ... bylem u gazownika to stwierdzil ze jest wszystko ok ze auto nie jezdzi na benzynie tylko normalnie na gazie ... to w czym tu jest problem bo mega wkur mnie to ... wiadomo ze cos musi brac benzyny ale nie ze ja po 3 dniach na ekranie fisu widze 50 km mniej zasiegu jezdzac na lpg gdzie gaz przelacza sie po osiagnecia 60 stopni to po przejachaniu 2 3 km chodzi juz gaz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odłączeniu akumulatora fis pokazuje wiecej paliwa w  baku takze wskazowka zmienia miejsce na wiecej ilosci w baku Czy kalibracja poziomu paliwa pomoze ? ktos to robil ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, golobplw1 napisał:

ze ja po 3 dniach na ekranie fisu widze 50 km mniej

Zasięg wylicza pa podstawie średniego zużycia paliwa. Taki przykład: zaraz po odpaleniu pokazuje np. 550km, przejedziesz 5km i zasięg spada do 500km, a potem np po przejechaniu 30km i ustabilizowaniu spalania pokazuje 580 zasięgu. Wskazówka też w zależności od tego będzie minimalnie wahać się góra-dół. Bardzo ta wskazówka opada jak niby masz ten pełny bak? Może jednak masz dolewanie benzyny, a gazownik bajki wciska. Jak nie ma wglądu do ustawień to można gdybać. Można kalibrować wskazania spalania ale to nic nie zmieni w Twojej sytuacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskazowka opada mniej wiecej na fisie po przejechaniu 10 15 km uybywa 10 zasiegu na fisie i wskazowka ciagle sie rusza jak by benzyne bralo po 3 dniach od zatakankowania wskazowka dosc mocno poszla do gory jak by ubylo benzyny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poobserwuj vcds'em, o ile posiadasz, ile pokazuje paliwa w baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zatakowaniu fis obliczyl 690 zasiegu jadac do pracy 3 dni pokonujac 30 km w dwie strony poazkuje mi juz 630 i ciagla na fis spada tak i wskazowka leci w góree 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...