Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura silnika


Konrad1996

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu zauważyłem, że mój samochód po rozgrzaniu na desce ma temperaturę równa 90°C, ale przy podłączeniu go do komputera temperatura jest 98°C-102° czy wina leży po stronie czujnika?

Edytowane przez Konrad1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powaznie? Jakiś czas temu mechanik powiedział mi tak przy okazji, że temperatura jest niezgodna z tym co pokazane jest na desce rozdzielczej i że prawdopodobnie czujnik do wymiany ? Zliza mi się dłuższy wyjazd więc wolałem zapytać tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne. Na desce 90 st. to jest temp powiedzmy umowna. U mnie temp silnika wacha się od 92 do 102. Jak temp na desce pujdzie powyżej 90 to wtedy się martw. 

Edytowane przez Rob@k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję w takim razie za szybką odpowiedź chłopaki, wszystkiego dobrego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

92-94 to jest max jak masz 100 to jest cos nie tak, termostat/pompa wody/układ sie zapowietrza woda zle krąży

Edytowane przez --Rafcio--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, --Rafcio-- napisał:

92-94 to jest max jak masz 100 to jest cos nie tak, termosta/pompa wody/układ sie zapowietrza woda zle krąży

Nie wprowadzaj już w błąd. Okolice 100 stopni to norma dla tego silnika. 

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy norma czy nie norma to ja np. bym sobie niczym nie zawracał głowy, temperatura jest stabilna to olać to. Fakt u mnie w BFB też 100 st. jeszcze nie widziałem, za to bardzo rzadko ale zdarza się, że jest 83 st. i też niczym sobie nie zawracam głowy bo co mu się stanie. W większości jazdy termostat działa w zakresie 87-93 st. jak dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że b5, a b6 mają inne termostaty i trochę inaczej to wygląda. Przemieliłem trochę tych 1,8t pod tym kątem i wiem jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, pelonek1 napisał:

W większości jazdy termostat działa w zakresie 87-93 st. jak dobrze pamiętam.

I tak wlasnie wygląda norma. Latam teraz 1,9 tdi AFN w b5 i nie przekracza nawet 90

Edytowane przez --Rafcio--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 1.8t avi bfb bex 100 st to normalna temperatura. Nie bez powodu termostat kosztuje 200pln..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Falcone napisał:

Dla 1.8t avi bfb bex 100 st to normalna temperatura. Nie bez powodu termostat kosztuje 200pln..

 

Chciałbyś żeby tyle kosztował, no chyba że taki który nie wiadomo czy będzie działał :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze idzie znaleźć behr za 220, musisz mieć pecha żeby mieć problemy z tym producentem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sięga 110 i wentylatory na drugim biegu działają. Podejrzewam termostat. 1.8t bfb 163km. Ale temperatura czasem spada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...